zajecia praktyczne na motocyklu tylko po egzaminie?

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

zajecia praktyczne na motocyklu tylko po egzaminie?

Postprzez Apiro » piątek 05 lutego 2016, 17:11

czy to prawda ze zajecia praktyczne na motocyklu w OSK mozna prowadzic tylko po zdaniu egzaminu teoretycznego w WORD'zie?
Apiro
 
Posty: 53
Dołączył(a): sobota 28 listopada 2009, 14:37

Re: zajecia praktyczne na motocyklu tylko po egzaminie?

Postprzez eragon » piątek 05 lutego 2016, 19:29

A chodzisz na kurs ?? Na wyklady ??
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: zajecia praktyczne na motocyklu tylko po egzaminie?

Postprzez Apiro » piątek 05 lutego 2016, 19:35

chce zaczac kurs zwiazany tylko z zajeciami praktycznymi. osk twierdzi ze nie moga ze mna jezdzic do puki nie zdam egzaminu teoretycznego w word
Apiro
 
Posty: 53
Dołączył(a): sobota 28 listopada 2009, 14:37

Re: zajecia praktyczne na motocyklu tylko po egzaminie?

Postprzez eragon » piątek 05 lutego 2016, 19:37

Skoro nie chcesz chodzić na teorię to tak .. Mają rację..
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: zajecia praktyczne na motocyklu tylko po egzaminie?

Postprzez Ds3 » piątek 05 lutego 2016, 21:58

Poza tym w Word, czy wewnętrznego?
Tak chyba jest we wszystkich OSK, albo chociaż w większości. Jeśli chodzisz na zajęcia teoretyczne to nawet jeśli nie zdasz egzaminu wew. teoretycznego to i tak możesz już przystąpić do nauki praktycznej. Jeśli nie chodzisz na teorię, to musisz udowodnić, że ogarniasz teorię i zaliczyć egz. wew.
Ds3
 
Posty: 59
Dołączył(a): niedziela 16 sierpnia 2015, 09:49

Re: zajecia praktyczne na motocyklu tylko po egzaminie?

Postprzez Apiro » poniedziałek 08 lutego 2016, 19:29

chodzi mi o kwestie prawną - czy osk moze miec problemy w razie "w" jesli bralem udzial w zajeciach praktycznych w miescie na motocyklu bez zdanej wczesniej teorii w word? jesli to ma jakies znaczenie to mam kat. b.
co do pozostalych papierow osk (egzaminy wewnetrzne i inne <&%#$@>) to powiedzmy ze wszystko zaliczone i podpisane
Apiro
 
Posty: 53
Dołączył(a): sobota 28 listopada 2009, 14:37

Re: zajecia praktyczne na motocyklu tylko po egzaminie?

Postprzez jasper1 » poniedziałek 08 lutego 2016, 20:03

Zapisując się na szkolenie w osk masz 3 wersje dotyczące teorii.
1. Uczestniczysz w szkoleniu teoretycznym w osk, następnie w szkoleniu praktycznym, potem zdajesz egzamin wewnętrzny teoretyczny i praktyczny; potem egzamin teoretyczny i praktyczny w word.
2. Korzystasz z e-learningu w swoim osk, po nim zdajesz egzamin wewnętrzny teoretyczny i po egzaminie przystępujesz do szkolenia, potem egzamin wewnętrzny praktyczny; potem egzamin teoretyczny i praktyczny w word.
3. Przychodzisz na kurs do osk mając zdany egzamin państwowy teoretyczny w word, zostajesz zwolniony ze szkolenia teoretycznego w osk i rozpoczynasz szkolenie praktyczne, po nim egzamin wewnętrzny praktyczny; dalej egzamin praktyczny w word.
Jeśli zostałeś dopuszczony do szkolenia praktycznego bez spełnienia którejś z powyższych wersji dotyczących teorii, to było to niezgodne z przepisami, a więc może pociągać za sobą ewentualne kłopoty dla Ciebie (unieważnienie szkolenia praktycznego) i dla osk.
Posiadanie przez Ciebie kategorii B nie jest istotne, chyba że byłoby to doszkalanie na motocyklu o pojemności 125 cm3 na który i tak masz już uprawnienia po 3 latach posiadania kat. B. Wtedy wszystko co powyżej o przebiegu szkolenia nie obowiązuje. Zgodnie z moją wiedza przepisy takiego doszkalenia w osk nie regulują, chyba może to robić tylko odtj.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: zajecia praktyczne na motocyklu tylko po egzaminie?

Postprzez Apiro » środa 10 lutego 2016, 14:11

Dzięki za informacje. A o co chodzi z tym e-learningiem?
Apiro
 
Posty: 53
Dołączył(a): sobota 28 listopada 2009, 14:37

Re: zajecia praktyczne na motocyklu tylko po egzaminie?

Postprzez jasper1 » środa 10 lutego 2016, 15:37

To taka forma szkolenia na platformie internetowej do której dostajesz klucz z osk, do którego zapisujesz się na kurs i zamiast chodzić na wykłady do osk uczysz się we własnym zakresie. Do prowadzenia tego typu szkolenia mają uprawnienia tylko niektóre osk - o statusie superosk (były też jakieś formy kupowania świadczenia tej usługi przez inne osk od superosk, ale nie wiem czy to istnieje dalej). W przypadku takiego szkolenia musisz zdać egzamin teoretyczny wewnętrzny przed przystąpieniem do szkolenia praktycznego.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: zajecia praktyczne na motocyklu tylko po egzaminie?

Postprzez reassor » środa 10 lutego 2016, 18:34

O_o

Moje PKK nie było pobrane przez żaden OSK (jeszcze), a już dzisiaj byłem na egzaminie państwowym na kat A (teoria).
Z osk w którym będę jeździł miałem w sobotę pierwszą pomoc z ratownikiem medycznym.
Na egzamin zapisałem się zaraz w sobotę i dzisiaj zdałem.

Nikt nie robił żadnych problemów.
Kat.B - 24.02.2012 - Kat.B zdane :) (Mobilek Tychy)
Kat.A - 10.02.2016 - Teoria 71/74 (1 raz) :) (Radmar Tychy)
Kat.A - 11.04.2016 - Praktyka (1 raz) :) (Radmar Tychy)
Avatar użytkownika
reassor
 
Posty: 225
Dołączył(a): niedziela 23 października 2011, 18:54
Lokalizacja: Tychy


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości