Skończona ważność kat C

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Skończona ważność kat C

Postprzez knapik » piątek 17 kwietnia 2020, 16:54

Witam niewiem czy dobry temat, jeśli zły proszę przenieść a nie usuwać postu ,mam prawko na B ważne do 2030 r i C "gołe "skonczyło mi się miesiąc temu, bo na 5 lat ważne było, jeżdżę tylko osobówką do 3,5 T czy moge jeżdzic normalnie na B, skoro jest, ważne, a na C upłynął termin i nie muszę wymienić prawka, czy przy kontroli policji dostane mandat, jak to wyglada w świetle prawa pozdrawiam
Pj : B,C
knapik
 
Posty: 81
Dołączył(a): wtorek 24 lutego 2015, 19:06

Re: Skończona ważność kat C

Postprzez Cyryl » piątek 17 kwietnia 2020, 17:26

teraz możesz tylko prowadzić pojazdy kat. B

jeżeli chcesz wykonywać niezarobkowy przewóz drogowy (Ustawa o Transporcie Drogowym Art. 4. 4), musisz wykonać badania i prawo jazdy zostanie Ci przedłużone na kolejne 5 lat.
wtedy możesz prowadzić np. kampera o DMC powyżej 3,5t

jeżeli chcesz wykonywać transport drogowy musisz albo ukończyć KW, a jak już masz to ukończyć Szkolenie Okresowe i z zaświadczeniem o zdanym egzaminie lub o ukończonym kursie oraz badaniami (Ustawa o Transporcie Drogowym Art. 39a), dostaniesz kod 95 uprawniający do tego.
wtedy możesz pracować jako kierowca w transporcie.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skończona ważność kat C

Postprzez knapik » sobota 18 kwietnia 2020, 13:26

Cyryl napisał(a):teraz możesz tylko prowadzić pojazdy kat. B

jeżeli chcesz wykonywać niezarobkowy przewóz drogowy (Ustawa o Transporcie Drogowym Art. 4. 4), musisz wykonać badania i prawo jazdy zostanie Ci przedłużone na kolejne 5 lat.
wtedy możesz prowadzić np. kampera o DMC powyżej 3,5t

jeżeli chcesz wykonywać transport drogowy musisz albo ukończyć KW, a jak już masz to ukończyć Szkolenie Okresowe i z zaświadczeniem o zdanym egzaminie lub o ukończonym kursie oraz badaniami (Ustawa o Transporcie Drogowym Art. 39a), dostaniesz kod 95 uprawniający do tego.
wtedy możesz pracować jako kierowca w transporcie.


nie chce wykonywać niezarobkowy przewóz i temat zamknięty z c, ale chodzi o B jak mnie psy zatrzymają to jak zobaczą przeterminowane C jak jade osobówka czy dostane mandat, czy zatrzymają mi je czy nie?
Pj : B,C
knapik
 
Posty: 81
Dołączył(a): wtorek 24 lutego 2015, 19:06

Re: Skończona ważność kat C

Postprzez Cyryl » sobota 18 kwietnia 2020, 15:24

niby posiadasz prawo jazdy, a pytasz się tak jakbyś nigdy takiego dokumentu nie widział na oczy.

przy każdej kategorii masz kolejną rubrykę i tam jest:
kolumna 10 - data uzyskania,
kolumna 11 - data ważności,
kolumna 12 - ograniczenia.

daty ważności różnych kategorii nie muszą się pokrywać, bo jeżeli zrobiłeś kat. B w roku 2015, to standardowo lekarz daje na 15 lat, czyli do 2030 natomiast jeżeli zrobiłeś kat. C w roku 2018 to lekarz daje na 5 lat czyli do 2023.

jeżeli masz przy kategorii B datę ważności do powiedzmy 1.01.2030, to jakie ma znaczenie data ważności przy każdej innej kategorii, oczywiście jeżeli jedziesz pojazdem kat. B.
Załączniki
1920x810.jpg
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skończona ważność kat C

Postprzez waw » czwartek 23 kwietnia 2020, 21:20

A czy wszelkie tkie terminy, które upłynęły podczas stanu epidemicznego nie są automatycznie przedłużone i stracą ważność dopiero dwa tygodnie po odwołaniu stanu epidemicznego?
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Skończona ważność kat C

Postprzez Cyryl » czwartek 23 kwietnia 2020, 21:56

tego nie wiem, nie sprawdzałem, ale na pewno można dowiedzieć się telefonując do wydziału komunikacji.

na forum transportowym wagaciężka jeden z kolegów twierdził, że ktoś zrobił Szkolenie Okresowe parę tygodni temu, ale wszystkie OSK (przynajmniej we Wrocławiu są zamknięte dla wykładów, jak szkoły), mógł co prawda zrobić to w systemie e-learnig, ale we Wrocławiu wydział komunikacji otwarto dopiero wczoraj, a badania lekarskie i zaświadczenie o ukończeniu kursu trzeba przedłożyć w urzędzie oraz nowe prawo jazdy jest drukowane w PWPW (Warszawa), a to trwa do dwóch tygodni.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skończona ważność kat C

Postprzez waw » czwartek 23 kwietnia 2020, 23:12

waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Skończona ważność kat C

Postprzez Cyryl » czwartek 23 kwietnia 2020, 23:37

dzięki za linka
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości