Powstaną nowe ośrodki egzaminacyjne?

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Powstaną nowe ośrodki egzaminacyjne?

Postprzez MEL » środa 09 października 2013, 21:23

Obrazek


Oto najmłodszy dyrektor WORDu w Polsce: Lucjusz Nadbereżny.


A oto jego droga kariery na tak zacne stanowisko :

Lucjusz Nadbereżny (lat. 28), dyrektor WORD w Tarnobrzegu,
powołany na stanowisko w lipcu 2013 r. Od 2006 r. radny miasta Stalowa Wola. W latach 2007-2011 dyrektor biura poselskiego Antoniego Błądka (PiS), a od 2011 dyrektor biura senatorskiego Janiny Sagatowskiej (PiS).
Z wykształcenia magister prawa oraz magister politologii. Żonaty. Ma syna Miłosza.



Być może to jest właściwa droga by dostać się do Elyty ?? :)
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: Powstaną nowe ośrodki egzaminacyjne?

Postprzez szerszon » środa 09 października 2013, 21:29

Bananowa republika.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Powstaną nowe ośrodki egzaminacyjne?

Postprzez oskbelfer » czwartek 10 października 2013, 11:33

MEL napisał(a):Oto najmłodszy dyrektor WORDu w Polsce: Lucjusz Nadbereżny.
A oto jego droga kariery na tak zacne stanowisko :

Lucjusz Nadbereżny (lat. 28), dyrektor WORD w Tarnobrzegu,
powołany na stanowisko w lipcu 2013 r. Od 2006 r. radny miasta Stalowa Wola. W latach 2007-2011 dyrektor biura poselskiego Antoniego Błądka (PiS), a od 2011 dyrektor biura senatorskiego Janiny Sagatowskiej (PiS).
Z wykształcenia magister prawa oraz magister politologii. Żonaty. Ma syna Miłosza.




A oto cała historia - na podkarpaciu aresztowana marszałka województwa (zapomniałem nazwiska, był on z PSLu)

W sejmiku nastapiła zmiana "warty" i marszałkiem podkarpackim został Pan Ortyl (senator PIS) z Mielca.

Jednym z pierwszych ruchów kadrowych jakie uczynił marszałek Ortyl (z PISu) było odwołanie wszystkich dyrektorów wordów na podkarpaciu i powołanie (raczej bez konkursów) nowych i zacnych zapewne (chociaż nie wiem) a czy doświadczonych dyrektorów.

Jednym z nich jest wyżej wymieniony Pan. Inne sylwetki (związane z tematem) może ktoś z forumowiczów przyblizy ?

Być może to jest właściwa droga by dostać się do Elyty ?? :)


To on - niby Elyta :) ?

Wydawać się może - na przykładzie opisanym - że po najbliższych wyborach samorzadowych i parlamentarnych - jeśli wynik będzie taki jak na podkarpaciu, to i "działania" będą podobne - a czy to jest ok - kazdy może sobie odpowiedziec :)
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Powstaną nowe ośrodki egzaminacyjne?

Postprzez JAKUB » czwartek 10 października 2013, 12:28

oskbelfer napisał(a):(...) Jednym z pierwszych ruchów kadrowych jakie uczynił marszałek Ortyl (z PISu) było odwołanie wszystkich dyrektorów wordów na podkarpaciu i powołanie (raczej bez konkursów) nowych i zacnych zapewne (chociaż nie wiem) a czy doświadczonych dyrektorów.(...)
A były kiedyś konkursy na wolne stanowisko - Egzaminatora?
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Powstaną nowe ośrodki egzaminacyjne?

Postprzez rusel » czwartek 10 października 2013, 12:32

u mnie byly, byl nabor otwarty, rozmowy kwalifikacyjne itd itd ale rzeczywiscie z tym jest problem, niech mi ktos pokaze w bipie zakladke ofert pracy i chocby archwiwalne wpisy jakiegokolwiek wordu
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Powstaną nowe ośrodki egzaminacyjne?

Postprzez kadziunt » czwartek 10 października 2013, 13:36

Nie wiem czy znajdę ale było w 2012 jak zrobiłem uprawnienia i zacząłem po kraju jeździć w poszukiwaniu zaginionej arki :lol:
To chyba olsztyn miał 4 X 0,25 atatu w BIPie podane :spoko:
Więcej grzechów nie pamiętam.. bo i po co konkurs robić jak trzeba wtedy uzasadniać czemu wygrał ten co miał wygrać :lol:
kadziunt
 
Posty: 159
Dołączył(a): środa 31 października 2012, 18:27

Re: Powstaną nowe ośrodki egzaminacyjne?

Postprzez rusel » czwartek 10 października 2013, 13:40

podejrzewam ze te oficjalne nabory byly podyktowane przewidywanym chwilowym wzrostem ludzi do przerobienia, nie znam naboru w latach 2000-2010 gdzie informacja bylaby podana, poprostu kto znal temat walil bezposrednio do dyrekcji albo nie walil bo dyrektor byl w rodzinie
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Powstaną nowe ośrodki egzaminacyjne?

Postprzez oskbelfer » czwartek 10 października 2013, 22:07

JAKUB napisał(a):
oskbelfer napisał(a):(...) Jednym z pierwszych ruchów kadrowych jakie uczynił marszałek Ortyl (z PISu) było odwołanie wszystkich dyrektorów wordów na podkarpaciu i powołanie (raczej bez konkursów) nowych i zacnych zapewne (chociaż nie wiem) a czy doświadczonych dyrektorów.(...)
A były kiedyś konkursy na wolne stanowisko - Egzaminatora?

Pamietam czasy kiedy proszono i szukano egzaminatorow a nastepnie skonczyly sie etaty i zaczely zwolnienia wiec nie widzialem konkursow.....

jednak tutaj chyba nie dyskusja o egzaminatorach a o dyrektorach........ moze Jakubie ten mlokos bez konkursu zatrudni Cie od poniedzialku w Tarnobrzegu....

Ciekawe ile mundurowych i emerytow egzaminuje w miescie siarki....lepiej by word powstal w Mielcu....
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Powstaną nowe ośrodki egzaminacyjne?

Postprzez mshtal » czwartek 10 października 2013, 22:45

Jak powstanie w Ostrowcu (a pewnie tak) to straci Tarnobrzeg i Radom - ten drugi być może podwójnie bo ma być też w Puławach...
mshtal
 
Posty: 312
Dołączył(a): poniedziałek 21 lipca 2008, 19:39
Lokalizacja: mazowsze

Re: Powstaną nowe ośrodki egzaminacyjne?

Postprzez kadziunt » piątek 18 października 2013, 12:17

kadziunt
 
Posty: 159
Dołączył(a): środa 31 października 2012, 18:27

Re: Powstaną nowe ośrodki egzaminacyjne?

Postprzez MEL » niedziela 20 października 2013, 23:07

Pord Gdańsk jest za utworzeniem fili w Chojnicach. Koszty organizacyjne oszacowano na 4,5 mln zl- co wydaje mi się lekka przesada ale oni chcą mieć wszystko swoje. W Inowrocławiu rozpoczęła się juz budowa mojej siedziby filii Word Bydgoszcz. Ma zacząć funkcjonować z początkiem przyszłego roku. Tyle wiadomości ode mnie.


PS Czy zna ktoś z Was przykład z życia, najlepiej Google maps, pasów o zmiennym kierunku ruchu oznaczonym podwójna linia przerywaną? Przydałoby mi się do wykładów.
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: Powstaną nowe ośrodki egzaminacyjne?

Postprzez rusel » poniedziałek 21 października 2013, 12:42

niech powstają, niech osrodki zaczna funkcjonowac jak prywatne firmy, niech zachecaja, organizuja dni otwarte, niech szukaja i pierwsze wyjda do potencjalnych klientow
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Powstaną nowe ośrodki egzaminacyjne?

Postprzez JAKUB » poniedziałek 21 października 2013, 20:45

rusel napisał(a):niech powstają, niech ośrodki zaczną funkcjonować jak prywatne firmy, niech zachęcają, organizują dni otwarte, niech szukają i pierwsze wyjdą do potencjalnych klientów
Obawiam się, że to mało realne. Szczególnie te prywatne firmy,... W.O.R.D-y mogą okazać się zbyt skostniałymi reliktami, a na B.R.D. trudno się zarabia (pewnie wcale). Konkurencja, "wolny rynek" z kim? Chyba, że z O.S.K., bo Stowarzyszenie Dyrektorów W.O.R.D.ostudzi zapędy "krewkich" dyrektorów, a i urzędy marszałkowskie dla zrównoważonego rozwoju mogą okazać się hamulcowymi.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Powstaną nowe ośrodki egzaminacyjne?

Postprzez rusel » poniedziałek 21 października 2013, 20:55

skostniale? przeciez ta instytucja ma 15 lat...word nie ma wyjscia musi byc zarządzany zupelnie inaczej, jak jest pracownik co robi za dwoch to tych dwoch trzeba wypierd...zamiast 4 informatykow mozna zatrudnic 2, zamiast 5 placowych moze byc 4 nie wspomne o szwendajacych sie pracownikach roznych masci z tzw nadzoru technicznego itd itd az sie czlowiek zorientuje ze w osrodku pracuje nascie osob ponad stan i potrzeby, kadra egzaminatorow? ok niech bedzie mniejsza ale bardziej wydolna i profesjonalna
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Powstaną nowe ośrodki egzaminacyjne?

Postprzez oskbelfer » poniedziałek 21 października 2013, 21:52

z jednym sie zgodze, to egzaminatorzy zarabiaja na cala reszte i jedno jest pewne jesli na jednego egzaminatora przypada 3 inne osoby obsugi to nie jest dobrze.....
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości