Instruktor na wyższe kategorie - wymagania

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Instruktor na wyższe kategorie - wymagania

Postprzez scorpio44 » sobota 26 stycznia 2008, 13:58

Mam pytanie do Was, jak to się mówi - siedzących w temacie. ;)

Otóż czy można zostać instruktorem np. na kategorię C czy D, nie mając uprawnień instruktora na kategorię B? Szczerze mówiąc, wydaje mi się to trochę nielogiczne (analogią niech będzie to, że żeby móc robić prawo jazdy kategorii C, trzeba mieć najpierw B), ale z artykułu 105 PoRD-u tak by wynikało (przyznaję, że w żadnych "głębszych" przepisach nie grzebałem :) ).
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez cwaniakzpekaesu » niedziela 27 stycznia 2008, 21:52

prd
Art. 105 ust. 2 pkt. 2 Instruktorem jest osoba, która posiada, przez okres co najmniej 3 lat, uprawnienie do kierowania pojazdami
rodzaju objętego szkoleniem
;


P.S. Scorpio, przecież Ty w temacie jesteś, jak mało kto :D I żeby wszyscy tak byli...
Avatar użytkownika
cwaniakzpekaesu
 
Posty: 1153
Dołączył(a): czwartek 06 września 2007, 00:31
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez scorpio44 » poniedziałek 28 stycznia 2008, 01:01

No właśnie tyle to ja wyczytałem, ale brałem pod uwagę ewentualność, że są jakieś głębsze przepisy regulujące tę kwestię, bo wydało mi się to po prostu nielogiczne. No ale czyli jednak jest, jak jest. Dzięki. :)
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez bruno666 » wtorek 29 stycznia 2008, 21:51

scorpio44 napisał(a):No właśnie tyle to ja wyczytałem, ale brałem pod uwagę ewentualność, że są jakieś głębsze przepisy regulujące tę kwestię

Słuszne podejście do naszego Kodeksu. Jeśli gdzieś znalazłeś artykuł mówiący o kwestii X, to w 99% oznacza, że ta sprawa X jest poruszana np. w pięciu zupełnie innych miejscach. :(
bruno666
 
Posty: 886
Dołączył(a): czwartek 07 września 2006, 23:01


Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości