Sensowne krzyżykowanie teorii

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Sensowne krzyżykowanie teorii

Postprzez tristan » środa 04 marca 2009, 14:55

Witam,

mam problem z krzyżykowaniem teorii. Nijak pozycje z karty nie pasują mi do tematyki teoretycznej. Z jednej strony powiem pasuje wszystko, z drugiej w zasadzie nic.

No bo powiedzmy realizuję temat WYPRZEDZANIE i co mam zaznaczyć? ,,Zasady ostrożności i właściwej postawy''? No wszem, ale to samo jest przy każdym innym temacie, bo właściwa postawa i ostrożność jest wszędzie, w każdym temacie.

i tak dalej....

Macie jakieś sensowne sposoby na rozpisanie tego?
Ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota [...] (Mt 7,14)
Avatar użytkownika
tristan
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek 12 maja 2008, 21:07
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez viera » środa 04 marca 2009, 16:06

Uczyć się aż się zrozumie . :D
viera
 
Posty: 159
Dołączył(a): piątek 12 września 2008, 20:52

Postprzez kopan » środa 04 marca 2009, 18:44

Tristan postaw wielki krzyż poprzez wszystkie kratki.
Albo napisz do tego co te tematy wymyślił by dosłał ci instrukcję obsługi.
Niech chłop czy baba się wypowie i co jej w tej twórczości chodzi/ło. :wink:
Avatar użytkownika
kopan
 
Posty: 1956
Dołączył(a): poniedziałek 09 sierpnia 2004, 18:59
Lokalizacja: Klikowa d. Tarnowa

Postprzez jjaacc » środa 04 marca 2009, 20:09

Kiedyś dzwoniłem do Ministerstwa w sprawie owych krzyżyków. Właściwie oni sami nie wiedzą o co tam chodzi. Pan powiedział, że należy wstawiać krzyżyki w rubrykach jeżeli w temacie zajęć są poruszane te zagadnienia. Czyli im więcej tym lepiej. Właściwie to Kopan ma rację, jeden duży powinien załatwić sprawę.
Kiedyś Pan z Kontroli zarzucił pewnemu ośrodkowi brak krzyżyków, przy temacie praktycznym dotyczącym postępowania przy wypadku. Ośrodek oświadczył w wyjaśnieniu, że zakres tematyczny określa Instruktor, a po za tym nie natknęli się na żaden wypadek, aby w praktyce wypróbować umiejętności.
A pyzatym to ja stawiam kółka, są mniej irytujące.
Avatar użytkownika
jjaacc
 
Posty: 748
Dołączył(a): poniedziałek 18 lipca 2005, 23:16
Lokalizacja: SŁUPSK

Postprzez tristan » czwartek 05 marca 2009, 08:57

kopan napisał(a):Tristan postaw wielki krzyż poprzez wszystkie kratki.


Prosiłem o konstruktywne porady i relacje, jak Wy to rozwiązujecie.

kopan napisał(a):Albo napisz do tego co te tematy wymyślił by dosłał ci instrukcję obsługi.
Niech chłop czy baba się wypowie i co jej w tej twórczości chodzi/ło. :wink:


Przecież to jest standard z 217.

jjaacc napisał(a):Kiedyś dzwoniłem do Ministerstwa w sprawie owych krzyżyków. Właściwie oni sami nie wiedzą o co tam chodzi. Pan powiedział, że należy wstawiać krzyżyki w rubrykach jeżeli w temacie zajęć są poruszane te zagadnienia. Czyli im więcej tym lepiej.


Szkoda, że nie masz żadnego pisma na piśmie. W ogóle ta część teoretyczna jest do bani.... Siedzieć po nocy i krzyżykować 100 kart wg identycznego i do tego durnowatego wzorca, cała radość. Praktyka to rozumiem. Każdy kursant jeździ osobno i inaczej i z innym instruktorem.

jjaacc napisał(a):a po za tym nie natknęli się na żaden wypadek, aby w praktyce wypróbować umiejętności.


No ale to trzeba było zaaranżować... Żeby kursant przećwiczył.
Ostatnio zmieniony czwartek 05 marca 2009, 15:59 przez tristan, łącznie zmieniany 1 raz
Ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota [...] (Mt 7,14)
Avatar użytkownika
tristan
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek 12 maja 2008, 21:07
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez bruno666 » czwartek 05 marca 2009, 11:29

jjaacc napisał(a):Kiedyś Pan z Kontroli zarzucił pewnemu ośrodkowi brak krzyżyków, przy temacie praktycznym dotyczącym postępowania przy wypadku. Ośrodek oświadczył w wyjaśnieniu, że zakres tematyczny określa Instruktor, a po za tym nie natknęli się na żaden wypadek, aby w praktyce wypróbować umiejętności.

Jak spotykaliśmy rozjechanego zwierzaka, to zawsze udzielaliśmy mu pierwszej pomocy. :twisted:
...
bruno666
 
Posty: 886
Dołączył(a): czwartek 07 września 2006, 23:01

Postprzez viera » czwartek 05 marca 2009, 16:54

tristan napisał :
Prosiłem o konstruktywne porady i relacje, jak Wy to rozwiązujecie.

Czytaj uważnie co inni piszą
Już ci podpowiedziałem jak to należy zrobić

Uczyć się aż się zrozumie
to jedyny rozsądny sposób. Jak nie skorzystasz to nie zdasz.
viera
 
Posty: 159
Dołączył(a): piątek 12 września 2008, 20:52

Postprzez tristan » czwartek 05 marca 2009, 18:20

viera napisał(a):
Uczyć się aż się zrozumie
to jedyny rozsądny sposób. Jak nie skorzystasz to nie zdasz.


Wyobraź sobie, że już zdałem... Tylko akurat krzyżykowania nie ma ani na egzaminie ani na kursie. Zresztą nie ma też w przepisach. Więc nie bardzo rozumiem do czego pijesz. Jakieś taka sprytna, to weź pod uwagę, że jam prosty chłop ze wsi i twoich aluzji mogę nie pojąć. Powiedzmy, że zrozumiałem już, że uważasz mnie za nieuka i że uważasz iż mam się więcej uczyć... To teraz wskaż drogę nauki, bo powtarzanie tej samej sugestii niestety słabo działa.
Ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota [...] (Mt 7,14)
Avatar użytkownika
tristan
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek 12 maja 2008, 21:07
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez bruno666 » czwartek 05 marca 2009, 18:26

tristan napisał(a):to weź pod uwagę, że jam prosty chłop ze wsi i twoich aluzji mogę nie pojąć.

Właśnie dlatego wymagane jest dla instruktorów wykształcenie średnie, żeby łapać takie aluzje. :wink:
Dla egzaminatorów wyższe zapewne żeby takimi aluzjami rzucać. :D
...
bruno666
 
Posty: 886
Dołączył(a): czwartek 07 września 2006, 23:01

Postprzez megamind » czwartek 05 marca 2009, 18:51

Przecież te zagadnienia w karcie to kopia charakterystyki absolwenta kursu. Ktoś to bezmyślnie wkleił, a my instruktorzy musimy się z tym zmagać.
megamind
 
Posty: 246
Dołączył(a): piątek 17 października 2008, 13:33

Postprzez tristan » czwartek 05 marca 2009, 19:06

bruno666 napisał(a):
tristan napisał(a):to weź pod uwagę, że jam prosty chłop ze wsi i twoich aluzji mogę nie pojąć.

Właśnie dlatego wymagane jest dla instruktorów wykształcenie średnie, żeby łapać takie aluzje. :wink:
Dla egzaminatorów wyższe zapewne żeby takimi aluzjami rzucać. :D


Czy jednak wasze wyższe wykształcenie, egzaminatorko Viero i egzaminatorze Bruno, nie oznacza również, że jak prostak ze wsi z wykształceniem podstawowym prosi o wyjaśnienie aluzji, to je wyjaśnicie, bez zbędnego ponownego pokazywania prostakowi, że jest prostakiem?

megamind napisał(a):Przecież te zagadnienia w karcie to kopia charakterystyki absolwenta kursu. Ktoś to bezmyślnie wkleił, a my instruktorzy musimy się z tym zmagać.


No i się właśnie zastanawiam, jak najsensowniej zmóc, a dostaję w odwecie niepojmowalne bez doktoratu aluzje i odmowę ich wyjaśnienia.

No nic, może ktoś się zlituje i wyjaśni mi, czego się nie douczyłem, a jak nie, to pozostanę niedouczony.
Ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota [...] (Mt 7,14)
Avatar użytkownika
tristan
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek 12 maja 2008, 21:07
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez megamind » czwartek 05 marca 2009, 19:37

Proponuję zastosować metodę - chybił trafił.
Na poważnie to chyba nie ma dobrej odpowiedzi na twoje pytanie, a już na pewno nie ma jednoznacznej. Ta karta to bubel i tyle!
megamind
 
Posty: 246
Dołączył(a): piątek 17 października 2008, 13:33

Postprzez SXE » czwartek 05 marca 2009, 20:49

Tristan odpowiedź na twoje pytania znajdziesz w wydziale komunikacji odpowiedniego do adresu biura osk starostwie(urzędzie miasta).
Tylko oni kontrolują karty zajęć i wg swojego widzi misie nakreślą schemat(w innym mieście pewnie interpretacja będzie inna)
Przykład Jaacka odnosił się do osk , w którym sam pracuje.
Urzędnicy kontrolujący osk stwierdził , że przynajmniej na jednej jeździe musi odbyć się praktyczna pomoc przedmedyczna.
Mimo tłumaczeń , że nie da się jej realizować w formularzu pojawiło się to uchybienie.
Wg naszych kontrolujących trzeba wytłumaczyć jak się wybiera numer 112 jak rozłożyć trójkąt i ewentualnie użyć gaśnicy.
I koniecznie zaznaczyć krzyżyk w pierwszej rubryce części praktycznej.
Tłumaczy się , że to wszystko jest na wykładach ale... ręce opadają.
Teraz z automatu zaznaczam na pierwszych jazdach i jest spokój.
Mówiąc najprościej im więcej krzyżyków tym lepiej ....ach
Avatar użytkownika
SXE
 
Posty: 128
Dołączył(a): niedziela 06 listopada 2005, 20:14

Re: Sensowne krzyżykowanie teorii

Postprzez rufioo » sobota 07 marca 2009, 12:13

tristan napisał(a):
Macie jakieś sensowne sposoby na rozpisanie tego?


nie wiem czy sensowne moze byc cos co jest bez sensu, ale

podzielilem teorie na 9 spotkan i zagadnienia 1 i 8 pojawiaja sie caly czas procz R czyli kolegi ratownika na VI spotkaniu
zaznaczam ze ja dalem tylko pomysl, a moje kochanie to rozpisalo:D
w spotkaniu nr X przy:

I 1, 4 i 8
II 1,2,3,8,10
III 1,2,5,8
IV 1,3,4,7,8
V 1,7,8
VI R
VII 1,4,5,8
VIII 1,6,8
IX 1,8,11
---------------------------> Wyższa Szkoła Jazdy <-------------------------
------------------------------> www.wsjazdy.pl <---------------------------
Avatar użytkownika
rufioo
 
Posty: 202
Dołączył(a): środa 15 października 2008, 20:39
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez viera » sobota 07 marca 2009, 13:54

tristan napisał:
jak prostak ze wsi z wykształceniem podstawowym prosi o wyjaśnienie aluzji, to je wyjaśnicie, bez zbędnego ponownego pokazywania prostakowi, że jest prostakiem?

To sam siebie nazywasz jak napisałeś wyżej.
Ja odpowiadam na twoje zapytanie radą, i to jest dobra rada.
To,że ją zignorowałeś informując, że już zdałeś niczego nie zmienia .Uczyć się trzeba całe życie żeby nie zostawać w tyle.Ja ci przypominam o tym w drugim poście ale nie ma w tym najmniejszej aluzji do tego o czym piszesz wyżej.
Wygląda na to, że masz kompleks jak to sam nazwałeś ........
Ale to już twój problem ,więc nie obwiniaj nim innych.
Mi to nawet do głowy nie przyszło.
Wybacz ale większość ludzi czyta ale nie rozumie tego co czyta.
Jesteś tego żywym przykładem pisząc to:
mam problem z krzyżykowaniem teorii. Nijak pozycje z karty nie pasują mi do tematyki teoretycznej. Z jednej strony powiem pasuje wszystko, z drugiej w zasadzie nic.
viera
 
Posty: 159
Dołączył(a): piątek 12 września 2008, 20:52

Następna strona

Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości