Waznosc prawa jazdy za granica

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Waznosc prawa jazdy za granica

Postprzez Guma » środa 25 maja 2005, 09:47

Czy zwykle prawo jazdy kat B jest wazne za granica ( konkretnie o wlk brytanie mi chodzi) jade tam na wakacje i planowalem wypozyczyc tam samochod, ale znajomy mi powiedzial ze tam moje prawo jazdy jest niewazne.
Jesli to prawda to jest jakas mozliwosc przekwalifikowania sie w Polsce ? zeby tam bylo wazno moje prawko ?
Guma
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa 18 maja 2005, 13:02

Postprzez ella » środa 25 maja 2005, 10:04

Wielka Brytania należy do krajów unii europejskiej więc nasze prawo jazdy jest tam wazne.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Guma » środa 25 maja 2005, 11:04

Ok dzieki, chociaz dziwne troche ze sie nie trzeba uczyc jak sie po lewej jezdzi :)
W sumie moze to nic trudnego, przekonam sie w wakacje.
Guma
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa 18 maja 2005, 13:02

Postprzez barylkaq » środa 25 maja 2005, 11:05

ja słyszałem ze trzeba przerobić na jakies międzynarodowe, koszt 20 zł
prawko B, C, C+E !!!
barylkaq
 
Posty: 222
Dołączył(a): środa 16 lutego 2005, 20:16
Lokalizacja: Lublin

Postprzez ella » środa 25 maja 2005, 11:20

Międzynarodowe to trzeba mieć jak sie jedzie to wszystkich innych krajów poza unijnych.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Feetek » niedziela 29 maja 2005, 11:39

ella napisał(a):Międzynarodowe to trzeba mieć jak sie jedzie to wszystkich innych krajów poza unijnych.



Nie bardzo ... W Europie wszystkie kraje poza Albanią i Grecją honorują polskie prawo jazdy (nawet to stare książeczkowe).

W Albanii honorowane jest jedynie albańskie i reszta świata musi mieć międzynarodowe :)
W Grecji myślę, że trafiłem po porstu na złośliwego policjanta, bo też mi się wydawało, że jak Unia to unia i nie będzie problemu. Nie było problemu jak mu dałem 50 euro.
Szwajcaria, Norwegia mimo, żę nieunijne również akceptują polski dokument (sprawdzone na własnej skórze :))
'Obywatelowi należy ufać i nieustannie go kontrolować'
Avatar użytkownika
Feetek
 
Posty: 69
Dołączył(a): wtorek 01 marca 2005, 00:56
Lokalizacja: Oslo/Gdańsk


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości