Bardzo wazne pytanie...

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Bardzo wazne pytanie...

Postprzez Alina21 » sobota 10 sierpnia 2002, 23:34

...czy mozna kontynulowac robienie prawka jazdy od momentu ukonczenia teorii (bez zdawania egzaminu), i majac przejezdzone 10 godzin, tyle, ze to bylo 2 lata temu, niestety nie moglam wtedy go ukoczyc, poniewaz wyjechclam na 2 lata. Aha i jak sie ma sprawa z badaniami lekarskimi, ktore mam (bezterminowe), mam to wszystko robic jeszcze raz ??? Prosze o odpowiedz.
Alina21
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota 10 sierpnia 2002, 23:28

Postprzez Slawek » niedziela 11 sierpnia 2002, 00:13

Badanie lekarskie jeśli jest bezterminowe to jest ważne. Natomiast co do kursu, to w ciągu tych dwóch lat zmieniały się przepisy, więc stracił chyba ważność. Ale niech się wypowiedzą większe autorytety...
Avatar użytkownika
Slawek
 
Posty: 769
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:57

Postprzez miros » niedziela 11 sierpnia 2002, 15:11

no a ja popieram slawka. kurs jest wazny do momentu kiedy wejda jakies nowe przepisy do kodeksu drogowego, a takie zmiany wchodza dosc czesto, ostatnia byla na poczatku tego roku.
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Łakom » poniedziałek 12 sierpnia 2002, 12:58

Ostatnia zmiana był w lipcu a nie na początku roku.
Avatar użytkownika
Łakom
 
Posty: 541
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 22:04
Lokalizacja: bełchatów

Postprzez Kasia » poniedziałek 12 sierpnia 2002, 14:55

Jeżeli kurs był rozpoczęty po dniu 30 czerwca 1998 roku to można go kontynuować.
Należy tylko odszukać swoją kartę przeprowadzonych zajęć (w przypadku przerwania kursu powinna być u kursanta, chyba że zwrócił ją do jednostki szkolącej) i na jej podstawie kontynuować szkolenie.
Odnośnie potrzebnych godzin zarówno teoretycznych jak i praktycznych - decyzja należ do istruktora ile ich będzie potrzebne.
Kasia
 
Posty: 217
Dołączył(a): niedziela 07 lipca 2002, 16:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Alina21 » poniedziałek 12 sierpnia 2002, 18:32

Kasia: Dziekuje Ci bardzo za odpowiedz. I prosze o jeszcze pare informacji. Zadecydowalam, ze wezme jeszcze raz caly pakiet jazd (ile jest obowiazakowo aktualnie?), a odpuszcze juz teorie :) i mam badania bezterminowe, zostaja wiec same jazdy. Czyli najlepiej to poprosic mojego bylego instruktora o wydanie deklaracji, ze mam ukonczona teorie i moge zwrocic sie do innego instruktora (mieszkam teraz gdzies indziej) o tylko te jazdy ??? Aha i jeszcze jedno: mam nadzieje, ze to, ze nie zdawalam egzaminu teoretycznego nie przekresla ukonczonej teorii .. sprzed 2 lat (dokladnie VII 2000) ???
Alina21
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota 10 sierpnia 2002, 23:28

Postprzez miros » poniedziałek 12 sierpnia 2002, 20:01

kurde to co zmienili w tej ustawie z lipca, bo jestem nie na czasie:))
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Kasia » wtorek 13 sierpnia 2002, 13:39

W ośrodku gdzie jeździłaś do tej pory (te 2 lata temu) mają obowiązek wydać tzw. "wtórnik karty przeprowadzonych zajęć" na którym odnotowane są dotychczas zrealizowane zajęcia teoretyczne i praktyczne.
Dalej powinnaś tam uzyskać również wszystkie złożonw wcześniej dokumenty, czyli badanie lekarskie, zdjęcie, podanie o wydanie uprawnień oraz zgodę Rodziców - jeżeli w dniu rozpoczęcia kursu nie miałaś ukończone 18 lat. powyższe dokumenty powinny być wszystkie ważne, za wyjątkiem podania.
Co do uznania Twoich zajęć teoretycznych - decyzja zależy od instruktora u którego będziesz jeździć. To instruktor decyduje o indywidualnej liczbie godzin zajęć dla każdego kursanta osobno. Jako instruktor po dwóch latach przerwy osobiście nie uznałabym Twojego wcześniejszego szkolenia ale jest to sprawa każdego instruktora.
Powodzenia!
Kasia
 
Posty: 217
Dołączył(a): niedziela 07 lipca 2002, 16:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Alina21 » wtorek 13 sierpnia 2002, 21:34

Dziekuje Ci Kasiu. Wlasnie nie wiedzialam gdzie mam te badania. A to ma (chyba) moj instruktor, chyba mu je przekazalam. Takie jest obowiazek, aby przekazywac intruktorowi badania ? To juz moje ostatnie pytanie :)
Alina21
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota 10 sierpnia 2002, 23:28

Postprzez Kasia » środa 14 sierpnia 2002, 08:42

Tak, z chwilą rozpoczęcia kursu badania lekarskie należy dostarczyć do jednostki szkolącej.
Kasia
 
Posty: 217
Dołączył(a): niedziela 07 lipca 2002, 16:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości