ruszanie samochodem

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

ruszanie samochodem

Postprzez caleczkamm » sobota 12 grudnia 2015, 19:38

Witajcie :) jestem dopiero po 6 godzinach na prawku jazdy. Myslalam ze idzie mi calkiem nieźle, bo auto mi nie gaslo, jezdzę na toyocie yaris, diesel. I oto mój problem, postanowiłam dzisiaj pojeździć z tatą naszym samochodem. Wsiadam i auto gaśnie, jakie było moje zdziwienie gdy mój chlebodawca mówi ze zle ruszam a kazal mi ze wcisnietym sprzeglem dac 1 , lekko spuścić sprzeglo dodac gazu i calkowicie spuscic sprzeglo.
Otoz na kursie ruszam ; wciskam sprzeglo, daję na 1 ,lekko luzuje sprzęglo auto zaczyna ruszać i puszczam całkowicie sprzęglo, wszystko to bez dodawania gazu auto jedzie wtedy okolo 8 km/h i gaz wciskam dopiero potem . Nie za bardzo rozumiem czy to wina naszego samochodu ze on tak nie rusza czy wina instruktora ze zle mnie uczy? Moje auto przy w/w schemacie nie rusza. :eek2: proszę o pomoc
caleczkamm
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 12 grudnia 2015, 19:26

Re: ruszanie samochodem

Postprzez Ds3 » sobota 12 grudnia 2015, 22:57

Ja akurat miałem największy problem właśnie z ruszaniem. Często mi auto gasło. Tak naprawdę nauczyłem się dobrze startować po 28 godzinie jazdy ;) Robiłem właśnie taki błąd, że wbijałem bieg pierwszy i puszczałem sprzęgło, aż auto zaczęło się toczyć (tzw. pół-sprzęgło), jak auto ruszyło to puszczałem pedał sprzęgła i dodawałem gazu. Ta metoda działa bardzo dobrze na prostej ulicy lub przy zjeździe z górki ;) Bo na mieście skupiałem się na otoczeniu i po prostu często za mocno puściłem sprzęgło i auto gasło. Natomiast w czasie ruchu teraz dodaję trochę gazu i puszczam sprzęgło, aż auto ruszy (tzw. pół-sprzęgło), później puszczam sprzęgło całkowicie. To jest o tyle dobre, że ruszysz bez problemu każdym autem - nawet jeśli będzie to twoja pierwsza jazda. Później już tak wyczułem sprzęgło to bardzo szybko łapałem pół-sprzęgło i nawet na dużych wzniesieniach bez problemu ruszałem autem bez użycia hamulca ręcznego. Przydaje się to też podczas zwykłej jazdy i na egzaminie - ciężej wymusić - szybki start. Na egzaminie auto nie zgasło mi ani razu, nawet podczas parkowania, a miałem parkowanie pod niezłe wzniesienie.
Ds3
 
Posty: 59
Dołączył(a): niedziela 16 sierpnia 2015, 09:49

Re: ruszanie samochodem

Postprzez pasqudek » niedziela 13 grudnia 2015, 00:27

@caleczkamm: zapewne macie benzynowe auto w rodzinie i stad roznica.
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: ruszanie samochodem

Postprzez caleczkamm » niedziela 13 grudnia 2015, 12:34

No własnie mamy turbo diesla :|
Dzięki za odpowiedzi, pogadam z moją instruktorką zeby nauczyla mnie ruszać z dodawaniem gazu, bo nie będe umieć odpalać mojego auta :lol:
caleczkamm
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 12 grudnia 2015, 19:26

Re: ruszanie samochodem

Postprzez Makabra » niedziela 13 grudnia 2015, 22:21

Instruktor fujara, uczy na dieslu ruszania na samym sprzegle bo sie da, a boi sie ze mu kuranci sprzeglo szybciej zuzyja.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: ruszanie samochodem

Postprzez ks-rider » poniedziałek 14 grudnia 2015, 10:59

Nie instruktor fujara, tylko kursant deb-nierozgarniety.

Zadna benzyna nie zgasnie ruszajac na asfalcie uzywajac prawidlowej techniki ruszania. Problem w tym, ze kursant ZAWSZE puszcza sprzeglo za szybko bez pauzy. Zapytam sie wiec jak ma nie zgasnac ?

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3795
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: ruszanie samochodem

Postprzez Borys_q » poniedziałek 14 grudnia 2015, 19:02

Problem w tym, ze kursant ZAWSZE puszcza sprzeglo za szybko bez pauzy.


Tą pauze wężykiem wężykiem.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ruszanie samochodem

Postprzez Karolina1994 » piątek 25 grudnia 2015, 10:54

Podobnie mnie uczył mój pierwszy instruktor :evil: Z tym pół sprzęgłem to jest dobre ale np w korku :lol:
Powiedz aby cie nauczył normalnie ruszac (z gazem) bo później wsiądziesz do innego auta, czy na egzaminie czy juz po i będzie problem :?
Egzamin teoretyczny 02.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny (71/74)
Egzamin praktyczny 16.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny
Karolina1994
 
Posty: 354
Dołączył(a): czwartek 08 października 2015, 09:10

Re: ruszanie samochodem

Postprzez Sebastian1578 » czwartek 07 stycznia 2016, 14:57

Z gazem jest najlepiej ruszać. Ja odkąd mam prawko to tylko tak ruszam. Bez gazu to zaraz zajączki są:D
Sebastian1578
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 07 stycznia 2016, 14:51

Re: ruszanie samochodem

Postprzez joasia82 » poniedziałek 11 stycznia 2016, 11:09

Mnie też instruktor uczył ruszania bez gazu.Pierwsze puszczac sprzegło,a gdy zaczyna brać,to delikatnie dodawać gazu.Niestety na egzaminie nie umiałam ruszyc w ten sposób.Auto zgasło mi dwa razy i do domu :( .Sam egzaminator powiedzial,ze wsiadajac do nieznanego samochodu pierwsze trzeba zwiekszyc obroty a potem puszczac powoli sprzęglo.Teraz muszę dokupić sobie kolejne jazdy,zeby cwiczyc takie ruszanie,bo na kursie nie ruszałam nigdy w ten sposób :roll:
joasia82
 
Posty: 9
Dołączył(a): poniedziałek 04 stycznia 2016, 09:42

Re: ruszanie samochodem

Postprzez piotrekbdg » wtorek 12 stycznia 2016, 00:44

joasia82 napisał(a):Mnie też instruktor uczył ruszania bez gazu.Pierwsze puszczac sprzegło,a gdy zaczyna brać,to delikatnie dodawać gazu.Niestety na egzaminie nie umiałam ruszyc w ten sposób.Auto zgasło mi dwa razy i do domu :( .Sam egzaminator powiedzial,ze wsiadajac do nieznanego samochodu pierwsze trzeba zwiekszyc obroty a potem puszczac powoli sprzęglo.Teraz muszę dokupić sobie kolejne jazdy,zeby cwiczyc takie ruszanie,bo na kursie nie ruszałam nigdy w ten sposób :roll:


Ręce opadają jak czytam takie posty...Nie żal wam tych pieniędzy wydanych na niczego nie wnoszące kursy?
piotrekbdg
 
Posty: 2139
Dołączył(a): wtorek 18 sierpnia 2009, 00:18

Re: ruszanie samochodem

Postprzez pasqudek » wtorek 12 stycznia 2016, 01:06

@piotrekbdg: to jest efekt wybrania OSK, bo: tani, blisko, jezdza po trasach egzaminacyjnych, itp., itd.
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: ruszanie samochodem

Postprzez piotrekbdg » wtorek 12 stycznia 2016, 10:16

pasqudek napisał(a):@piotrekbdg: to jest efekt wybrania OSK, bo: tani, blisko, jezdza po trasach egzaminacyjnych, itp., itd.


NO wiesz, ja tam jestem w stanie zrozumieć, ze ktoś nie szuka ośrodka na drugim krańcu miasta itd., ale kurde no ludzie drodzy, po co Wyście na kurs przyszli? Ruszanie benzyną bez gazu to jest ruszanie tak mułowate, ze poza placem egzaminacyjnym (choć i tu nie zalecam) to nie ma najmniejszego sensu! A potem te osoby wyjeżdżają na drogi i ja się dziwię jak to się dzieje, ze na jednej zmianie światła przejeżdżają 2 samochody jak normalnie i 8 zdąży. A jak trzeba będzie dynamicznie wbić się na rondo albo drogę z pierwszeństwem to jak taka osoba to zrobi samym sprzęgłem?
piotrekbdg
 
Posty: 2139
Dołączył(a): wtorek 18 sierpnia 2009, 00:18

Re: ruszanie samochodem

Postprzez JAKUB » wtorek 12 stycznia 2016, 10:41

"Jaka płaca,
taka praca."
i nic się nie zmieni, bo instruktor to fucha.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: ruszanie samochodem

Postprzez Karolina1994 » wtorek 12 stycznia 2016, 11:12

mnie uczyli ruszania z półsprzęgła, nie wiem czemu, później inny instruktor tylko mówił że rusza się z gazem, to robiłam tak jak w temacie, szukałam gdzie sprzęgło łapie i dopiero gaz, to półsprzęgło to jedynie na placu mi się przydało, choć na egzaminie sprzęgło było podobne to nie miałam problemów z nim. zaznaczam że nie wybrałam najtańszego ośrodka.Dopiero jak zaczęłam jeździć całkiem innym samochodem to miałam problemy z ruszaniem potrafił mi samochód i trzy razy na skrzyżowaniu zgasnąć,
Po kursie ruszam po swojemu puszczam sprzęgło i jednocześnie dodaje gaz ale tak z umiarem, i samochód przestał mi od zastosowania takiego ruszania gasnąć, a samo ruszanie wychodzi mi coraz bardziej dynamicznie.
Egzamin teoretyczny 02.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny (71/74)
Egzamin praktyczny 16.12.2015 podejście 1 wynik: Pozytywny
Karolina1994
 
Posty: 354
Dołączył(a): czwartek 08 października 2015, 09:10

Następna strona

Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości