Kwalifikacja wstępna - badania.

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Kwalifikacja wstępna - badania.

Postprzez MmWw » niedziela 16 września 2018, 22:09

Witam,
W najbliższym czasie planuję rozpocząć jednocześnie kurs na C+E oraz na Kwalifikację wstępną przyspieszoną. Przed rozpoczęciem jednego i drugiego kursu chcę wykonać wszystkie potrzebne badania za jednym razem by później nie latać. Znajoma urzędniczka powiedziała mi, że badania na C+E muszę wykonać przed kursem ale na KWP już nie ponieważ badania te muszę wykonać w okresie pomiędzy dniem rozpoczęcia kursu a dniem wydania świadectwa kwalifikacji :hmm: Wydaje mi się to trochę dziwne bo zapiszę się na kurs a badań nie zaliczę a będę w trakcie kursu no i co dalej. Czy ktoś z Was robił te badania do KWP przed kursem czy w trakcie jego trwania ? Jak to w rzeczywistości jest ? :what:
MmWw
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 16 września 2018, 21:41

Re: Kwalifikacja wstępna - badania.

Postprzez cbias » poniedziałek 17 września 2018, 21:42

Art 39j Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym.
Kod: Zaznacz cały
5. Pierwsze badanie lekarskie, o którym mowa w ust. 1, jest wykonywane
przed dniem wydania świadectwa kwalifikacji zawodowej potwierdzającego
ukończenie kwalifikacji.


Czyli badanie robisz przed kursem, albo w trakcie kursu. Ośrodek, w którym robiłem KW wymagał badań przed kursem, z wymienionej przez Ciebie przyczyny. Także ja robiłem przed kursem.

Znajoma urzędniczka nie zna obowiązujących przepisów. Gdyby był jakiś problem w wydziale komunikacji żądaj przedstawienia podstawy prawnej.
cbias
 
Posty: 13
Dołączył(a): środa 19 lipca 2017, 18:43


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości