Trudny kursant

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Trudny kursant

Postprzez ks-rider » piątek 04 grudnia 2020, 22:25

Siemka !
U mnie na wsi mamy dwa rodzaje kursantow.

1. ci ktirzy nigdy nie mieli PJ
2. ci ktorzy mieli / maja PJ

Bez wzgledu na narodowosc i wiek.

Jako, ze jestem w Firmie " najmlodszy " starzem. Mlodszy jest tylko syn szefa ale chyba wiecie jak to wyglada :mrgreen:

Dzieki temu faktowi dostaje najciekawsze :mrgreen: przypadki jakie moga sie trafic. ,

Jako nacja ciekawi sa Syryjczycy, Chinczycy, Hindusi i Nepalczycy :mrgreen:

Generalnie trudno jest powiedziec ktora z nacji jest najbardziej resistant na nauke, bo to juz zalezy od kazdego osobistego przypadku.

Problemem nie jest nawet nacja czy " tepota " osobnika ale jezyk !

Wiekszosc nie zna go ani w zab. Po polskiemu bedzie :

-ani bee, ani mee, ani kukuryku !

Akurat jestem w trakcie szkoelnia Nepalczyka i Hindusa. Hindus jest inteligentna bestia ale mimo tego slaby mentalnie - na slowo egzamin dostaje drgawek,

O ile w przypadku kursantow ktorzy odbywaja szkolenie na PJ zameldowania do egzaminu niby ja mam to ostatnie slowo, ale filozofia szkoly jest nietypowa - kliet ma byc zadowolony, najwyzej bedzie podchodzil do egzaminu kilka ryzy !
Co absolutnie nie pokrywa sie z moimi przekonaniami i nastewieniem.

I teraz clou ! W przypadku szkoelnia kogos kto mial lub ma PJ z innego kraju ( nie gra roli jakiego ) to taki kursant niemusi pytac sie nikogo o zdanie tylko idzie do biura i mowi, ze chce podejsc do egzaminu a biuro go do tego egzaminu melduje.

W przeciwienstwie do Polski kazdy jeden egzamin w ktorym biore udziel idzie na moja statystyke i wiadomo, ze ja o nia dbam, aby byla jak najlepsza !

Do tej pory przez prawie 14 lat mialem tylko jednego kursanta ( mlody Afgan urodzony juz w Niemczech ) ktory zdal egzamin za 5 - tym razem, z 6 - 7 kursantow, ktirz yzdaliza 4 - tym

z 15 ktorzy zdali za trzecim. Od czasu gdy jestem w obecnej szkole cale mnostwo ktore zdalo za drugim i pierwszym razem.

Obecnie moin najbardziej niechlubnym kursantem jest wlasnie w/w Hindus nie zaliczyl juz 7 - go egzaminu. Problem w tym, ze nie zanosi sie wogole aby kiedykolwiek ten zgzamin zdal !

Po ostatniej rozmowie jaka z nim przeprowadzilem ( w j. angielskim )powiedzialem mu, ze wybral najdrozsza opcje nauki - 90min jazdy i egzamin. A on na to, ze ma malo pieniedzy i nie moze sobie pozwolic na dluga nauke.

Obliczylem mu, ze obecnie wydal juz 2 100 € naegzaminy a za ta sume mialby 21 jazd po 90 min.

Niestety, to do niego nie przemawia.

Z Nepelczykiem bedzie podobnie bo nic dfo niego nie dochodzi, nie rozroznia prawej od lewej strony

:wink:
ks-rider

Re: Trudny kursant

Postprzez gumik » sobota 05 grudnia 2020, 14:57

ks-rider napisał(a):filozofia szkoly jest nietypowa - kliet ma byc zadowolony
no faktycznie - niebywałe podejście do klienta. XD
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik

Postprzez ks-rider » sobota 05 grudnia 2020, 18:49

Zawsze mi sie wydawalo, ze mam nauczyc kursanta jazdy a nie brac udzialu w konkursie na najmilszego szkolacego ! :mrgreen:

:wink:
ks-rider

Postprzez Cyryl » poniedziałek 11 stycznia 2021, 09:32

ja miałem gościa, który będąc palaczem w wiejskiej szkole woził dzieci busem, aż przyszedł czas aby przesiąść się na autobus ze względu na ilość dzieci.
problem w tym, że gość był trochę upośledzony i sam nie wiem jak przeszedł badania.

wyglądało na to, że faktycznie był ubezwłasnowolniony żonie, która brała za niego pieniądze, wydzielała mu i mówiła co ma robić, będąc chyba szefową w gminie.

nawet przed egzaminem kazała mu podczas manewrów, kiedy to egzaminator jest poza pojazdem położyć taką kartkę przed sobą i stosować się do niej.
Załączniki
wskazówki.jpg
Cyryl

Postprzez ks-rider » poniedziałek 11 stycznia 2021, 20:52

Cyryl, to on ma prawie tak jak ja ! :mrgreen:

. :wink:
ks-rider

Powrót do Szkolenie kierowców