Intrusktor ze szkoły nie chciał wydać dokumentu zakończenia

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Intrusktor ze szkoły nie chciał wydać dokumentu zakończenia

Postprzez Ahyo » piątek 24 maja 2019, 17:11

Dzień dobry, dzisiaj miałem egzamin wewnętrzny w jednej z Warszawskich szkół. Wszystko poszło dobrze, gdyby nie dwa błędy. Pierwsza sytuacja: Miałem zielone światło i trzy starsze Panie wyszły mi nagle na przejście dla pieszych. Zatrzymałem samochód, po czym gdy Panie przeszły na druga stronę, chciałem ruszyć bo nie widziałem sygnalizacji świetlnej bo znajdowała się nad pojazdem. Instruktor zatrzymał samochód mówiąc, ze jest czerwone. Nie przejmowałem się tym, bo myślałem, ze zrozumiał dlaczego taka sytuacja wynikła i nie zrobiłem tego specjalnie. Druga sytuacja: Otrzymałem polecenie by na skrzyżowaniu z sygnalizacja świetlna skręcić w lewo. Na skrzyżowaniu były dwa pasy do skrętu w lewo, z czego jeden służył również do jazdy na wprost. Ja skręcałem ze skrajnego lewego. Gdy już przejechałem polowe łuku, chciałem zmienić pas na prawy, bo nic nie jechało. Instruktor nagle wziął moja kierownice i skręcił w lewo twierdząc, ze tak nie mogłem robić chociaż kilka tygodni wczesniej byla podobna tylko trzymałem się swojego pasa i uznał to również za błąd twierdząc, ze mogłem zająć prawy pas. Nie stworzyłem zagrożenia przy tych dwóch sytuacjach, dlatego moje pytanie jest następujące: Czy instruktor miał prawo nie oddać mi karty jazdy twierdząc, ze jego zdaniem muszę wykupić jeszcze 4h jazd doszkalajacych by „poćwiczyć” sobie skrzyżowania? Gdy chciałem uzyskać nagranie z tego „egzaminu” to instruktor zwrócił się do mnie w sposób chamski, ze teraz musi zgrywać to wszystko i tylko mu robotę robie, po czym gdy wyjaśniałem mu jak ta sytuacja wyglądała, to wyszedł z pojazdu i zaczął wręcz mnie szkalowac, ze jak ja mogę wyjaśniać sytuacje i podważać jego zdanie, nie zapominając o nagraniu...
Ahyo
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 24 maja 2019, 16:07

Re: Intrusktor ze szkoły nie chciał wydać dokumentu zakończe

Postprzez aurelia » środa 05 czerwca 2019, 12:01

W pierwszym przypadku popełniłeś poważny błąd, który skutkowałby zakończeniem egzaminu państwowego z wynikiem negatywnym. Próba ruszenia na czerwonym to realne stworzenie zagrożenia na drodze. Trzeba cały czas obserwować to, co się dzieje. Co do drugiej sytuacji - brakuje pełnego jej opisu. Włączyłeś kierunkowskaz? Na pewno próbowałeś zmienić pas w miejscu dozwolonym? Niezależnie jednak od tego, sama próba ruszenia na czerwonym to wystarczający powód, żeby nie zaliczyć kursantowi egzaminu wewnętrznego. Może warto posłuchać instruktora i jednak jeszcze trochę się doszkolić? Zawsze możesz dokupić godziny w innej szkole - wtedy będą musieli Ci dać kartę z przebiegu szkolenia.
aurelia
 
Posty: 41
Dołączył(a): piątek 25 maja 2018, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Intrusktor ze szkoły nie chciał wydać dokumentu zakończe

Postprzez ks-rider » środa 05 czerwca 2019, 20:43

aurelia napisał(a):W pierwszym przypadku popełniłeś poważny błąd, który skutkowałby zakończeniem egzaminu państwowego z wynikiem negatywnym. Próba ruszenia na czerwonym to realne stworzenie zagrożenia na drodze. Trzeba cały czas obserwować to, co się dzieje. Co do drugiej sytuacji - brakuje pełnego jej opisu. Włączyłeś kierunkowskaz? Na pewno próbowałeś zmienić pas w miejscu dozwolonym? Niezależnie jednak od tego, sama próba ruszenia na czerwonym to wystarczający powód, żeby nie zaliczyć kursantowi egzaminu wewnętrznego. Może warto posłuchać instruktora i jednak jeszcze trochę się doszkolić? Zawsze możesz dokupić godziny w innej szkole - wtedy będą musieli Ci dać kartę z przebiegu szkolenia.


Mowiac delikatnie to piszesz dyrdymaly i nie masz bladego pojecia, tyle odemnie

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Intrusktor ze szkoły nie chciał wydać dokumentu zakończe

Postprzez ks-rider » środa 05 czerwca 2019, 20:54

Ahyo napisał(a):1. ...Miałem zielone światło i trzy starsze Panie wyszły mi nagle na przejście dla pieszych.
2. Nie przejmowałem się tym, bo myślałem, ze zrozumiał dlaczego taka sytuacja wynikła i nie zrobiłem tego specjalnie.
3. Na skrzyżowaniu były dwa pasy do skrętu w lewo, z czego jeden służył również do jazdy na wprost. Ja skręcałem ze skrajnego lewego. Gdy już przejechałem polowe łuku, chciałem zmienić pas na prawy, bo nic nie jechało. Instruktor nagle wziął moja kierownice i skręcił w lewo twierdząc, ze tak nie mogłem robić
chociaż kilka tygodni wczesniej byla podobna tylko trzymałem się swojego pasa i uznał to również za błąd twierdząc, ze mogłem zająć prawy pas.
4. Nie stworzyłem zagrożenia przy tych dwóch sytuacjach,


1. Czyli 3 staruszki wbiegly Ci na przejscie dla pieszych ....... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Jestes pewny, ze galopowaly ? ? ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

2. to szkoda, moze wyrto by bylo sie nad tym zastanowic !

3. Mylistz sytuacje, przy skrecie w lewo ( czy prawo ) Twoim psim obowiazkiem jest zachowac swoj pas ruchu bez wzgledu na to ile masz pasow ruchu !

Jezeli rozpoczynasz na prawym, to konczysz na prawym ! Jezeli rozpoczynasz na srodkowym, to konczysz na srodkowym ! Jezeli zaczynasz na lewym, to konczysz na lewym !

W tej wczesniejszej sytuacji miales do skretu w lewo tylko jeden pas, a poskrecie w lewo masz psi onbowiazek zajac prawy pas ze zwgledu na przepis o kontynuowaniu dalszej jazdyprzy prawej krawedzi jezdni. Kursynty to zawsze myla !

4. Snij dalej ! Nikogo to nie intrasuje, czy stworzyles realne zagrozenie, zmiana pasa ruchu podczas wykonywania skretu jest zabroniony i konczy sie przerwaniem egzaminu ( w kazdym cywilizowanym kraju ).
Dales doopy na calej lini a tu pocieszenia szukasz Moze wypadalo by wziasc na klate i troche wiecej pokory wykazac !

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Intrusktor ze szkoły nie chciał wydać dokumentu zakończe

Postprzez rafal5757 » niedziela 16 czerwca 2019, 10:15

ks-rider napisał(a):Twoim psim obowiazkiem jest zachowac swoj pas ruchu bez wzgledu na to ile masz pasow ruchu !


Czyli w Polsce jest zabroniona zmiana pasa ruchu?

Nie pisz takich rzeczy, proszę nie pisz!

Zachowanie było prawidłowe jeśli z sąsiedniego pasa ruchu nikt nie skręcał.
Havranek - Nauka Jazdy Warszawa
Jazdy doszkalające Warszawa
Avatar użytkownika
rafal5757
 
Posty: 204
Dołączył(a): sobota 06 września 2008, 22:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Intrusktor ze szkoły nie chciał wydać dokumentu zakończe

Postprzez ks-rider » niedziela 16 czerwca 2019, 13:52

rafal5757 napisał(a):
Czyli w Polsce jest zabroniona zmiana pasa ruchu?

Nie pisz takich rzeczy, proszę nie pisz!

Zachowanie było prawidłowe jeśli z sąsiedniego pasa ruchu nikt nie skręcał.


Co do rzeczy zabronionych - skakanie z wiezowcow na beton tez nie jest zabronione, zatrzymanie sie na torach kolejowych rowniez.

Sa rzeczy ktiorych sie nie robi, bo sa niebezpieczne.

W realu nie zatrzymanie sie na STOP'ie kosztuje kilkuzlotowy mandat a na egzaminie oblewasz egzamin. Kumkasz ?.

Najwyrazniej nie bylo prawidlowe jezeli egzaminator przerwal egzamin.

Proponuje abys czasami bardziej zastanowil sie co piszesz

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Intrusktor ze szkoły nie chciał wydać dokumentu zakończe

Postprzez rafal5757 » niedziela 16 czerwca 2019, 18:15

Masz jakiekolwiek prawo jazdy?

ks-rider napisał(a):Twoim psim obowiazkiem jest zachowac swoj pas ruchu bez wzgledu na to ile masz pasow ruchu !


Skąd wziąłeś tą "mądrość życiową'?

ks-rider napisał(a):Jezeli rozpoczynasz na prawym, to konczysz na prawym ! Jezeli rozpoczynasz na srodkowym, to konczysz na srodkowym ! Jezeli zaczynasz na lewym, to konczysz na lewym !


Kolejna niedorzeczność. Już prosiłem, żebyś nie wypisywał takich głupot.

Jeżeli masz prawo jazdy zgłoś się do urzędu i szybko je oddaj :lol:
Havranek - Nauka Jazdy Warszawa
Jazdy doszkalające Warszawa
Avatar użytkownika
rafal5757
 
Posty: 204
Dołączył(a): sobota 06 września 2008, 22:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Intrusktor ze szkoły nie chciał wydać dokumentu zakończe

Postprzez ks-rider » niedziela 16 czerwca 2019, 18:23

rafal5757 napisał(a):Masz jakiekolwiek prawo jazdy?

ks-rider napisał(a):Twoim psim obowiazkiem jest zachowac swoj pas ruchu bez wzgledu na to ile masz pasow ruchu !


Skąd wziąłeś tą "mądrość życiową'?

ks-rider napisał(a):Jezeli rozpoczynasz na prawym, to konczysz na prawym ! Jezeli rozpoczynasz na srodkowym, to konczysz na srodkowym ! Jezeli zaczynasz na lewym, to konczysz na lewym !


Kolejna niedorzeczność. Już prosiłem, żebyś nie wypisywał takich głupot.

Jeżeli masz prawo jazdy zgłoś się do urzędu i szybko je oddaj :lol:


Ile kategori PJ masz ?

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Intrusktor ze szkoły nie chciał wydać dokumentu zakończe

Postprzez rafal5757 » niedziela 16 czerwca 2019, 21:15

oprócz D, jednak nie ma to najmniejszego znaczenia. Mogę mieć tylko na traktor, a przepisy są jedne, pas ruchu w Polsce można zmieniać :D
Havranek - Nauka Jazdy Warszawa
Jazdy doszkalające Warszawa
Avatar użytkownika
rafal5757
 
Posty: 204
Dołączył(a): sobota 06 września 2008, 22:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Intrusktor ze szkoły nie chciał wydać dokumentu zakończe

Postprzez ks-rider » poniedziałek 17 czerwca 2019, 07:22

Dowiedz sie, gdzie i wjakiej sytuacji mozna zmieniacpas ruchu, wtedy pogadamy, bo jak na razie bzdety walisz. No chyba, ze w Twoim rejonie niema drog o dwoch pasach ruchu w jednym kierunku :mrgreen:

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości