Powrót do kursu prawa jazdy po długiej przerwie

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Powrót do kursu prawa jazdy po długiej przerwie

Postprzez Naruto8 » środa 12 kwietnia 2017, 11:55

Witam.
W 2012 zapisałem się na kurs prawa jazdy kategorii B. Zaliczyłem wykłady (ogólnie teorię), zapłaciłem i przeszedłem badania lekarskie (do ręki żadnego papieru jednak nie dostałem) ,przeszedłem test wewnętrzny i zostałem dopuszczony do części praktycznej kursu (jazda za kółkiem). No i, co by nie mówić, pokpiłem sobie sprawę: 30 godzin wyjeździłem w latach 2013-2016. Ten stan rzeczy to głównie moja wina, jednakże przyczyny losowe (np. pobyty w szpitalu) i fakt, że prowadzący miał do dyspozycji tylko pulę godzin porannych w ciągu tygodnia mi wcale a wcale w tym nie pomógł. Ale ja nie o tym.

Tak więc: 2012 - teoria i badania lekarskie, 2013-2016 30 godzin jazd. Chciałbym do jazd wrócić, zaczynając od wzięcia dodatkowych godzin (ponad rok nie jeździłem) z tymże, że nie w tej szkole. Albo jak najmniej. Bo ,niestety, na umawianie się na godzinę/2 godziny jazd czekałem kiedyś czasami i 3 tygodnie.

Chciałbym pójść do tej szkoły, zdać egzamin wewnętrzny teoretyczny, wziąć papiery, o szkole zapomnieć, skupić się na jazdach doszkalających (w innej szkole) i wtedy egzaminy państwowe. Boję się jednak, że egzaminator nie będzie chciał mnie ze szkoły „wypuścić” bo szkoła jest znana z tego, że naciskają na jazdy doszkalające po egzaminie w ich szkole (opinie i komentarze w internecie). Jakie mam możliwości? Jeśli nie zdam testów wewnętrznych w tej szkole, chciałbym do nich podejść w innej.

Pytanie, co mogę zrobić? W którym momencie mogę „uciec” ze szkoły, w którym momencie mogę domagać się od nich moich dokumentów (np. badań lekarskich - o ile są ważne) i - najważniejsze - karty jazd?

Proszę o odpowiedzi, późno bo późno proszę o pomoc ale czas najwyższy coś z tym zrobić :)

Pozdrawiam! Jarek
Naruto8
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 12 kwietnia 2017, 11:44

Re: Powrót do kursu prawa jazdy po długiej przerwie

Postprzez kolezankafilizanka » czwartek 13 kwietnia 2017, 09:56

Wiesz co, po pierwsze papier musisz zawsze dostać - co to znaczy, że masz badania, a dokumentu nie? Musisz mieć papier od lekarza i na tej podstawie wyrobić Profil Kierowcy, bez tego ani rusz.

Ja na Twoim miejscu nie pchałabym się już wcale do "starej szkoły". Poszłabym do innej i oba egzaminy wewnętrzne zdała w nowym OSK. Zauważyłam, że na kursie jazdy ważna jest ciągłość szkolenia, sprawna organizacja, a egzaminy w różnych miejscach to tylko kłopoty.
--
Kat. B od X 2016. Uczyłam się w clio, a teraz wio!
kolezankafilizanka
 
Posty: 251
Dołączył(a): wtorek 25 października 2016, 11:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Powrót do kursu prawa jazdy po długiej przerwie

Postprzez eragon » czwartek 13 kwietnia 2017, 12:02

Kurs jest zakończony to żadna karta jazd ci nie jest potrzebna.
Idź do WK ze zdjęciem i badaniami wyrobić PKK i do dowolnej szkoły na dodatkowe jazdy.
Naruto8 napisał(a):w którym momencie mogę domagać się od nich moich dokumentów

W każdym - ma obowiązek ci je wydac bez pytania o powod. Jak cos to powiedz, że sie wyprowadzasz na drugi koniec kraju i tam będziesz jeździł i zdawał..
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości