przez Colin is the best » sobota 25 września 2004, 11:21
przez Ar » sobota 25 września 2004, 17:59
przez Aarienka » sobota 25 września 2004, 19:45
przez wiruswww » sobota 25 września 2004, 22:14
przez tfu! » sobota 25 września 2004, 22:34
Aarienka napisał(a):...ale jest druga strona medalu...musi taki kierowca jezdzic pod opieka doroslego :-)) To juz wole miec prawko i jezdzic sobie teraz na tych starych zasadach i jezdzic sama:-) Ale pierw musze zdac... :cry:
przez sylurek » niedziela 26 września 2004, 01:22
przez ella » niedziela 26 września 2004, 13:26
Byc może bedą to testy na refleks i sposób zachowania się w niektóych sytuacjach. Sama bym się poddała takim testom :DCiekawe, jak psycholog mialby zweryfikowac nasza zdolnosc psychiczna do prowadzenia auta? I jak takie badanie moze wygladac?
rozbawila mnie propozycja dotyczaca liscia. kiedys spytalam mojego instruktora, czy mozna u niego cos takiego kupic i sobie nakleic na szybke, a on sie strasznie rozesmial i powiedzial, ze jak sobie nakleje to bedzie"z przodu lisc, z tylu lisc, a w srodku głąb" Powiedzial, ze trzeba prawidlowo jezdzic, a nie cos tam sobie naklejac i liczyc na poblazliwosc innych.To juz lepiej sobie nakleic "uwaga baba"
w sumie mial racje, bo czy ta naklejka sprawi, ze bedziemy bezpieczniejsi? Chyba moze byc odwrotnie, znajac 'poczucie humoru' polskich kierowcow
Mniej manewrów na placu, więcej praktycznej jazdy
Koniec z jazdą na skuterze tylko z kartą rowerową.
Zdaniem autorów projektu "współczesny motorower swoimi parametrami technicznymi nie odbiega zbyt daleko od motocykla". Aby na nim jeździć, będzie wymagana karta motorowerowa bądź prawo jazdy. Kursy jazdy na skuterze prowadziłyby Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego. Jej wydanie kosztowałoby 10 zł.
przez ezka » niedziela 26 września 2004, 16:53
Projekt wprowadza obowiązkowe badania psychologiczne kandydatów na kierowców.
"Propozycja obowiązkowych badań psychologicznych jest konsekwencją wzrastającego poziomu agresji na naszych drogach
Przyszły kierowca mógłby iść na kurs już w wieku 16 lat i zdać egzamin. Następnie przynajmniej rok prowadziłby wóz w towarzystwie dorosłego
Początkujący kierowcy (kategorie: A1, A, B1 lub B) byliby na "okresie próbnym".
Próba trwałaby dwa lata od momentu otrzymania prawa jazdy. W jej trakcie świeży kierowca musiałby zaliczyć specjalne szkolenia z techniki jazdy oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Razem ok. 5,5 godziny zajęć - koszt 90 zł.
Okres próbny byłby przedłużany o kolejne dwa lata, gdy kierowca "popełni dwa wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym". Po trzech traciłby prawo jazdy.
Więcej jazdy, mniej placu - egzaminatorzy sprawdzaliby tylko „podstawowe umiejętności w zakresie panowania nad pojazdem, takie jak np. jazda do przodu i do tyłu z zatrzymaniem, slalom między pachołkami, ruszanie po zatrzymaniu pod górę";
przez Aarienka » niedziela 26 września 2004, 16:57
przez lalamido » niedziela 26 września 2004, 23:37
przez ella » poniedziałek 27 września 2004, 10:38
Rozumiem, ze przed wykupieniem kursu w szkole jazdy osoba bedzie mogla jeździc z kimś tam. Ale trzeba pamietac iz ten ktos pewnie tez nie do konca potrafi dobrze jezdzic a w wszczególnosci nie zwroci osobie uwagi np. ze zle trzyma kierownice: zamiast na za 10 druga trzyma ją o wpółdo 12stej, albo żeby podczas jazdy nie trzymala nogi na sprzegle tylko z boku. Jak wiemy pierwsze doswiadczenia sa najwazniejsze i potem jest juz trudno dany nawyk zmienic.
[/quote]Projekt przewiduje też zmiany w szkoleniu. Wprowadza np. możliwość odbycia kursu na prawo jazdy kategorii B w tzw. formie rozszerzonej z osobą towarzyszącą. Przyszły kierowca mógłby iść na kurs już w wieku 16 lat i zdać egzamin. Następnie przynajmniej rok prowadziłby wóz w towarzystwie dorosłego (tylko osoby spokrewnionej, np. ojca, matki albo brata, jeśli ten ma skończone 28 lat).
przez piotreko15 » czwartek 07 października 2004, 22:57
przez ella » czwartek 07 października 2004, 23:00
albo mowiliscie ze nie wejdzie.hahaha
przez janek » czwartek 07 października 2004, 23:30
do 18 roku zycia