Dojazd do ronda ze znakiem ustąp pierwszeństwa

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Dojazd do ronda ze znakiem ustąp pierwszeństwa

Postprzez patryk6527 » piątek 13 września 2019, 10:25

Nie wiem, czy dobry dział, ale mam pytanie. Jestem w trakcie kursu na prawo jazdy kategorii B. Przez ten czas jeździłem z dwoma instruktorami.

Chodzi o dojazd do rond ze znakiem ustąp pierwszeństwo. Jak mam do niego dojeżdżać? Każdy instruktor ma inne zdanie na ten temat.

Pierwszy: Mam np 3 bieg wbity, puszczam nogę z gazu, delikatnie naciskam hamulec, zmieniam bieg na niższy i jak się zbliżam już bardzo blisko ronda dalej delikatnie hamuję - gdy muszę się zatrzymać - dodaję sprzęgło (by nie zgasł) i staję. Gdy mogę jechać - gaz i jazda.

Drugi: Delikatnie hamuję, puszczam hamulec, gdy prędkość spadnie do ok. 20-25 km - wrzucam niższy bieg (w tym przypadku II). Zaraz sprzęgło i hamulec lekko jednocześnie. Gdy muszę stanąć - dociskam hamulec. Gdy mogę jechać - gaz i jazda.

I teraz: Która forma jest prawidłowa? Bo opinii na ten temat jest bardzo dużo, ale niewiele konkretów z tego wynika.
Proszę o odpowiedzi
patryk6527
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 12 września 2019, 10:28

Re: Dojazd do ronda ze znakiem ustąp pierwszeństwa

Postprzez gumik » piątek 20 września 2019, 18:11

Oba prawidłowe. Zależy od ronda, aktualnej sytuacji na drodze, nawierzchni, preferencji, itp.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Dojazd do ronda ze znakiem ustąp pierwszeństwa

Postprzez JAKUB » niedziela 22 września 2019, 07:07

Bardziej poprawna wersja 2, ale to dopiero w samodzielnej kilkuletniej jeździe będzie dopracowane.
Jadąc za dobrym kierowcom ma się wrażenie, że auto przed nami ma zepsute światła STOP. Włączają się dopiero przed zatrzymaniem.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości