Kat. B+E a kat. T

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez Kaliszanin » środa 18 czerwca 2008, 12:08

Właśnie byłem w wydziale komunikacji po odbiór prawka i miałem Wam napisać czy wbijają BE jak się zda CE ale spotkałem się z typowym dla urzędasów chamstwem. Pani w okienku wmawiała mi, że nie ma mojego prawka mimo iż na jej biurku leżało na samej górze! (widziałem po zdjęciu). Kiedy powiedziałem, że przyszedłem po odbiór Pani poszła szukać gdzieś w stercie papierów i powiedziała, że nie ma, jak jej powiedziałem, że leży na jej biurku zrobiła się chamska i zaczęła mi wmawiać, że to nie to, że nie ma, że nie dowieźli!

https://cpdpub.pwpw.pl/apps/PJ.aspx na tej stronie można sprawdzać czy nasze prawko jest drukowane czy do odbioru i moje jest do odbioru od wczoraj!

Pójde tam jutro, jak odbiore to napisze Wam czy wbili mi BE.
T nie wbijają na 100%.
Kaliszanin
 
Posty: 10
Dołączył(a): środa 05 grudnia 2007, 14:07

Postprzez Balbinosky » środa 18 czerwca 2008, 15:19

Pójde tam jutro, jak odbiore to napisze Wam czy wbili mi BE.
T nie wbijają na 100%.


to urzędowe chamstwo i lenistwo jednocześnie to już na prawdę osiąga szczyty... to przy okazji zapytaj się, skoro zdawałeś CE czemu nie wbili Ci kat. [T] - chociażby dlatego, żeby wysłuchać co Ci powie owa "przemądrzała" Pani urzędnik i jakie argumenty poda... czekam na relacje.

DEXiu otóż to, ja właśnie napisałem do Ministerstwa Infrastruktury... czekam na jakieś oficjalne stanowisko. Zobaczymy. Jak tylko przyjdzie jakaś odpowiedź dam znać...
Balbinosky
 
Posty: 10
Dołączył(a): poniedziałek 16 czerwca 2008, 13:07
Lokalizacja: Lublin/Wrocław/Warszawa

Postprzez bruno666 » środa 18 czerwca 2008, 15:29

Balbinosky napisał(a):przy okazji zapytaj się, skoro zdawałeś CE czemu nie wbili Ci kat. [T] - chociażby dlatego, żeby wysłuchać co Ci powie owa "przemądrzała" Pani urzędnik i jakie argumenty poda... czekam na relacje.

Szkoda nerwów. uRZĘDNIK powie, że on tylko przyjmuje wnioski i wydaje prawka i na tym jego praca się kończy. Nic a nic poza sztywne ramki.

Balbinosky napisał(a):DEXiu otóż to, ja właśnie napisałem do Ministerstwa Infrastruktury... czekam na jakieś oficjalne stanowisko.

To już lepsze rozwiązanie, choć zapewne przyjdzie troche poczekać, ew. się nie doczekać.
...
bruno666
 
Posty: 886
Dołączył(a): czwartek 07 września 2006, 23:01

Postprzez Kaliszanin » środa 18 czerwca 2008, 20:02

bruno666 napisał(a):
Balbinosky napisał(a):przy okazji zapytaj się, skoro zdawałeś CE czemu nie wbili Ci kat. [T] - chociażby dlatego, żeby wysłuchać co Ci powie owa "przemądrzała" Pani urzędnik i jakie argumenty poda... czekam na relacje.

Szkoda nerwów. uRZĘDNIK powie, że on tylko przyjmuje wnioski i wydaje prawka i na tym jego praca się kończy. Nic a nic poza sztywne ramki.


Dokładnie, szkoda nerwów, ona nawet wydac prawa jazdy nie umie więc o tym czemu nie ma T nie będzie miała pojęcia.
Kaliszanin
 
Posty: 10
Dołączył(a): środa 05 grudnia 2007, 14:07

Postprzez Balbinosky » czwartek 19 czerwca 2008, 02:25

To jest wstyd i kompromitacja żeby tak wysoko postawione organy państwowe, urzędy komunikacji zajmujące się tego typu uprawnieniami miały zerową wiedzę na ich temat... przecież to oni powinni imponować wręcz znajomością przepisów, aktów prawnych i mieć je w jednym paluszku. Śmiechu warte. Takie rzeczy tylko w Polsce.

Kaliszanin, a Ty już odebrałeś swoje Prawko? I jak tam jest u Ciebie z tymi kategoriami?
Balbinosky
 
Posty: 10
Dołączył(a): poniedziałek 16 czerwca 2008, 13:07
Lokalizacja: Lublin/Wrocław/Warszawa

Postprzez ella » czwartek 19 czerwca 2008, 07:52

Balbinosky napisał(a):Kaliszanin, a Ty już odebrałeś swoje Prawko? I jak tam jest u Ciebie z tymi kategoriami?
Kaliszanin napisał(a):Pójde tam jutro, jak odbiore to napisze Wam czy wbili mi BE.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Kaliszanin » czwartek 19 czerwca 2008, 14:38

Odebrałem dzisiaj prawko i T nie wbili, BE wbili z tą samą datą co CE.
Kaliszanin
 
Posty: 10
Dołączył(a): środa 05 grudnia 2007, 14:07

Postprzez Balbinosky » czwartek 19 czerwca 2008, 14:42

Kaliszanin napisał(a):Odebrałem dzisiaj prawko i T nie wbili, BE wbili z tą samą datą co CE.


to jest ciekawa i zakręcona sprawa... i znowu rodzi się pytanie czemu jednym coś dają "gratis" a drugim nie... :?
Balbinosky
 
Posty: 10
Dołączył(a): poniedziałek 16 czerwca 2008, 13:07
Lokalizacja: Lublin/Wrocław/Warszawa

Postprzez bruno666 » czwartek 19 czerwca 2008, 17:34

Kaliszanin napisał(a):Odebrałem dzisiaj prawko i T nie wbili, BE wbili z tą samą datą co CE.

Może dlatego nie wbili T:

Prawo jazdy, z wyjątkiem prawa jazdy kategorii T, uprawnia do kierowania określonym w nim pojazdem w ruchu międzynarodowym

Czyli mając B+E czy tam C+E wbite w prawko na terenie polski jest to jednoznaczne z "maniem" uprawnień T (mimo, że nie wbite).
Poza terenem Polski nie ma wbite T - nie można jeździć.

Żródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_jazdy (nie wiem jaka jest podstawa prawna)
...
bruno666
 
Posty: 886
Dołączył(a): czwartek 07 września 2006, 23:01

Postprzez piotrswiech » sobota 21 czerwca 2008, 15:02

Ja mam takie pytanko.

Czy przy zdawaniu na B+E w WORDzie jest egzamin teoretyczny czy tylko praktyka ?
piotrswiech
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek 25 kwietnia 2008, 15:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez bruno666 » sobota 21 czerwca 2008, 15:18

Tylko praktyka. Teorie już miałeś.
...
bruno666
 
Posty: 886
Dołączył(a): czwartek 07 września 2006, 23:01

Postprzez Balbinosky » niedziela 22 czerwca 2008, 00:38

bruno666 napisał(a):
Kaliszanin napisał(a):Odebrałem dzisiaj prawko i T nie wbili, BE wbili z tą samą datą co CE.

Może dlatego nie wbili T:

Prawo jazdy, z wyjątkiem prawa jazdy kategorii T, uprawnia do kierowania określonym w nim pojazdem w ruchu międzynarodowym

Czyli mając B+E czy tam C+E wbite w prawko na terenie polski jest to jednoznaczne z "maniem" uprawnień T (mimo, że nie wbite).
Poza terenem Polski nie ma wbite T - nie można jeździć.

Żródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_jazdy (nie wiem jaka jest podstawa prawna)


No właśnie - niby uprawnia ale to jest takie uprawnienie wiszące w powietrzu...

A swoją drogą - ciekawie wygląda niemieckie Prawo Jazdy. Widzę że tam kategoria A się dzieli na dwie kategorie jakieś no i katetoria M i L... ciekawe co to...?
Balbinosky
 
Posty: 10
Dołączył(a): poniedziałek 16 czerwca 2008, 13:07
Lokalizacja: Lublin/Wrocław/Warszawa

Postprzez piotrswiech » niedziela 22 czerwca 2008, 09:10

Pewnie do różnych pojemności tak jak u nas A1 i A
12.05.2008 - Teoria (+)
13.06.2008 - Praktyka (+)
18.06.2008 - Prawo Jazdy: przyjęto wniosek, trwa postępowanie administracyjne.
23.06.2008 - Prawo Jazdy do odbioru w Urzędzie.
23.06.2008 - Prawo Jazdy w kieszeni
piotrswiech
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek 25 kwietnia 2008, 15:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

prawko na T

Postprzez dziuniek » poniedziałek 04 sierpnia 2008, 11:35

K woli wyjaśnienia WSZYSTKIM odnośnie kat T i pozostałych.:
1) kat B - samochód osobowy o długości przekraczającej 3,5 m ....
uprawnienia
do kierowania: - pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla,
- pojazdem, o którym mowa w punkcie wyżej, z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t,
- ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym.
Czyli nie można kierować każdym "traktorem", gdyż są takie które przekraczają 3,5 t
2) kat T - zespół pojazdów o długości co najmniej 7,5 m, złożony z ciągnika rolniczego i przyczepy wieloosiowej innej niż lekka.
do kierowania: ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami) lub pojazdem wolnobieżnym.
Co oznacza, że można jeździć ciągnikiem o dowolnej masie z zaczepionym np. siewnikiem 5 metrowym.
pzdr
Trzeba szukać
dziuniek
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 04 sierpnia 2008, 11:22

Postprzez bruno666 » poniedziałek 04 sierpnia 2008, 12:02

Podstawa prawna?
...
bruno666
 
Posty: 886
Dołączył(a): czwartek 07 września 2006, 23:01

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości