system szkolenia

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

system szkolenia

Postprzez złośliwy » środa 10 lipca 2002, 16:55

W instrukcji o szkoleniu koniecznie powinny sie znaleść zapisy;
- szkolenie odbywa sie na popularnym produkowanym w kraju samochodzie.
-ośrodki szkolenia zatrudniaja instruktorów na pełnym etacie i dodatkowo mogą zatrudniać innych nie pełnoetatowych instruktorów.
-możliwość uczestnictwa , nie obowiązek podczas egzaminu państwowego instruktora]
-powrót do starej zasady rejestrowania dzienników przeprowadzonych zajęć,
- teoria i jazda na kursie minimum 30 godzin
-mozliwość przewozu dwu osób w samochodzie szkoleniowym
-nadzór nad szkoleniem powinien posiadać wojewoda
złośliwy
 
Posty: 105
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 21:41

generalnie

Postprzez kos » poniedziałek 15 lipca 2002, 23:10

Generalnie im mniej szczegółowych uregulowań tym lepiej.
Instruktor to osoba przeszkolona, zweryfikowana, posiadająca wiedzę i umiejętności nauczania kandydatów na kierowcę i kierowców. Jeśli przy obecnych cenach kursów pozostaje w zawodzie to lubi robić to co robi.
Należy mu zaufać, umożliwić wpływ na stanowione prawo, podejmowane decyzje w zakresie szkolenia i egzaminowania.
Rozwinę tylko temat jazdy szkoleniowej z jedną osobą :
- nie mam możliwości pokazywania prawidłowych zachowań kursantowi na tylnym siedzeniu (nauka z obserwacji dla niektórych osób jest koniecznością),
- nie mam możliwości sprawdzenia zachowania się kursanta w sytuacjach stresowych (w ruchu drogowym nigdy nie będziemy sami),
- nie mam możliwości nauki z dużym obciążeniem, ograniczoną widocznością itp
O tej sprawie powinien decydować instruktor.
kos
 
Posty: 109
Dołączył(a): poniedziałek 08 lipca 2002, 20:43

Szkolenie? Zmiany?

Postprzez Kasia » środa 17 lipca 2002, 14:04

Napiszę coś co pewnie wielu osobom się nie spodoba:
Jako instruktor nauki jazdy uważam, że wszelkie zmiany zasad szkolenia, należy rozpocząć od zmian w systemie szkolenia instruktorów, bo szczerze powiedziawszy jest on chory i nie przygotowuje do pracy instruktora.
Dalej: jestem za weryfikacjami (częstymi!!!) zarówno instruktorów jak i ośrodków szkolenia. Wiele osób będzie tutaj przeciw, ale powiedzmy sobie szczerze - weryfikacja z 1999 roku zmusiła wielu z nas do przeanalizowania dawno nie czytanego kodeksu oraz do przypominenia sobie wielu zapomnianych spraw.

A może potem dopiero "brać się " za szkolenie kandydatów na kierowców....
Z pozdrowieniami
I nie krzyczcie na mnie za bardzo....
Kasia
 
Posty: 217
Dołączył(a): niedziela 07 lipca 2002, 16:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

KObiety????

Postprzez złośliwy » czwartek 18 lipca 2002, 14:58

Podoba mi się Twoj styl myślenia Kasiu . Wtym roku byłem na dwóch szkoleniach zaplanowano jeszcze jedno. Moi koledzy po fachu pytają i co nowego słychać w przepisach.?
złośliwy
 
Posty: 105
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 21:41

Weryfikacja

Postprzez kos » piątek 19 lipca 2002, 23:30

Podczas weryfikacji dowiedziałem się, że krowa nie jest uczestnikiem ruchu drogowego a droga utwardzona na odcinku 19,5 m jest drogą gruntową (- o czym oczywiście wcześniej wiedziałem).
Ogólnie weryfikacja polegała na hakach systemowych i słownych co nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.
Moje propozycje: 1. Raz w roku przy okazji wprowadzania nowych testów egzaminacyjnych wykorzystać je nie tylko do weryfikacji: instruktorów, egzaminatorów ale również do weryfikacji osób dodatkowo przeszkolonych w zakresie przepisów ruchu drogowego.
2.Raz na kwartał spotkanie w powiatach ludzi odpowiedzialnych i zainteresowanych sprawami bezpieczeństwa ruchu drogowego.
3.Raz na 5 lat weryfikacja każdego kierowcy(chociażby same testy bez "tunelu, koperty itp").
4.Pilna potrzeba tworzenia Ośrodków Ruchu Drogowego w powiatach!!!
Pozdrawiam instruktorów !
kos
 
Posty: 109
Dołączył(a): poniedziałek 08 lipca 2002, 20:43


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości