Ważność kursu po 2016

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Ważność kursu po 2016

Postprzez Sionek » sobota 01 października 2016, 11:50

Witam,
Mam pytanie w związku z moją sytuacją i zmieniającymi się 1 stycznia 2017 przepisami. Uczęszczałem na kurs prawa jazdy, który zakończyłem w sierpniu egzaminami wewnętrznymi, zostały mi do zdania oba egzaminy państwowe, jednak jestem w klasie maturalnej i nie bardzo mam czas zaprzątać sobie głowę tymi egzaminami. Chciałbym zdać je w przyszłym roku, po maturach. Moje pytanie brzmi - czy będę mógł? Wyczytałem, że kurs nie ma daty ważności, więc w normalnych warunkach mógłbym zdawać sobie egzaminy w 2017, jednak jest ta zmiana przepisów. Koledzy, którzy już prawo jazdy uzyskali, twierdzą, że mój kurs straci ważność i będę musiał ponownie odbyć szkolenie. Czy to prawda?

Z góry dziękuję.
Sionek
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 01 października 2016, 11:44

Re: Ważność kursu po 2016

Postprzez rpa » poniedziałek 03 października 2016, 06:21

Kurs jest ważny bezterminowo.
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: Ważność kursu po 2016

Postprzez gumik » poniedziałek 03 października 2016, 13:24

Chciałbym zwrócić uwagę na kwestię zapominania. Zrobiłeś kurs w sierpniu, będziesz zdawał egzamin za rok. Do tego czasu na pewno mnóstwo rzeczy zapomnisz. Taka natura człowieka. Na pewno będzie potrzeba sporo teorii powtórzyć. Trzeba będzie dokupić kilka jazd. W konsekwencji stracisz na to o wiele więcej czasu i pieniędzy. Rozumiem, że klasa maturalna, ale - come on - nikt nie oblał matury przez to, że sobie na kilka dni odpuścił.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Ważność kursu po 2016

Postprzez JAKUB » sobota 15 października 2016, 20:07

Otworzyć chcą Chińczycy swoją fabrykę w Polsce. Cała dokumentacja oczywiście po chińsku. Idą na uczelnie ze zleceniem przetłumaczenia do profesorów.
- Panie, tyle tego , za trzy lata będzie do odbioru.
Za długo. Idą do doktorów.
- No sporo tego. W 2 lata damy radę.
Za długo. Idą do magistrów.
- Cieszymy się na współpracę. Do odbioru będzie za rok.
Za długo. Spróbujemy może studenci to dadzą radę przetłumaczyć.
- O ile tego, ... ale nie ma sprawy. Kiedy egzamin?

Maturzyści prawko robią w ... 3 miesiące i po maturze jadą na długie- zarobkowe- wakacje autem za zdaną maturę.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości