Dla tych co zaczną kurs na nowych zasadach.

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Dla tych co zaczną kurs na nowych zasadach.

Postprzez ella » piątek 23 kwietnia 2004, 11:09

Sporo informacji dla tych którzy zaczna kurs na prawo jazdy na nowych zasadach zamieścił ostatni numer Drogowskazu.
Zamieszczam wycinki tego co tam jest napisane odnośnie przeprowadzenia egzaminu wewnętrznego.

Par. 9. rozporządzenia nt. szkolenia i egzaminowania (Dz. U. nr 232 z
24.12.2003 r.) zawiera ustęp 5. o treści:
„Po przeprowadzonym szkoleniu
instruktor przeprowadza egzamin wewnętrzny zgodnie z zasadami
określonymi dla egzaminu państwowego”.

A to są niektóre pytania z tego artykułu. Oczywiście odpowiedzi tez są tam zamieszczone.
:arrow: JAK PRZEPROWADZIĆ
EGZAMIN WEWNĘTRZNY?
:arrow: CO ZROBIĆ, JEŻELI KTOŚ
NIE ZDA CZĘŚCI EGZAMINU
WEWNĘTRZNEGO?
:arrow: CZY OSOBA, KTÓRA OBLAŁA
EGZAMIN POWINNA
POWTÓRZYĆ KURS?
:arrow: CZY KOLEJNE PODEJŚCIE
DO WEWNĘTRZNEGO EGZAMINU
TEORETYCZNEGO JEST PŁATNE?
CO ZROBIĆ, GDY OSOBA, KTÓRA
OBLAŁA EGZAMIN WEWNĘTRZNY,
CHCE DOKOŃCZYĆ SZKOLENIE W
INNYM OSK?

Dobrze, że ja to juz mam za sobą :lol: :lol: :lol:
Przyszłym kursantom zyczę powodzenia.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez niunia » piątek 23 kwietnia 2004, 12:01

słuchajcie, a o co chodzi z tym prawkiem na dwa lata?! Bo podobno teraz jest tak, że na początek dostaje się na 2 lata, a po nich jest kolejny egzamin czy coś, i dopiero bezterminowe... Kumpel tak coś mówił, ale mu nie wierzę.
Czy ktoś coś wie na ten temat?!
Avatar użytkownika
niunia
 
Posty: 129
Dołączył(a): niedziela 18 kwietnia 2004, 09:51

Postprzez ella » piątek 23 kwietnia 2004, 12:05

niunia napisał(a):słuchajcie, a o co chodzi z tym prawkiem na dwa lata?! Bo podobno teraz jest tak, że na początek dostaje się na 2 lata, a po nich jest kolejny egzamin czy coś, i dopiero bezterminowe... Kumpel tak coś mówił, ale mu nie wierzę.
Czy ktoś coś wie na ten temat?!


To chyba coś z tym projektem prawka od 16, ale dokładnie nie wiem.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez gik » środa 16 czerwca 2004, 22:20

u mnie jest tak, że jak ktoś nie zda egzaminu wewnętrznego to.......na drugi dzień pisze jeszcze raz :)

lubię tą szkołe i do tego bardzo mili i kompetentni instruktorzy.....
prawko w łapie :D moje Ferrari 126p światło dzienne ujrzy w połowie stycznia :D na razie jest tuning....
gik
 
Posty: 10
Dołączył(a): środa 16 czerwca 2004, 21:52

Postprzez Snuj ze Szczecina » czwartek 17 czerwca 2004, 00:41

Od lutego do czerwca 1991 r.Najwyższa Izba Kontroli przeprowadziła kontrole w której skontrolowała Ośrodki Szkolenia Kierowców i Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego i w zebranym materiale, wysunął się jeden z kilkudziesięciu wniosków :


- za mało jest godzin nauki, w tym godzin jazdy, praktycznie podchodząc do egzaminu nie posiada się takich umiejętności aby zaliczyć egzamin za pierwszym razem, aby dobrze przygotować się do egzaminu to powinno się wymagać min. 30 godz. jazdy w terenie (a nie na placu),
- mała liczba godzin na naukę jazdy po mieście,

Kontrola została przeprowadzona w 1991 r, parokrotnie już, próbowano w polskim prawie, wprowadzić zmiany : zwiększenie liczy godzin.Dopiero teraz w 2004 zmiany weszły w życie.Zobaczcie ile czasu musiało upłynąć, aby polskie prawo zrozumiało wreszcie potrzebe zmian w OSK.


Prawko od 16, prawko na dwa lata : Upłynie wiele czasu, zanim takie zmiany wejdą w życiu, o ile wejdą, a przecież musimy dostosować swoje prawo do UE.
Pozdrawiam Serdecznie
Avatar użytkownika
Snuj ze Szczecina
 
Posty: 375
Dołączył(a): sobota 10 kwietnia 2004, 19:35
Lokalizacja: Szczecin


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 148 gości