wysokość sali wykładowej

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

wysokość sali wykładowej

Postprzez youngvet » środa 16 listopada 2005, 10:34

szukam informacji nt. wysokości sali wykładowej, czy możecie mi pomóc? czy to ma być 2,5 m czy 3 m czy jeszcze inna wysokość? czy jeśli w pomieszczeniu są skosy i nie wszędzie ma np. 2,5 m, może służyć jako sala wykładowa? bardzo proszę o informacje! pozdrawiam!
youngvet
 
Posty: 5
Dołączył(a): środa 16 listopada 2005, 10:18

Postprzez Tomek_ » środa 16 listopada 2005, 11:48

Przepisy nie mowia nic o wysokosci sali wykladowej, lecz mowia o powierzchni, ktora powinna wynosic min. 25m2

Oto fragment z Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 14 grudnia 2001 r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów

1) w zakresie warunków lokalowych:
a) oznaczone jego nazwą pomieszczenie biurowe przeznaczone do obsługi osób i przechowywania wymaganej dokumentacji,
b) co najmniej jedną salę:
– o powierzchni nie mniejszej niż 25 m 2, przeznaczoną wyłącznie do prowadzenia zajęć z nie więcej niż 20 osobami jednocześnie,
– wyposażoną w stoliki i miejsca siedzące dla każdej osoby,
– odpowiednio oświetloną, ogrzewaną i przewietrzaną,
– odizolowaną fonicznie od innych pomieszczeń,
c) toaletę zlokalizowaną w pobliżu sali, o której mowa w lit. b) ,
Kat. B i C za pierwszym podejściem.
Testy na prawo jazdy 2013
Avatar użytkownika
Tomek_
 
Posty: 1090
Dołączył(a): czwartek 22 września 2005, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez youngvet » środa 16 listopada 2005, 12:42

Witam,
dziękuję za odpowiedź. Wiem, że przepisy nie mówią nic o wysokości sali, ale natknęłam się na informacje o 2,5 m (ze Starostwa) i o 3 m (z Internetu) i chciałabym je jakoś zweryfikować. A może to, że nie ma nic o tym w przepisach oznacza, że wysokość sali może być dowolna? Pozdrawiam!
youngvet
 
Posty: 5
Dołączył(a): środa 16 listopada 2005, 10:18

Postprzez Tomek_ » środa 16 listopada 2005, 16:59

Jak na moje jesli ustawa nie okresla wysokosci pomieszczenia to urzednicy nie moga sobie wymyslic tej liczby. Przeszukaj dokladnie najnowsza ustawe o szkoleniu i egzaminowaniu, jesli nie znajdziesz nic o wysokosci to nie ma takiego przepisu.
tresc najnowszej ustawy znajdziesz tu:
http://computers.ovh.org/SzkolenieEgzaminowanieRozporzadzenie.pdf
Kat. B i C za pierwszym podejściem.
Testy na prawo jazdy 2013
Avatar użytkownika
Tomek_
 
Posty: 1090
Dołączył(a): czwartek 22 września 2005, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez youngvet » środa 16 listopada 2005, 18:50

Dzięki! Pozdrawiam!:)
youngvet
 
Posty: 5
Dołączył(a): środa 16 listopada 2005, 10:18

Wysokość sali wykładowej.

Postprzez dora » piątek 18 listopada 2005, 20:55

Budując własny budynek pod O.S.K. architekt musiał się zapoznać z przepisami dotyczącymi budowli przeznaczonych pod działalno s c gospodarczą.W pozwoleniu na budowę jest tak: 2,5 m. wysokości jezeli zostanie założona klimatyzacja,3 m. bez klimy.Jezeli chodzi o loka wynajęty to zależy od starostwa czy przy weryfikacji otwieranego ośkodka nie bedą mieć zastrzeżen. Najczesciej nie mierzą . Pa. :D
dora
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek 18 listopada 2005, 19:57

Postprzez youngvet » czwartek 29 grudnia 2005, 21:59

Niestety w starostwie usłyszałem cyt. "... sala przeznaczona do szkolenia nie ważne czy nauka jazdy, czy szkoła języków obcych musi spełniać wymagania zawarte w ustawie o prawie budowalnym " i koniec. 25 + odpowiednie otwory okienne, wyjścia awaryjne itd itd[/list]
youngvet
 
Posty: 5
Dołączył(a): środa 16 listopada 2005, 10:18


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości