"Ustąp pierwszeństwa" a droga dwujezdniowa

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez ella » wtorek 18 września 2007, 00:04

Tak, tylko nie zastanawia Cię co będzie (wg moich szkiców), jak pojedziemy z kierunków przeciwnych, i np. Ty będziesz miała A-7 i pojedziesz prosto, a ja bedę skręcał w lewo - i nie będę miał znaku A-7?

Jeżeli ja mam A-7 w srodku i jadę prosto a Ty jedzies z naprzeciwka i nie masz A-7 w środku (czyli obydwoje jesteśmy juz w pośrodku skrzyżowania )to.....jedziemy dalej i nie wchodzimy sobie w drogę. Nasze tory na tym etapie już się nie krzyżują
Nie widzę tutaj różnicy w tym czy ten znak jest w środku czy nie. Ten aznak w środku jest dla mnie tylko powtórzeniem tego co jest przed skrzyżowaniem. I czy on jest czy nie znaczenie tego przed na całym skrzyżowaniu (dwie jezdnie) jest to samo. Nie rozpatruj teraz tego wszystkiego w kategorii czterech osobnych skrzyżowaniań. Patrz na swoje rysunki. Całe to skrzyżowanie to wszystko do kupy.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez cwaniakzpekaesu » wtorek 18 września 2007, 00:15

Chyba nadajemy na innych częstotliwościach... niestety. No ale trudno...
Avatar użytkownika
cwaniakzpekaesu
 
Posty: 1153
Dołączył(a): czwartek 06 września 2007, 00:31
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez scorpio44 » wtorek 18 września 2007, 00:24

Scorpio w dzień zauważył, że wątek urósł do 2 zakładek. Ale postanowił na spokojnie poczytać go wieczorem. Wieczorem zajrzał i zrobił :shock: , widząc 6 zakładek. :D A wszystko zaczęło się od jednego niewinnego pytania, po którym sądziłem, że będzie góra z 5 odpowiedzi i wsio.

Cwaniakzpekaesu, sorry, ale teraz to naprawdę wygląda na to, że robisz sobie po prostu jaja, twierdząc, że ktokolwiek w tym wątku przedstawia sprawę w formie "nie masz racji, bo nie" i nie uzasadnia tego. To raczej Twoja interpretacja wymaga logicznego wyjaśnienia, którego jak dotąd nie przedstawiłeś. Najśmieszniejsze jest to, że Ty jako podstawę prawną podajesz dokładnie to samo co reszta (mam na myśli definicję znaku A-7). ;) :D Tylko w jakś sobie tylko wiadomy sposób ją interpretujesz.

W związku z tym mam do Ciebie jedno zasadnicze konkretne pytanie i bardzo prosiłbym o jasną i zwięzłą odpowiedź bez zbędnego wywodu, ale z krótkim uzasadnieniem:
Czy Twoim zdaniem znak znajdujący się przed skrzyżowaniem jest znakiem znajdującym się w obrębie skrzyżowania?
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez ella » wtorek 18 września 2007, 00:29

Cwaniakzpekaesu, bo jak dla mnie zadałeś to pytanie trochę nie tak jak trzeba.
wg moich szkiców

Ale tych szkiców jest kilka. WIęc nie wiadomo czy chodzi tobie o te z pierwszej zakładki czy o te z wyspą centralną.
Odpowiadając Tobie załozyłam, że jesteśmy już na środku skrzyżowania z wyspą centralną.
A sytuacje ze skrętem w lewo na tych pierwszych rysunkach i na tych z wyspą centralną trochę się od siebie rożnią. Jezeli chodzi o pierwszy szkic to czy mam to A-7 w srodku czy też nie to jadąc prosto mam pierwszeństwo przed Tobą skręcającym w lewo. Jesteśmy obydwoje na podporządkowanych i masz mnie po prawej.
Przy wyspie centralnej wszystko tez zeleży od jej wielkości. Przy duuuużej wyspie skręcający w lewo jedzie już drogą z pierwszeństwem więc jadąc prosto jeżeli znajdujesz się na przecięciu z moim pasie (zakładam że ja jeszcze nie wjechałam a Ty juz jesteś po skręcie) to masz pierwszeństwo bo jedziesz już główną.

Tak czy inaczej znak A-7 wewnątrz skrzyżowania nic tu nie zmienia. Jest on tutaj tylko powtórzeniem tego co jest przed skrzyżowaniem. I czy on jest czy go nie ma ten przed obowiązuje na całości.
I to chyba wszystko jak dla mnie w tym temacie :smile2:
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez cwaniakzpekaesu » wtorek 18 września 2007, 00:52

Czyli jak wynika z powyższego, znak A-7 musi być ustawiony na drodze podporządkowanej przed skrzyżowaniem z drogą z pierwszeństwem oraz może (czyli nie musi) być przy wyjazdach z obiektów (np. z placu supermarketu). Koniec... kropka... innych sytuacji nie przewiduje się. Czyli jeśli już mowa o znaku A-7 przed skrzyżowaniem to chodzi o jego obręb... Przy wyjeździe z obiektu nie może być mowy o obrębie skrzyżowania - bo wyjazd z obiektu skrzyżowaniem nie jest (chyba, że znowu ktos powie że jest - bo jest, a ja inaczej interpretuję art. 2 pkt. 10 p.r.d)

Ella, nie rozstrzygniemy "moich" szkiców, jeśli nie przyjmiesz za pewnik zasady wynikającej z par. 5 ust. 5 r.z.s.d. (krótko mówiąc o tej "najbliższej jezdni)... Ja podałem wszelkie argumenty, skoro nie przyjmujecie tego do wiadomości... to wypada mi sie tylko usmiechnąć i pomysleć "jak to dobrze, ze to nie średniowiecze, bo wtedy tak jak cała masa inaczej myślących spłonąłbym na stosie... no chyba że byłbym Kopernikiem"... Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony wtorek 18 września 2007, 01:16 przez cwaniakzpekaesu, łącznie zmieniany 1 raz
Avatar użytkownika
cwaniakzpekaesu
 
Posty: 1153
Dołączył(a): czwartek 06 września 2007, 00:31
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez cwaniakzpekaesu » wtorek 18 września 2007, 00:55

Spróbuje wkleić to co nie weszło poprzednio:

Obrazek

Obrazek

I co do jaj, do których Scorpio tak często nawiązuje : to zbyt poważna sprawa, by można do niej w ten sposób podchodzić. Żałuję jedynie, że na forum bądź co bądź poświęconemu przepisom ruchu drogowego niewiele osób pokusiło się o zrozumienie przedmiotowego zagadnienia....
Avatar użytkownika
cwaniakzpekaesu
 
Posty: 1153
Dołączył(a): czwartek 06 września 2007, 00:31
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez scorpio44 » wtorek 18 września 2007, 13:50

Cwaniakzpekaesu, czyli rozumiem, że nie doczekam się odpowiedzi na swoje krótkie proste pytanie, napisane wytłuszczoną czcionką?
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez jjaacc » wtorek 18 września 2007, 15:38

ella napisał(a):Przy wyspie centralnej wszystko tez zeleży od jej wielkości. Przy duuuużej wyspie skręcający w lewo jedzie już drogą z pierwszeństwem więc jadąc prosto jeżeli znajdujesz się na przecięciu z moim pasie (zakładam że ja jeszcze nie wjechałam a Ty juz jesteś po skręcie) to masz pierwszeństwo bo jedziesz już główną

Wymiary nie mają tu nic do rzeczy nadal obowiązują zasady ogólne.
Avatar użytkownika
jjaacc
 
Posty: 748
Dołączył(a): poniedziałek 18 lipca 2005, 23:16
Lokalizacja: SŁUPSK

Postprzez cwaniakzpekaesu » wtorek 18 września 2007, 18:23

Scorpio44;
Cwaniakzpekaesu, czyli rozumiem, że nie doczekam się odpowiedzi na swoje krótkie proste pytanie, napisane wytłuszczoną czcionką?


No przecież podałem wyżej, ale jeśli chcesz to powtórzę:
Obrazek

Obrazek

Czyli jak wynika z powyższego, znak A-7 musi być ustawiony na drodze podporządkowanej przed skrzyżowaniem z drogą z pierwszeństwem oraz może (czyli nie musi) być przy wyjazdach z obiektów (np. z placu supermarketu). Koniec... kropka... innych sytuacji nie przewiduje się. Czyli jeśli już mowa o znaku A-7 przed skrzyżowaniem to chodzi o jego obręb... Przy wyjeździe z obiektu nie może być mowy o obrębie skrzyżowania - bo wyjazd z obiektu skrzyżowaniem nie jest (chyba, że znowu ktos powie że jest - bo jest, a ja inaczej interpretuję art. 2 pkt. 10 p.r.d)
Avatar użytkownika
cwaniakzpekaesu
 
Posty: 1153
Dołączył(a): czwartek 06 września 2007, 00:31
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez jjaacc » wtorek 18 września 2007, 19:32

Za Chiny Ludowe nie rozumiem twojej logiki, teraz wychodzi na to, że znak A-7 nie może stać w obrębie skrzyżowania, a skrzyżowanie jest to przecięcie się jezdni w jednym poziomie?????????????????????????????????????????????
Avatar użytkownika
jjaacc
 
Posty: 748
Dołączył(a): poniedziałek 18 lipca 2005, 23:16
Lokalizacja: SŁUPSK

Postprzez cwaniakzpekaesu » wtorek 18 września 2007, 20:15

Jjjac, po prostu znak A-7 zawsze stoi w obrębie skrzyżowania... Natomiast jeśli stoi na wyjeździe z obiektu - to nie stoi w obrębie skrzyżowania - bo to nie jest skrzyżowanie.
Avatar użytkownika
cwaniakzpekaesu
 
Posty: 1153
Dołączył(a): czwartek 06 września 2007, 00:31
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez jjaacc » wtorek 18 września 2007, 20:53

Czyli te przed skrzyżowaniem, również stoją w obrębie skrzyżowania. A te w obrębie skrzyżowania pewnie stoją przed skrzyżowaniem. Zaczynam rozumieć.
Avatar użytkownika
jjaacc
 
Posty: 748
Dołączył(a): poniedziałek 18 lipca 2005, 23:16
Lokalizacja: SŁUPSK

Postprzez scorpio44 » wtorek 18 września 2007, 20:58

A ja powiem tak:
cwaniakzpekaesu napisał(a):Jjjac, po prostu znak A-7 zawsze stoi w obrębie skrzyżowania... Natomiast jeśli stoi na wyjeździe z obiektu - to nie stoi w obrębie skrzyżowania - bo to nie jest skrzyżowanie.


Nadal oczywiście nie zgadzam się z taką intepretacją, ale dopiero teraz w szóstej zakładce zacząłem jako tako jarzyć, o co Tobie w ogóle chodzi. No ale to podobno my nieczytelnie przedstawiamy argumenty i uzasadnienia...
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez cwaniakzpekaesu » wtorek 18 września 2007, 23:22

No to kontynuujmy, może przy 12-tej dojdziemy do konstruktywnych wniosków? :D
Avatar użytkownika
cwaniakzpekaesu
 
Posty: 1153
Dołączył(a): czwartek 06 września 2007, 00:31
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez jjaacc » wtorek 18 września 2007, 23:44

Myślę, że już wystarczy, uważam, że wszyscy doszli do właściwych wniosków. Ja się dowiedziałem wielu ciekawych rzeczy z których istnienia nie zdawałem sobie sprawy. :oops: :shock: :D
Avatar użytkownika
jjaacc
 
Posty: 748
Dołączył(a): poniedziałek 18 lipca 2005, 23:16
Lokalizacja: SŁUPSK

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości