Chevrolety Aveo jako Elki????

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Re:

Postprzez Agawa » poniedziałek 23 sierpnia 2004, 09:27

A tak przy okazji tej zmiany to ciekawe co oni zrobia z tymi "starymi" punciakami?Jesli zlicytuja je w MORD-zie to w porządku, ale wyobraźcie sobie jak oddadza je do komisów...UWAGA NA CZERWONE PUNCIAKI I SREBRNO ZIELONKAWE MICRY w komisach Krakowskich. Ja osobiscie nie chciałamym mieć takiego samochodu po eLce :?
Avatar użytkownika
Agawa
 
Posty: 911
Dołączył(a): poniedziałek 05 kwietnia 2004, 14:25
Lokalizacja: Kraków

Postprzez lalamido » wtorek 24 sierpnia 2004, 22:17

hmm, ciekawe jak te aveo będa się spisywały. Oby nie był to krok w tył ( jakość, wykonianie, awaryjność). jak narazie za mało jest serwisów i punktów dealerskich aby te samochody mogły się przyjąc na elkach no ale poczekamy.
Co do masowej zminy samochodów i tak musimy się przygotowywac bo w przyszlym roku wchodzi całkowicie nowy model Punto.
lalamido
 
Posty: 53
Dołączył(a): wtorek 20 stycznia 2004, 14:19

Postprzez ella » poniedziałek 18 października 2004, 16:36

Agawa napisała:
Słyszałam podobno że od wrzesnia w Krakowie jako Elko maja jeździć Chevrolety Aveo!

lalamido napisał:
hmm, ciekawe jak te aveo będa się spisywały. Oby nie był to krok w tył ( jakość, wykonianie, awaryjność).

http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,44425,2338765.html
W samochodach Chevrolet Aveo, na których od niedawna szkolą się przyszli kierowcy i zdają egzaminy na prawo jazdy, występują usterki. - To jeżdżąca trumna - stwierdza egzaminator z Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego
Jechałem z kursantką. W którymś momencie trzeba było nacisnąć na hamulec. A tu nic! Auto potoczyło się i stanęło kawałek dalej. Włosy na d... stanęły mi dęba - opowiada instruktor z Nowej Huty. Jego szkoła, podobnie jak i inne w Krakowie, właśnie przestawia się na chevrolety. Wcześniej samochody te na swoje wyposażenie wprowadził MORD.
Krakowie
Jego kolega niemal wjechał pod tramwaj, gdy po naciśnięciu hamulca auto nie zatrzymało się na czerwonym świetle. Egzaminatorzy opowiadają też o blokowaniu się sprzęgła. - Żaden samochód w takim stanie nie powinien wyjechać w miasto - mówi egzaminator.



Chyba komentarza nie trzeba :wink:
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez bialy » poniedziałek 18 października 2004, 17:37

oczywiste jest ze kazdy nowy samochod wchodzacy na rynek posiada usterki, a sprzedaz kilkunastu aveo do MORDu bylo genialnym posunieciem - wszystkie OSK w rejonie musza kupc ten sam model :)
bialy
 
Posty: 573
Dołączył(a): czwartek 27 listopada 2003, 19:55

Postprzez Aarienka » wtorek 26 października 2004, 20:33

kurcze...w moim osrodku dowiedzialam sie,ze tez juz maja jednego Chevroleta, co mnie bardzo zszokowalo :shock: Jednak nasze kochane Puntka sa niezawodne i nadal nie moze mi sie to w glowie pomiescic dlaczego takie ladne uatko zamieniaja na Chevrolety ?? Przeciez instruktorzy tez beda musieli sie uczyc od nowa "poznawac" te samochody... :x
Kat. B

10 VIII 04 -Kaputt...
7 IX 04 - Kaputt...
27 X 04 - Zdane :-)
12 XI 2004 -Odebrane :D
Avatar użytkownika
Aarienka
 
Posty: 220
Dołączył(a): piątek 02 lipca 2004, 21:46
Lokalizacja: Grudziądz

Postprzez marecky » czwartek 25 listopada 2004, 21:10

Tak samo jak w Krakowie jest w Lublinie. Były corsy i punciaki jeszcze jak zdawałem pierwszy raz w październiku, a od połowy listopada weszły już chevrolety. Teraz jest tak, że na plac masz corsę, co bardzo ułatwia manewry a na miasto chevroleta. Fajnie się jeździo tym chevroletem, bo nowiutki, sprzęgło świeże i w ogóle lakier błyszczący. Zgadzam się z poprzednikami,ze bardzo przypomona punto, choćby samym włączaniem światełi skrętem. Nie martwcie się ja na zdanym egzaminie pierwszy raz w życiu śmigałem corsą, a potem aveo i zdałem.
Do trzech razy sztuka.
Zdałem 17.11.2004
Avatar użytkownika
marecky
 
Posty: 13
Dołączył(a): piątek 19 listopada 2004, 19:24
Lokalizacja: Lublin

Postprzez sonix » piątek 26 listopada 2004, 09:39

W Grudziądzu jeżdżą Chevrolety jako Elki ale w WORD jest jeszcze Punto. W styczniu będą jeździły Chevrolety. Co do jakości nie nie potrafię nic powiedzieć, w Auto Świat jest opis i porównanie z Toyotą i Mitsubishi a jeśli chodzi o cenę i wyposażenie to na głowę bije Punciaka. Porównując oba modele identycznie wyposażone - dość bogato - klima, ABS, ogrzewane lusterka, elektryczne szyby, radio CD to różnica na kożyść Chevrolta to 8 tys zł. Za to można dołożyć gaz i jeszcze zostanie na "rozpustę"

Byłem i obejrzałem i jestem pod wrażeniem. Punto się chowa. W Chevrolecie jest po pierwsze dużo miejsca, jest bardziej przyjemnie. mniej aroganckich plastików. Myslę, że bedzie to dobry samochód na egzamin. Dla szkół jazdy jest upust 10% i 2000zł = ok. 6000zł za co mozna założyć gaz w tej cenie. Trzeba to przekalkulować, czy gaz się opłaci za taką cenę.
Avatar użytkownika
sonix
 
Posty: 141
Dołączył(a): niedziela 14 listopada 2004, 12:42
Lokalizacja: Prabuty

Postprzez Włodek » piątek 03 grudnia 2004, 13:59

Harry napisał(a):No to ciekawie dzieje się w moim Krakowie :shock:
A za moich czasów tylko Punciaki...... :wink:

Czytam Wasze wypowiedzi i włos mi się jeży na głowie. Czy zastanowiliście się co to znaczy wymiana samochodów w WORD-ach na AVEO? 1.Następny przyczynek do wzrostu cen kursu :roll: :roll: :roll:
2.Brak stabilizacji / kursant który uczył się na Punto czy Corsie zdaje egzamin na AVEO/ :roll: :roll: :roll:
Czy powiedziane jest coś o tym czy będzie tylko AVEO czy też drugi samochód ? Może ktoś wie... :?:
Spokojny instruktor,
Pozdrawiam wszystkich na forum a zwłaszcza
Zagłębiaków
Avatar użytkownika
Włodek
 
Posty: 390
Dołączył(a): piątek 03 grudnia 2004, 13:41
Lokalizacja: Będzin,Sosnowiec,Czeladź

Postprzez ella » piątek 03 grudnia 2004, 14:24

Czy zastanowiliście się co to znaczy wymiana samochodów w WORD-ach na AVEO? 1.Następny przyczynek do wzrostu cen kursu

W Warszawie wymiana samochodów wygladała w ten sposób.
WORDY w wyniku przetargu zakupiły od kwietnia 2004 Corsy, a do tej pory były Punciaki i Lanosy. WORDY z zasady nie patrzą na innych czyli OSK, bo i po co :( . Robią tak, żeby tylko im było wygodniej i taniej :evil:
Z tego co się słyszy to żaden WORD nie wymienił starych samochodów na nowe ale takie same.
W związku z wymianą wszystkie warszawskie OSK zaczęły sobie stopniowo też wymieniać samochody na Corsy. Oczywiście uderzyło ich to po kieszeni ale co mieli zrobić jak kursanci chcieli jeździć na takich samych na jakich zdaje się egzamin. Oczywiście widzi się jeszcze Lanosy i Punciaki z eLkami na ulicy.
I co na to poradzić? :(
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez młody » sobota 04 grudnia 2004, 02:42

ella napisał(a):[Z tego co się słyszy to żaden WORD nie wymienił starych samochodów na nowe ale takie same.:(

I tu pojawia się pewien problem:W Krakowie zmieniono Micry i Punta.Stara generacja Micry nie jest już produkowana(obecny dziwaczny model to zupełnie inna bajka).O ile się dobrze orientuje to w przyszłym roku ma pojawić się zupełnie nowe punto,dlatego kupowonie go przez Wordy w tej chwili nie ma sensu-mogła by powstać sytuacja że jakiś osk nie może kupić samochodu egzaminacyjnego bo nie jest już produkowany.
A po drugie Wordy nie mogą kupować samochodów ot tak sobie jakie im się podobają-obowiązują przetargi i wygrywa najlepsza oferta.
młody
 
Posty: 14
Dołączył(a): czwartek 04 listopada 2004, 09:47
Lokalizacja: Kraków

Postprzez sonix » sobota 04 grudnia 2004, 08:43

Mieszkam w takim miejscu, gdzie istnieje wybór Wordu - W Grudziądzu bądź w Elblągu. W Grudziądzu wchodzi Chevrolet a w Elblągu jeszcze 1,5 roku będzie Punto. I mając swoją OSK trzeba mieć dwa samochody bo kursant wybiera WORD w którym chce zdawać. Do obu miejscowości jest taka sama odległość - 60km.

A to wszystko, przez wolny rynek. Szczęśliwi :D co mieszkają w mieście, gdzie jest WORD :!: :!: :!:

Wczoraj pojeżdziłem sobie Chevroletem Aveo i powiem szczerze, że jest wygodniejszy i przestronniejszy od Punto.
Avatar użytkownika
sonix
 
Posty: 141
Dołączył(a): niedziela 14 listopada 2004, 12:42
Lokalizacja: Prabuty

Postprzez to ja » sobota 04 grudnia 2004, 17:39

sonix napisał(a): Szczęśliwi :D co mieszkają w mieście, gdzie jest WORD :!: :!: :!:


Nie do końca, bo jeszcze w marcu tego roku w Warszawie były Punta i Lanosy - nie wiadomo było, co Ci się trafi. OSK też powinny mieć dwa modele samochodów, bo nie wiadomo, jakim samochodem kursant będzie zdawał.
to ja - Asia :)

Sławek - nigdy o Tobie nie zapomnę... [*][*][*][*][*][*][*][*][*]
Mój miś bardzo Ci się podobał i dlatego zawsze będzie przy moim profilu...
Avatar użytkownika
to ja
 
Posty: 899
Dołączył(a): wtorek 10 lutego 2004, 10:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez niunia » sobota 04 grudnia 2004, 22:19

to ja napisał(a):OSK też powinny mieć dwa modele samochodów, bo nie wiadomo, jakim samochodem kursant będzie zdawał.


No i z reguły mają/miały - teraz się i tak wszyscy hurmem przerzucają na Corsy - ale chyba i tak nie wszyscy korzystali z możliwości pół na pół - trochę na Lanosie, trochę na Puncie. Jak się przyzwyczaisz do jednego autka, to potem już się nie chciało go zmieniać... Więc to i tak zawsze jest loteria
Ja mam wiarę, ty masz szybki wóz...
Avatar użytkownika
niunia
 
Posty: 129
Dołączył(a): niedziela 18 kwietnia 2004, 09:51

Postprzez to ja » sobota 04 grudnia 2004, 22:25

Niunia, zgadzam się z Tobą, tylko chciałam zwrócić uwagę sonixowi, że nawet w mieście, gdzie jest WORD (Warszawa), a nawet dwa ;) też uczono na dwóch samochodach, a włąściwie to w pewnym momencie na trzech (okres przejściowy - marzec/kwiecień tego roku).
to ja - Asia :)

Sławek - nigdy o Tobie nie zapomnę... [*][*][*][*][*][*][*][*][*]
Mój miś bardzo Ci się podobał i dlatego zawsze będzie przy moim profilu...
Avatar użytkownika
to ja
 
Posty: 899
Dołączył(a): wtorek 10 lutego 2004, 10:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Bumer » sobota 04 grudnia 2004, 23:53

i tak mieliscie szczescie ze przelom marzec/kwiecien, bo w torunskie OSK kupily w tym czasie duzo samochodow typu Punto, a w lipcu WORD rospisal przetarg i wygralo Aveo i w lutym 2005 polowa mniejszych szkol straci klientow bo nie bedzie miec kasy na wymiane nowokupionych Punt na Aveo, a kursanci wola jezdzic na tym co jest w WORDzie.
Bumer
 
Posty: 80
Dołączył(a): poniedziałek 05 lipca 2004, 18:41
Lokalizacja: Toruń

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 142 gości