Kwalifikacja "wstępna" czy "uzupełniająca"?

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Kwalifikacja "wstępna" czy "uzupełniająca"?

Postprzez Albert85 » czwartek 18 czerwca 2020, 13:46

Witam. Posiadam prawo jazdy kategorii D i kwalifikację zawodową objętą programem "przewóz osób". Prawo jazdy jak i kwalifikację uzyskałem w 2007r. Obecnie chcę zrobić prawo jazdy kat. C, C+E i kwalifikację uzupełniającą powołując się na:

Art. 39b2. Kwalifikacja uzupełniająca
Kierowca, który uzyskał kwalifikację w zakresie określonego bloku programowego, o którym mowa w art. 39b uzyskanie kwalifikacji kierowcy wykonującego przewóz drogowy, ust. 2, i zamierza wykonywać przewozy innymi pojazdami samochodowymi niż te, dla których wymagane jest prawo jazdy odpowiadające zakresowi uzyskanej kwalifikacji, obowiązany jest odbyć odpowiednią kwalifikację uzupełniającą lub kwalifikację uzupełniającą przyśpieszoną. Przepisy art. 39a wymogi wobec kierowców wykonujących przewóz drogowy, ust. 1 i art. 39b1 forma i zakres zajęć lub kursu kwalifikacyjnego, testy kwalifikacyjne, stosuje się odpowiednio.

Wszystkie szkoły jazdy i ośrodki szkoleniowe twierdzą, że w związku z tym że uzyskałem wszystko przed 2008r. powinienem zapłacić im ok 2 tys. zł i zrobić kwalifikację "wstępną" a nie "uzupełniającą". Pracownicy urzędu wydającego dokument prawa jazdy twierdzą, że nie muszę robić "kwalifikacji wstępnej, iż ta jest dla nowych kierowców, którzy pierwszy raz robią kwalifikację z bloku kat. D lub C, C+E.
Jak jest prawda? Czy to nie jest zmowa ośrodków szkolenia mająca na celu kierowanie na droższy kurs, który w tym przypadku spełnia te same znaczenie, co kwalifikacja uzupełniająca.
Albert85
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 18 czerwca 2020, 13:32

Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości