Jazda w trudnych warunkach - szkolenie

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Jazda w trudnych warunkach - szkolenie

Postprzez Karlena » niedziela 05 lutego 2017, 13:07

Czy ktoś z Was przeszedł dodatkowe szkolenie z doskonalenia techniki jazdy w trudnych warunkach? Na filmiku wygląda to fajnie, ale nie wiem czy warto w to inwestować. Co myślicie? Ciekawa jestem opinii osób, które coś takie przeszły. Dzięki!
Karlena
 
Posty: 44
Dołączył(a): środa 07 września 2016, 12:48

Re: Jazda w trudnych warunkach - szkolenie

Postprzez jasper1 » niedziela 05 lutego 2017, 14:42

Kilkugodzinny kurs jest dla tych, co im się wydaje, że są mistrzami kierownicy, bo właśnie otrzymali PJ. Ma na celu szybkie wyleczenie z tego przekonania. Aby poprawić umiejętności potrzeba wielu godzin szkolenia.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Jazda w trudnych warunkach - szkolenie

Postprzez Karlena » poniedziałek 03 kwietnia 2017, 23:31

Dzięki wielkie wszystkim! Zasięgnęłam opinii znajomych, poczytałam na forach (choć niewiele jest o samej technice, więcej o zwykłych kursach tego ośrodka) i obejrzałam tor (jest w Bolesławcu). Wygląda efektownie muszę przyznać. Zobaczcie plan kursu:
1. część teoretyczna
omówienie ćwiczeń,
warunków bezpieczeństwa,
zagadnień z zakresu techniki jazdy,
2. część praktyczna:
a) ćwiczenia zrywu i hamowania na suchej i mokrej nawierzchni
b) hamowanie w łuku
c) ćwiczenia na kole i owalu
d) lunch
e) slalom ciasny/slalom luźny
f) omijanie przeszkód
Dodatkowo troleje i/lub miska Stewarta.
Nakręciłam się trochę ;) Koszt to 999 zł, ale myślę, że warto. Jak zrobię ten kurs, to Hołowczyc będzie mógł się schować. PS Dam na pewno znać jak było i jak wrażenia po wszystkim.
Karlena
 
Posty: 44
Dołączył(a): środa 07 września 2016, 12:48

Re: Jazda w trudnych warunkach - szkolenie

Postprzez Borys_q » wtorek 04 kwietnia 2017, 01:43

Na filmiku wygląda to fajnie, ale nie wiem czy warto w to inwestować


Nie warto, poza trolejami i miska jesteś w stanie wszystko zrobić we własnym zakresie, a technikę podpatrzysz w literaturze fachowej lub w internecie.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jazda w trudnych warunkach - szkolenie

Postprzez jasper1 » wtorek 04 kwietnia 2017, 16:26

Koszt to 999 zł, ale myślę, że warto.

Tyle to chyba z jakimś pazernym pośrednikiem. :roll:
Dwa kolejne kursy ze wzrastającym poziomem trudności kosztują w Bolesławcu razem coś niewiele ponad 800 złotych w grupie 8 osób (w sumie 2 razy godzina teorii i po 3 godziny praktyki).
To, co tu wymieniłaś nie powinno kosztować więcej niż 500 złotych.

:hmm: Może ten lunch taki drogi? :wink:

Ale kto bogatemu zabroni marnować własne pieniądze.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Jazda w trudnych warunkach - szkolenie

Postprzez Karlena » czwartek 04 maja 2017, 23:33

No wiesz, kazdy ma prawo wyceniac swoje uslugi tak jak chce. Jeden istruktor (jakis poczatkujacy zoltodziub) moze wziac 50 zl za godzine, a inny (z doswiadczeniem i sukcesami na koncie) 200 zl. I wydawac by sie moglo, ze przeciez ucza tego samego. Tylko kwestia jakosci. Jak wszedzie. Ja juz nieraz sie przekonalam, ze mala cena nie gwarantuje zadowolenia z zakupu. Bo ejst takie powiedzenie: kto malo placi, ten dwa razy placi ;)
Karlena
 
Posty: 44
Dołączył(a): środa 07 września 2016, 12:48

Re: Jazda w trudnych warunkach - szkolenie

Postprzez jasper1 » piątek 05 maja 2017, 09:58

Wszystkiego, co na tym kursie jest można nauczyć się we własnym zakresie i bez tych bajerów, wiec nie wiem jakie to nadzwyczajne instruktorskie umiejętności instruktora techniki jazdy są potrzebne do tak elementarnej nauki. Najwartościowsze w tego typu kursie jest poznanie możliwości i ograniczeń własnego samochodu, ale bez toru też się da.
Dobry instruktor nauki jazdy już nawet na poziomie kursu na PJ uczy dynamicznej płynnej jazdy bez bajerów w rodzaju testu Stewarta, resztę rozwija się w praktyce.

Jeszcze raz powiem, kto bogatemu zabroni. Jak chcesz możesz płacić i 1000 PLN za godzinę skoro uważasz, że warto i wierzyć, że dostaniesz nadzwyczajne szkolenie. Cena, którą ja podałam jest typową ceną na torach w Polsce za ten typ szkolenia, nie tylko w Bolesławcu.
Pytałaś czy warto i dostałaś odpowiedzi.

Zastanawiam się tylko po ostatnim Twoim poście po co w ogóle cały ten wątek, czy rzeczywiście pytasz nas tu o zdanie.
Mam wrażenie, że raczej miał to być wstęp do jakiejś reklamy eventu motoryzacyjnego i nie wyszło.
-------------------------------------
Przy okazji, ponawiam prośbę do moderacji, by ten wątek wrzucić do działu Szkolenie kierowców, bo ze szkoleniem niepełnosprawnych nie ma nic wspólnego.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Jazda w trudnych warunkach - szkolenie

Postprzez oskbelfer » piątek 05 maja 2017, 17:09

jasper1 napisał(a):
Zastanawiam się tylko po ostatnim Twoim poście po co w ogóle cały ten wątek, czy rzeczywiście pytasz nas tu o zdanie.
Mam wrażenie, że raczej miał to być wstęp do jakiejś reklamy eventu motoryzacyjnego i nie wyszło.


jasper1 jak zwykle trafnie w punkt :D mnie też zajechało kryptoreklamą :D
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Jazda w trudnych warunkach - szkolenie

Postprzez kolezankafilizanka » poniedziałek 08 maja 2017, 21:15

oskbelfer napisał(a):
jasper1 napisał(a):
Zastanawiam się tylko po ostatnim Twoim poście po co w ogóle cały ten wątek, czy rzeczywiście pytasz nas tu o zdanie.
Mam wrażenie, że raczej miał to być wstęp do jakiejś reklamy eventu motoryzacyjnego i nie wyszło.


Ja też. Tak samo pachnie mi Twoje zachowanie w dziale Oceń OSK/ Wrocław. Najpierw dziwna zaczepka z Twojej strony i niemiłe. powiedziałabym aroganckie określanie mojego OSK oraz instruktora, i od razu lawina pochwał pod adresem Twojej szkoły, niekończący się monolog właściwie. Co wiem, to wiem, i podkreślam: nie życzę sobie być wciągana do jakichś porachunków w branży.
--
Kat. B od X 2016. Uczyłam się w clio, a teraz wio!
kolezankafilizanka
 
Posty: 251
Dołączył(a): wtorek 25 października 2016, 11:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jazda w trudnych warunkach - szkolenie

Postprzez Karlena » czwartek 01 czerwca 2017, 17:51

Co prawda pracuję w handlu, ale na kryptoreklamie się nie znam. Usłyszałam kiedyś, że za bardzo się ekscytuję - może to to. Zadałam poważne pytanie, bo rozważałam tę opcję. Czy warto , czy ma to sens, czy sie opłaca. Najdziwniejsze jest to, ze czytam skrajnie rozne opinie (na roznych forach). Nie jest tak, ze ktos napisze: ja wiem... fajny pomysl, ale sredni kurs. Czy coś w tym stylu. Tylko ludzie albo mega chwalą, albo uwazaja,ze to najgorszy pomysl na wydawanie kasy. Nie wiem skąd az tak rozbiezne opinie. No nic, i tak kasowo teraz srednio stoje, wiec musze odpuscic. Ja po prostu mam rajdową krew i jarają mnie takie "trudne warunki". No i przy okazji nauka ;)
Karlena
 
Posty: 44
Dołączył(a): środa 07 września 2016, 12:48

Re: Jazda w trudnych warunkach - szkolenie

Postprzez JAKUB » czwartek 01 czerwca 2017, 18:54

Zgłoś chęć udziału w Konkursowych Jazdach Samochodem (KJS) organizowanych przez Automobilklub z Twojego rejonu.
Ja tam nauczyłem się więcej niż w ODTJ (i taniej). Startujesz swoim autem z osobą towarzyszącą (pilot). Musisz zorganizować (pożyczyć) 2 kaski potrzebne na próby sprawnościowe.
https://www.google.pl/url?sa=t&source=w ... tRhR6UG4oA
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Jazda w trudnych warunkach - szkolenie

Postprzez Karlena » piątek 07 lipca 2017, 14:55

To reklama??? Jakie jest wpisowe? Na czym to polega? Poza tym kolego... czy nie pomylił Ci się wątek przypadkiem?
Karlena
 
Posty: 44
Dołączył(a): środa 07 września 2016, 12:48

Re: Jazda w trudnych warunkach - szkolenie

Postprzez Karlena » czwartek 12 października 2017, 09:12

Pewnie @Jakub z automatu spamuje wszystkie wątki i nie bardzo zastanawia się czego dotyczy temat. Dziwne tylko, że tak ewidentnej reklamy nie zdjęli. Faktycznie, może to jest jakaś płatna opcja... No coż, trzeba zignorować i gadać dalej ;)
Karlena
 
Posty: 44
Dołączył(a): środa 07 września 2016, 12:48

Re: Jazda w trudnych warunkach - szkolenie

Postprzez Karlena » niedziela 07 stycznia 2018, 21:47

Dobra, malo tu sie dzieje, ale "odgrzewam koltelta", tzn. temat ;) Mam taki problem: do tej pory jezdzilam mazda 3 z napedem na przód. Teraz mam taki z napędem na tył bmw e46 i totalnie mnie zarzuca. No masakra, jezdzi sie tym autem extra, ale rzuca mi tylkiem, ze normalnie boję się wchodzić w zakręt. Znacie jakies ciwczenia albo kursy doszkaljace czy cos. Tylko chodzi mi o taki kurs, zeby mozna bylo jezdzic swoim autem i odbyc szkolenie w jeden dzien.
Karlena
 
Posty: 44
Dołączył(a): środa 07 września 2016, 12:48

Re: Jazda w trudnych warunkach - szkolenie

Postprzez Blacksmith » niedziela 07 stycznia 2018, 23:03

Osobiście nie znam takich kursów, ale wydajesz się extra dziewuchą lubiącą nowe i ekstremalne doznania :D Życzę sukcesów i powodzenia :spoko:
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2048
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Następna strona

Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości