Nowa ustawa i ośrodki szkolenia w Sosnowcu.

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez stanger » wtorek 02 sierpnia 2005, 11:14

Lekkie przegięcie z ceną egz. praktycznego :shock: :?
Co to się wyrabia w tej Polsce.
stanger
 
Posty: 18
Dołączył(a): piątek 29 lipca 2005, 13:13

Postprzez BigSmoke » wtorek 02 sierpnia 2005, 11:34

dobrze ze juz mam to wszystko za soba :)
BigSmoke
 
Posty: 35
Dołączył(a): piątek 22 lipca 2005, 23:14

Postprzez krpablo » wtorek 02 sierpnia 2005, 20:30

Całe szczęście, że zdążyłem się wyrobić!! Teraz się dopiero zacznie siekanie kandydatów na prawko. Poza tym kalkulacja jest chora: jakim cudem rośnie stawka ubezpieczenia? Czy jeżeli używam własny samochód np. godzinę dziennie to płacę mniej, niż wtedy, gdy jeździłbym nim 3 godziny? No chyba, że panowie egzaminatorzy przestaną masowo oblewać i zamiast płacić 2 razy po 74 zapłacisz raz 150 (i tylko wtedy podwyżka ma sens). Szlag może człowieka trafić patrząc na to, jak zaczyna być w Polsce.
Prawo jazdy kat. B
odebrane 4 lipca 2005
krpablo
 
Posty: 39
Dołączył(a): poniedziałek 10 stycznia 2005, 23:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez bodek541 » wtorek 02 sierpnia 2005, 20:56

Pewno podrożało ze względu,że dużo ludzi z niemiec przyjeżdza i sie szkolą. Pewno już coś kombinują z tym, że drogie paliwo itd lub materiały eksploatacyjne bo nie wierze nic innego.
bodek541
 
Posty: 607
Dołączył(a): sobota 26 czerwca 2004, 18:59
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez stanger » wtorek 02 sierpnia 2005, 22:08

krpablo napisał(a):...No chyba, że panowie egzaminatorzy przestaną masowo oblewać i zamiast płacić 2 razy po 74 zapłacisz raz 150 (i tylko wtedy podwyżka ma sens)...


Dobrze by było ;-)
Jakoś nie uśmiecha mi się zdawać i płacić np. 2-3 razy po 150 zł :|
stanger
 
Posty: 18
Dołączył(a): piątek 29 lipca 2005, 13:13

Postprzez bodek541 » środa 03 sierpnia 2005, 09:52

Jakbys byl dyrektorem WORD lub prowadzil swoj biznes to napewno tez bys podnosil ceny. Chyba, ze sie myle
bodek541
 
Posty: 607
Dołączył(a): sobota 26 czerwca 2004, 18:59
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez BigSmoke » środa 03 sierpnia 2005, 10:25

jakbym mial swoj biznes to bym ustalal ceny takie aby osiagnac jak najwiekszy zysk.

z wordami jest inna sprawa bo niby konkurencja regionalna jest jednak ceny za egzaminy sa takie same w calej Polsce. tak wiec jest niejako monopol. tak wiec ceny moga byc podnoszone wlasciwie w nieskonczonosc a liczby klientow znaczaco to nie zmniejszy.
BigSmoke
 
Posty: 35
Dołączył(a): piątek 22 lipca 2005, 23:14

Postprzez ella » środa 03 sierpnia 2005, 11:27

Pewno podrożało ze względu,że dużo ludzi z niemiec przyjeżdza i sie szkolą. Pewno już coś kombinują z tym, że drogie paliwo itd lub materiały eksploatacyjne bo nie wierze nic innego.

Ministerstwo Infrastruktury nie ukrywa dlaczego aż taka cena. Więc nie trzeba sie domyslać czy z powodu napływu niemców czy podwyżki ceny benzyny.

Przeniesienie całego procesu egzaminowania do ruchu drogowego (z placu manewrowego)
spowoduje wydłużenie do 55 min (wzrost o 31% czasu jego trwania. Taki wzrost generuje 31% zwiększenie kosztów eksploatacji i zatrudnienia.
Niewątpliwie obowiązek wykonywania szeregu manewrów parkowania w ruchu drogowym,
spowoduje wzrost kosztów (stawek OC i AC) ubezpieczenia pojazdów WORD od 20-50%.
Sprawi również, że obniży się "efektywność egzaminowania"; z uwagi na przestoje spowodowane kolizjami (koniecznością spisania protokołu, przybycia Policji.).
Do tej pory ok. 50% zdających nie wyjeżdżało z placu manewrowego, w efekcie proponowanych zmian egzamin za pierwszym razem będzie zdawało ok. 46% kandydatów (do tej pory 32%.)
Blisko 90% zdających będzie miała możliwość uczestniczenia w ruchu drogowym; poprzednio wskaźnik ten wynosił 52%. Z tą dodatkową, większą o 38% grupą osób należy realizować egzamin w ruchu drogowym, a ponieważ egzaminy będą trwać o 31 % dłużej niż dotychczas, w konsekwencji z uwagi na:
-; wydłuony czas egzaminu - 31%
-; większą liczbą osób biorących udział w egzaminie w ruchu drogowym - 38%
przy zmniejszonych wpływach miesięcznych (o 4%) należy odpowiednio restytuować wpływy.
Wszystkie te wydatki, które muszą zostać wliczone w koszt znacznie bardziej urealnionego i
przyjaznego egzaminu, powodują konieczność podniesienia opłaty za egzamin praktyczny do kwoty 150 zł. Zważywszy, że opłata ta nie była zmieniana od 2001r., należy urealnić ją o wzrost kosztów chociażby wynikający z inflacji od 2001r.
Osobnym kosztem, który służyć ma przejrzystości procesu egzaminowania jest
obowiązek wyposażenia pojazdów egzaminacyjnych w kamery, koszty te, jak również ich
prawidłowe wykorzystanie (przeglądanie, archiwizowanie, analiza przez osobę uprawnioną w celu kontroli) również rodzi konieczność zatrudnienia dodatkowo egzaminatora np. analityka i w konsekwencji urealnienia ceny egzaminów.
O ile koszty egzaminu praktycznego nie były urealniane od 2001roku to cena egzaminu
teoretycznego nie była zmieniana od lat 7. Konieczność posiadania odpowiedniego sprzętu komputerowego, oprogramowania, konserwacji, opłat licencyjnych oraz zatrudnienia informatyków rodzi konieczność wzrostu opłaty za egzamin teoretyczny do kwoty 35 zł.


Tak jak kiedyś ktoś pisał na forum, że każda zmiana powoduję też zmianę ceny :( . Patrzeć tylko jaką kalkulację zastosują teraz OSK. Bo nie wierzę że zostaną przy starej cenie :( .
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez krpablo » środa 03 sierpnia 2005, 21:15

BigSmoke napisał(a):jakbym mial swoj biznes to bym ustalal ceny takie aby osiagnac jak najwiekszy zysk


I nie za wysokie, by nie odstraszać klientów. Wiem coś o tym, bo pomagam mamie prowadzić sklep i czasem nawet trzeba z zysku zrezygnować, żeby coś sprzedać. Inna sprawa jest z monopolem WORDów (jak ktoś wyżej napisał) - nie wchodzi tu konkurencja, więc dyktują ceny. Ale można pomyśleć inaczej - niech któryś WORD się wyłamie i zastosuje zniżki dla uczniów i studentów. Wtedy może inne nie wytrzymają...
Prawo jazdy kat. B
odebrane 4 lipca 2005
krpablo
 
Posty: 39
Dołączył(a): poniedziałek 10 stycznia 2005, 23:08
Lokalizacja: Kraków

Osrodki szkolenia w Sosnowcu

Postprzez Ktośka » piątek 05 sierpnia 2005, 22:34

witaj stanger, pytasz o Sosnowiec. dwa lata temu chodziłam na kurs do ośrodka na Dęblińskiej, warunki na pierwszy rzut oka nie najlepsze (może przez ten czas się coś zmieniło). Wykłady w kamienicy, drugie miejsce to szkoła na Andersa, dwa samochody (punto i corsa), trzech kierowców i plac w okolicach Dębowej Góry. Za to sposób szkolenia jak dla mnie rewelacyjny. Dowodem na to jest choćby to, że zdałam za drugim razem (pierwsze podejście w DG to mnóstwo niepotrzebnych nerwów), mimo że o jeździe samochodem nie miałam wcześniej zielonego pojęcia. Jest w Sosnowcu duży wybór, myślę że w końcu znajdziesz coś dla siebie. Powodzenia!
Ktośka
 
Posty: 7
Dołączył(a): piątek 06 sierpnia 2004, 17:50
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Osrodki szkolenia w Sosnowcu

Postprzez Włodek » piątek 05 sierpnia 2005, 23:35

Ktośka napisał(a):witaj stanger, pytasz o Sosnowiec. dwa lata temu chodziłam na kurs do ośrodka na Dęblińskiej, warunki na pierwszy rzut oka nie najlepsze (może przez ten czas się coś zmieniło). Wykłady w kamienicy, drugie miejsce to szkoła na Andersa, dwa samochody (punto i corsa), trzech kierowców i plac w okolicach Dębowej Góry. Za to sposób szkolenia jak dla mnie rewelacyjny. Dowodem na to jest choćby to, że zdałam za drugim razem (pierwsze podejście w DG to mnóstwo niepotrzebnych nerwów), mimo że o jeździe samochodem nie miałam wcześniej zielonego pojęcia. Jest w Sosnowcu duży wybór, myślę że w końcu znajdziesz coś dla siebie. Powodzenia!


Ten post winien się znaleźć w temacie "oceń OSK"

Ktośka napisał(a):jestem z Sosnowca i tu miałam jazdy, w dąbrowie i katowicach bylam raz i od razu zdecydowałam sie na Dąbrowę. Uważam że zdaje się łatwiej, brak jednokierunkowych ulic, mniejszy tłok, brka miejsć w których można zaskoczyć zdającego itd...zdałam za pierwszym razem. Tylko że do tej pory mam stracha, gdy przyjdzie mi jechać do Katowic (to specyficzne miasto). Więc jeśli zależy Ci tylko na prawku to radziłabym Dąbrowę, ale decyzja należy do Ciebie

A tak po prawdzie zdecyduj się za którym razem zdałaś...
Spokojny instruktor,
Pozdrawiam wszystkich na forum a zwłaszcza
Zagłębiaków
Avatar użytkownika
Włodek
 
Posty: 390
Dołączył(a): piątek 03 grudnia 2004, 13:41
Lokalizacja: Będzin,Sosnowiec,Czeladź

Postprzez Ktośka » sobota 06 sierpnia 2005, 16:10

witam, no dobra, prawda jest taka że podejście było drugie, bo na pierwszym terminie stchórzyłam i po prostu nie podeszłam do egzamu, byłam tam jako widz. więc róznie można to rozpatrywać, dla rodzinki mam wersję o drugim terminie, nie mogłam im powiedzieć że obleciał mnie strach ;), bo to marnowanie kasy (przede wszystkim) i miesiąc czekania na następny termin. ale dla mnie jest to podejście pierwsze i tak to traktuję. Zadowolony z wyjaśnienia? pozdrawiam
Ktośka
 
Posty: 7
Dołączył(a): piątek 06 sierpnia 2004, 17:50
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Włodek » sobota 06 sierpnia 2005, 16:52

ella napisał(a):
Przeniesienie całego procesu egzaminowania do ruchu drogowego (z placu manewrowego)
....... Zważywszy, że opłata ta nie była zmieniana od 2001r., należy urealnić ją o wzrost kosztów chociażby wynikający z inflacji od 2001r.
....Konieczność posiadania odpowiedniego sprzętu komputerowego, oprogramowania, konserwacji, opłat licencyjnych oraz zatrudnienia informatyków rodzi konieczność wzrostu opłaty za egzamin teoretyczny do kwoty 35 zł.


Tak jak kiedyś ktoś pisał na forum, że każda zmiana powoduję też zmianę ceny :( . Patrzeć tylko jaką kalkulację zastosują teraz OSK. Bo nie wierzę że zostaną przy starej cenie :( .

Na pewno masz rację. Bo czyż będąc właścicielem OSK dokładałbyś do interesu?
:arrow: 1.Wzrost cen paliwa
:arrow: 2.Wydłużenie czasu jazd miejskich (w proporcji do manewrów)
:arrow: 3.Jazdy nocą (kto zapłaci instruktorowi za jazdy nocne?)
:arrow: 4.Inflacja (argument MI)
To tylko niektóre przyczynki do tego, że ceny wzrosną.
A o ile ? Przekonamy się już wkrótce... myślę że na kat.B cena kształtować się będzie w zależności od OSK od 1300 do 1500 zł. Obym nie wykrakał...
Spokojny instruktor,
Pozdrawiam wszystkich na forum a zwłaszcza
Zagłębiaków
Avatar użytkownika
Włodek
 
Posty: 390
Dołączył(a): piątek 03 grudnia 2004, 13:41
Lokalizacja: Będzin,Sosnowiec,Czeladź

Postprzez Włodek » sobota 06 sierpnia 2005, 17:03

Ktośka napisał(a):witam, no dobra, prawda jest taka że podejście było drugie, bo na pierwszym terminie stchórzyłam i po prostu nie podeszłam do egzamu.......Zadowolony z wyjaśnienia? pozdrawiam

Zadowolony.Dziękuję za szczerość :!:
Spokojny instruktor,
Pozdrawiam wszystkich na forum a zwłaszcza
Zagłębiaków
Avatar użytkownika
Włodek
 
Posty: 390
Dołączył(a): piątek 03 grudnia 2004, 13:41
Lokalizacja: Będzin,Sosnowiec,Czeladź

Postprzez ella » sobota 06 sierpnia 2005, 17:08

Tylko że do tej pory mam stracha, gdy przyjdzie mi jechać do Katowic (to specyficzne miasto). Więc jeśli zależy Ci tylko na prawku to radziłabym Dąbrowę,

Ja bym powiedziała inaczej. Mnie zależy na dobrej umiejętności nauki jeżdzenia a nie na samym posiadaniu prawka.
Ale to tak odbiegając od tematu.

Wracając do głównego watku.
włodek napisał(a):Na pewno masz rację. Bo czyż będąc właścicielem OSK dokładałbyś do interesu?
1.Wzrost cen paliwa
2.Wydłużenie czasu jazd miejskich (w proporcji do manewrów)
3.Jazdy nocą (kto zapłaci instruktorowi za jazdy nocne?)
4.Inflacja (argument MI)
To tylko niektóre przyczynki do tego, że ceny wzrosną.
A o ile ? Przekonamy się już wkrótce... myślę że na kat.B cena kształtować się będzie w zależności od OSK od 1300 do 1500 zł. Obym nie wykrakał...

Zadzam się z Tobą Włodku. Nikt nie chce dokładać do interesu.
Ciekawa jestem tylko jak będzie wygladała ta kalkulacja bo WORDY podniosły o 100%.
Zastanawiałam się czy tez nie 100%. Ale widzę, że Ty myślisz logicznie.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości