Badanie lekarskie przed przystąpieniem do kursu

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Badanie lekarskie przed przystąpieniem do kursu

Postprzez start2010 » środa 02 lipca 2014, 14:10

Witam, mam pytanie odnośnie tego badania. Jak to wygląda? I czy jest badanie okulistyczne? W okulistycznym w czytaniu cyferek sobie poradzę natomiast jeśli mi dadzą tą tablicę gdzie jest ukryta cyfra w tych kropach to jednym słowem mówiąc jestem w du... Po prostu nie widzę tej cyferki zresztą napewno nie tylko ja.
Jeden lekarz już mi próbował wmówić, że nie odróżniam kolorów natomiast byłem u drugiego przy tym samym badaniu to pozwolił mi palcem jeździć po tej tablicy i odgadnąć jaka to cyfra i jakoś wiedziałem po jakich kolorach mam jeździć więc nikt mi nie wmówi, że jestem daltonistą.
start2010
 
Posty: 18
Dołączył(a): sobota 29 grudnia 2012, 22:05

Re: Badanie lekarskie przed przystąpieniem do kursu

Postprzez Przemek06 » piątek 04 lipca 2014, 20:15

A na jaką kategorie zdajesz? Bo jak ja robiłem na B to całe badanie miałem u lekarza co robi badania kierowców i to czytanie było u niego. A jak na C to już był okulista i cała reszta lekarzy.

PS. Moja koleżanka jak robiła B to u tego doktora miała czytanie i miała ten sam problem co ty, to dostała skierowanie do okulisty, a ten zalecił okulary ale tylko do prowadzenia pojazdu/samochodu, więc się nie martw :wink:
Przemek06
 
Posty: 7
Dołączył(a): czwartek 03 lipca 2014, 22:23

Re: Badanie lekarskie przed przystąpieniem do kursu

Postprzez start2010 » niedziela 06 lipca 2014, 13:20

kat. B tylko ja nie rozumiem po jaką cholerę jest to badanie... To, że nie wiem to co w związku z tym? Jakoś nie utrudnia mi to funkcjonowanie, wszystkie barwy widzę normalnie ale jakiś popaprany doktorek wymyślił równie popaprane badanie i będą każdemu wmawiać, że nie odróżniają barw. Jakoś u jednego okulisty nie rozróżniałem barw ale jak pozwolił mi pojeździć palcem tam gdzie, są te inne odcienie to nawet wtedy nie wiedziałem czasami jaką ja cyfrę narysowałem :D ale to ze stresu ;p ale pozwoliła mi jeszcze raz pojeździć palcem i sprawdzić co narysowałem :D i jakoś dało rade mnie przepuścić. I bez okularów się obyło.
start2010
 
Posty: 18
Dołączył(a): sobota 29 grudnia 2012, 22:05

Re: Badanie lekarskie przed przystąpieniem do kursu

Postprzez jasper1 » niedziela 06 lipca 2014, 23:13

W przypadku PJ kat. B nie jest wymagane rozpoznawanie barw.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Badanie lekarskie przed przystąpieniem do kursu

Postprzez cheyenne » niedziela 06 lipca 2014, 23:55

Prawdopodobnie, aby uniknąć niespodzianek trzeba robić w OSK u stałego lekarza, wtedy robią to hurtowo i zależy im, aby wszyscy bezproblemowo wyrobili FKK.
Ja robiłem w przychodni. Jedyne niestandardowe badanie to poziom cukru, a ponieważ nie miałem o tym pojęcia to zjadłem śniadanie 30 minut wcześniej zamiast przyjść na czczo i miałem 150, przy dopuszczalnym 120, ale lekarz przymknął oko i nie kazał powtarzać. Sprawdził tylko ciśnienie, posłuchał płuc, czytanie z tablicy i wywiad.

Sam lekarz skomentował badanie, że na B zaliczy nawet niepełnosprawny daltonista ze szklanym okiem - co innego zawodowiec.
5 lipca 2014 - wykład, 19 lipca - jazdy, 25 września - koniec jazd.
26 września - egzamin teoretyczny.
29 września - egzamin praktyczny (2.).
30 września - dokument zamówiony.
8 października 2014 - dokument do odbioru.
cheyenne
 
Posty: 6
Dołączył(a): niedziela 06 lipca 2014, 23:45


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości