Jak dlugo mozna robic kurs??

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Jak dlugo mozna robic kurs??

Postprzez pacet » poniedziałek 06 grudnia 2004, 19:27

Witam serdecznie
Mam do was jedno pytanko:
Rok temu (pod koniec listopada) zapisalem sie na kurs prawka, wyczytalem gdzies w gazecie, ze potem maja wejsc nowe zasady i po co placic prawie 2razy tyle jak i tak bede musial zrobic prawko teraz czy potem (a przynajmniej bede chcial zrobic prawko :P)
W momecie zapisywania brakowaly mi nicale 2mc do 18urodzin.
Zapisalem sie ladnie chodzilem na jazdy, na teorie az do konca marca br.
Ostatnia jazde mam wpisana na mojej kartce jakos chyba w marcu wlasnie
potem sobie "olalem" kurs, bo rodzice mi zaplacili wiec jakos mi sie nie spieszylo
Jakis czas temu stwierdzilem, ze do cholery trzeba to skonczyc bo to jest smieszne zeby ciagnac kurs rok czas
W zwiazku z tym mam do was pytanko jak dlugo mozna robic kurs?? Jesli zapisalem sie rok temu ale nie dawlaem znaku zycia od marca (nie no w sumie zadzwonilem w czerwcu chyba do kierownika szkoly jazdy i powiedzial, ze mam poprostu zadzwonic do instruktora i sie umuwic z nim na jazdy ale od czerwca jzu troszke czasu zlecialo :D)
Czy teraz moge normalnie kontynuowac rozpoczety rok temu kurs czy jeszcze raz sie musze zapisac i wszystko od nowa robic??(dodam, ze juz wyjezdzilem podstawowe godziny i ostatnie 3-4h ktore jezdzilem to dodatkowo wykupilem u instruktora)
pozdrawiam i dziek iza odpowiedz
pacet
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 06 grudnia 2004, 19:14

Postprzez miros » poniedziałek 06 grudnia 2004, 20:00

z tego co ja sie orientuje to jesli nie zakonczyles kursu, czyli jesli nie dostales papierow, to mozesz spokojnie dokonczyc kurs.
na nowym forum od 05 Lip 2002, na starym od 2001
kat B: wydane 15.04.02
zdane za pierwszym.

Obrazek
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez sonix » poniedziałek 06 grudnia 2004, 20:02

nie ma żadnych ograniczeń. Dostaniesz papier o ukończeniu kursu z OSK i na egzamin. powodzenia
Avatar użytkownika
sonix
 
Posty: 141
Dołączył(a): niedziela 14 listopada 2004, 12:42
Lokalizacja: Prabuty

Postprzez Bumer » wtorek 07 grudnia 2004, 20:16

Ograniczen prawnych nie ma, ale niektore OSK, jak np moje, wykresla z listy kursantow osoby ktore sie ponad 2 m-ce nie odzywaly
Bumer
 
Posty: 80
Dołączył(a): poniedziałek 05 lipca 2004, 18:41
Lokalizacja: Toruń

Postprzez ella » wtorek 07 grudnia 2004, 21:08

Bumer napisał(a):Ograniczen prawnych nie ma, ale niektore OSK, jak np moje, wykresla z listy kursantow osoby ktore sie ponad 2 m-ce nie odzywaly

Jak można wykreslić z listy. Przecież to jest zapłacone. Wszystkie dokumenty znajdują sie w OSK i każdy powinen mieć możliwość kontynuowania kursu i uzyskania zaświadczenia. Czasami nie mozna od razu skończyc kursu. Sa różne sytuacje życiowe.
Koleżanka z pracy miała półtora roku przerwy. Najpierw egzaminy , kursy, obrona pracy. Potem ślub. I wreszcie się zdecydowaała skończyć kurs i zdać egzamin. Nie miała żadnych problemów.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Kasia » środa 08 grudnia 2004, 13:52

Ella masz rację, tylko z jednym wyjątkiem. OSK mają obowiązek przechowywania dokumentacji kursantów przez okres 15 miesięcy od dokonania w nich ostatniego wpisu. Jeżeli ten czas upłynął może już nie być dokumentów w OSK.
Kasia
 
Posty: 217
Dołączył(a): niedziela 07 lipca 2002, 16:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Bumer » środa 08 grudnia 2004, 18:55

cytuje regulamin:
Przerwa w uczęszczniu na zajęcia praktyczne lub teoretyczne bez wcześniejszego podania przyczyny, trwająca dłużej niż 2 miesiące powoduje skreślenie z listy słuchaczy.
Bumer
 
Posty: 80
Dołączył(a): poniedziałek 05 lipca 2004, 18:41
Lokalizacja: Toruń

Postprzez ella » środa 08 grudnia 2004, 21:51

Bumer napisał(a):cytuje regulamin:
Przerwa w uczęszczniu na zajęcia praktyczne lub teoretyczne bez wcześniejszego podania przyczyny, trwająca dłużej niż 2 miesiące powoduje skreślenie z listy słuchaczy.

Czy to jest regulamin wszystkich OSK czy może tylko twojego. I co oddają wtedy pieniądze jak ktoś zapłacił za cały kurs czy przepadają ?
U mnie w OSK tak nie było.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Bumer » czwartek 09 grudnia 2004, 17:36

Nie no, to jest tylko z mojego OSK. Nie wiem czy oddaja wtedy kase, ale za kurs mozna placic w ratach (1 rata 200 zl, a potem niby 30 zl za jazde, ale w sumie wychodzi 1000)
Bumer
 
Posty: 80
Dołączył(a): poniedziałek 05 lipca 2004, 18:41
Lokalizacja: Toruń

Postprzez hans » środa 16 lutego 2005, 15:13

Prawo nakazuje przechowywanie kart jazd i innych dokumentów przez 15 miesięcy od ostatniego wpisu w karcie - tak więc potem taka osoba może stanąć przed koniecznoscią zaczynania od nowa wszystkiego co z kursem związane - i tak sie najczęsciej dzieje, ponieważ OSK to nie zbiory archiwum. A jak ktoś przez 15 miesiecy nie ma czasu sie zgłosić do OSK i przypilnować swoich spraw to widocznie nie zależy mu na kursie i tłumaczenie że najpierw szkoła, praca dyplomowa, obrona, coś tam, coś tam, potem ślub itd to są poprostu wymówki - i dopiero jak ktoś jest postawiony pod murem np. przez pracodawcę to się ludziom przypomina - przecież ja kiedyś robiłem jakiś kurs - może ja go skończę :):)
Dodatkowo - jesli ktoś uważa, że jak wróci po 1,5 - 2 latach do OSK i będzie chciał robić kurs dalej niedopłacając nic (bo kiedys już zapłacił) to niech sobie przeanalizuje choćby ceny paliwa sprzed dwóch lat i zobaczy czy są takie same co dziś czy dla odmiany przepisy lub choćby zmiany w przepisach, które wypadałoby poznać na nowo - a to jest równe z chodzeniem jeszcze raz na wykłady - a to też kosztuje proszę Państwa.
hans
 
Posty: 72
Dołączył(a): poniedziałek 13 października 2003, 08:54
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 138 gości