Egzamin praktyczny prowadzony przez dwóch egzaminatorów

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Egzamin praktyczny prowadzony przez dwóch egzaminatorów

Postprzez Radwan » wtorek 05 lutego 2008, 21:13

Czy jest możliwe aby egzamin praktyczny prowadzony był przez dwóch egzaminatorów - jeden egzaminator prowadzi egzamin na placu manewrowym a drugi na podstawie kolejnego losowania prowadzi egzamin w ruchu drogowym - czy jest to zgodne z obowiązującą instrukcją
Radwan
 
Posty: 315
Dołączył(a): wtorek 21 marca 2006, 18:46
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez glor » środa 06 lutego 2008, 09:37

wydaje mi się, że przeczytałem uważnie obowiązujące przepisy dotyczące zasad przeprowadzania egzaminu i nigdzie nie pisze wyrażnie, że musi przeprowadzać jeden egzaminator lub też, że może być przeprowadzony przez dwóch egzaminatorów w rozdzieleniu na część nazwijmy to placową i miejską.

Niejmniej jednak egzaminator musi wpisać wynik egzaminu przeprowadzonego całościowo i podpisac się pod nim. Wynika z tego, że i część placową i miejską przeprowadza jeden i ten sam egzaminator.
Trudno sobie wyobrazić aby na protokole widniały dwa podpisy.

Takie jest moje zdanie.

Pozdrawiam.
glor
 
Posty: 89
Dołączył(a): środa 20 czerwca 2007, 10:19
Lokalizacja: Gliwice

Egzamin praktyczny prowadzony przez dwóch egzaminatorów

Postprzez Radwan » środa 06 lutego 2008, 10:39

Dziękuję - moje zdanie jest podobne
Radwan
 
Posty: 315
Dołączył(a): wtorek 21 marca 2006, 18:46
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez glor » środa 06 lutego 2008, 10:57

Możesz powiedzieć z jaki był powód twojego pytania?

Pozdrawiam
glor
 
Posty: 89
Dołączył(a): środa 20 czerwca 2007, 10:19
Lokalizacja: Gliwice

egzamin

Postprzez Radwan » środa 06 lutego 2008, 11:23

Nasza dyrekcja zamierza wprowadzić taką metodę.

Pozdrawiam
Radwan
 
Posty: 315
Dołączył(a): wtorek 21 marca 2006, 18:46
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez dylek » środa 06 lutego 2008, 20:30

Zasady przeprowadzania egzaminu praktycznego
§ 10. Przed rozpoczęciem egzaminu praktycznego egzaminator:
(...)
4) w przypadku kiedy egzamin jest rejestrowany, przedstawia się osobie egzaminowanej, w taki sposób aby jego imię i nazwisko oraz odpowiednio numer rejestracyjny samochodu zostały zarejestrowane.[/u]


Zważywszy, że wszystkie egzaminy są teraz rejestrowane.... a § 10 rozpoczyna się od słów "przed rozpoczęciem..." to osobiście wydaje mi się, że drugi egzaminator ( ten od miasta) zapewne przedstawiałby się nie przed, a w trakcie... A nawet gdyby obaj przedstawiali się przed egzaminem, to musieliby chyba określać co będą sprawdzać... Heh... a jakby się przyjrzeć osobom które mogą przebywać w pojeździe egzaminacyjnym to ja tam oprócz egzaminatora nie widzę drugiego egzaminatora (w sensie funkcji pełnionej w danym momencie..).... Jakieś to pokręcone i chyba nie do końca przemyślane z tym dzieleniem egzaminu... A co z protokołem?? 2 pieczątki i 2 podpisy?? 1 egzaminowany na 2 różnych protokołach??
Podejrzewam, że raczej dyrekcja się wycofa z tego wg mnie niezbyt fortunnego pomysłu....
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Postprzez scorpio44 » środa 06 lutego 2008, 20:34

Ogólnie to pewnie sprawa wygląda tak, że tworząc przepisy, nikt takiej ewentualności po prostu w ogóle nie przewidział. ;)
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Raptor » niedziela 10 lutego 2008, 14:17

Ale podobno nastały teraz takie czasy że co nie jest zabronione to jest dozwolone.
Czyż nie?
W Polsce jest około 60 punktów egzaminacyjnych.
Nie znam dokładnych danych (myślę że jest bardzo niewiele osób które wiedzę na ten temat posiadają) :
a) egzamin na placu manewrowym i po pozytywnym wyniku natychmiastowy wyjazd w ruch drogowy.( z tym samym egzaminatorem)
b) egzamin na placu manewrowym przeprowadzany dla całej grupy 5-6 osobowej a następnie te osoby które "zaliczyły" plac manewrowy kolejno wyruszają w ruch drogowy.( z tym samym egzaminatorem)
c) egzamin na placu manewrowym przeprowadzany dla całej grupy np 30 osobowej przez np 5 egzaminatorów a następnie te osoby które "zaliczyły" plac manewrowy są rozdzielane lub losowane do 5 egzaminatorów tak aby każdy z nich miał podobną lub identyczną ilość osób do przeegzaminowania.

Bardzo proszę
Jeżeli w Twoim WORD jest jeszcze inaczej opisz to !!!!
Raptor
 
Posty: 6
Dołączył(a): czwartek 07 lutego 2008, 08:41

Egzamin praktyczny prowadzony przez dwóch egzaminatorów

Postprzez Radwan » poniedziałek 11 lutego 2008, 20:23

W naszym WORDzie jest tak jak w pkt c.
Radwan
 
Posty: 315
Dołączył(a): wtorek 21 marca 2006, 18:46
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez ella » czwartek 14 lutego 2008, 00:05

Radwan (witaj) i jak to u was wygląda w praktyce. Podpisują się obydwaj egzaminatorzy? Czy przy takiej metodzie egzaminowania więcej osób można przeegzaminowac? Czemu to ma służyć?
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Egzamin praktyczny prowadzony przez dwóch egzaminatorów

Postprzez Radwan » czwartek 14 lutego 2008, 18:07

Jutro mamy spotkanie z dyrekcją na temat tej metody egzaminowania i będę mógł coś więcej powiedzieć. Obecnie zastanawiamy się co to dało i czy jest to zgodne z obowiązującymi przepisami. Pozdrawiam
Radwan
 
Posty: 315
Dołączył(a): wtorek 21 marca 2006, 18:46
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez Raptor » czwartek 13 marca 2008, 22:53

Równo po miesiącu--- i jak To funkcjonuje?
Jak To oceniacie?
A może już nie funkcjonuje???
Raptor
 
Posty: 6
Dołączył(a): czwartek 07 lutego 2008, 08:41

Egzamin praktyczny prowadzony przez dwóch egzaminatorów

Postprzez Radwan » poniedziałek 24 marca 2008, 11:40

Przepraszam, że nie dotrzymałem terminu, ale nie zawsze jest na to czas. Ale do rzeczy - metoda sprawdziła się, osoby zdające i egzaminatorzy są zadowoleni. Jakie są zalety - równe obciążenie egzaminatorów egzaminami w ruchu drogowym co znacznie skraca czas wyczekiwania osób zdających, po zaliczeniu manewrów na placu, na egzamin w ruchu drogowym. Dotychczas jeden egzaminator miał często jedną lub dwie osoby " do miasta " a drugi pięć lub sześć i osoby z drugiej grupy czekały znacznie dłużej. Arkusz przebiegu egzaminu podpisuje dwóch egzaminatorów - ten egzaminator który prowadzi egzamin na placu, podpisuje na pierwszej stronie a drugi (prowadzący egzamin w ruchu drogowym) na stronie drugiej. I tu jest pewne "ale" (uprzedzam dyskusję) pierwszą stronę arkusza wypełnia dwóch egzaminatorów a podpisuje tylko ten który rozpoczyna egzamin. Organ nadzorujący egzaminy, niesprzeciwiając się - akceptuje takie prowadzenia egzaminów. Pozdrawiam
Radwan
 
Posty: 315
Dołączył(a): wtorek 21 marca 2006, 18:46
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez zbla » wtorek 25 marca 2008, 17:53

A co z podpisami na wniosku osoby zdającej?? Który z egzaminatorów jest tam podpisany?
Coś mi się widzi że to niezbyt zgodne z przepisami, poza tym ja osobiście nie chciałbym się podpisywać za kolegę, albo żeby się ktoś za mnie podpisywał.
zbla
 
Posty: 172
Dołączył(a): sobota 05 sierpnia 2006, 20:16

Egzamin praktyczny prowadzony przez dwóch egzaminatorów

Postprzez Radwan » wtorek 25 marca 2008, 18:22

Na wniosku decyzję podpisuje ten egzaminator który kończy egzamin. Pozdrawiam.
Radwan
 
Posty: 315
Dołączył(a): wtorek 21 marca 2006, 18:46
Lokalizacja: Olsztyn

Następna strona

Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości