do właścicieli/kierowników OSK

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

do właścicieli/kierowników OSK

Postprzez megamind » wtorek 09 grudnia 2008, 20:36

Podpisujecie umowy z kursantami na piśmie?
megamind
 
Posty: 246
Dołączył(a): piątek 17 października 2008, 13:33

Postprzez KUBA_1 » środa 10 grudnia 2008, 18:34

Widziałem dziś ciekawy spór,
Jak z głową dyskutował mur,
KUBA_1
 
Posty: 387
Dołączył(a): piątek 02 lutego 2007, 22:03
Lokalizacja: mars

Postprzez megamind » czwartek 11 grudnia 2008, 16:20

Przyda się.
Choć bardziej przydał by mi się jakiś wzór umowy :D
megamind
 
Posty: 246
Dołączył(a): piątek 17 października 2008, 13:33

Postprzez wojciech1962 » piątek 19 grudnia 2008, 20:44

ta umowa z "prawko.pl" jest niezła. Nie ta OSK - KIEROWCA.PL tylko ta dla kursanta przystępującego do szkolenia w systemie "prawko.pl"
W związku z tym, że jest jak jest to ja jestem jaki jestem.
wojciech1962
 
Posty: 118
Dołączył(a): czwartek 13 listopada 2008, 22:15
Lokalizacja: Czerwonka k/Olsztyna

Postprzez megamind » sobota 20 grudnia 2008, 11:38

Możesz podać link?
megamind
 
Posty: 246
Dołączył(a): piątek 17 października 2008, 13:33

Postprzez wojciech1962 » sobota 20 grudnia 2008, 18:15

Regulamin kursu na prawo jazdy w ramach usługi „Prawko.pl”
I. Postanowienia ogólne.
1. Szkolenie dla osób ubiegających się o wydanie uprawnienia do kierowania pojazdami określone ustawą z dnia 20 czerwca
1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908 ze zm.) zwane dalej Kursem jest organizowane i prowadzone
przez
.............................................................................................................................................................................................
zwany dalej OSK.
2. Kurs jest organizowany i prowadzony w ramach usługi „Prawko.pl”
3. Usługa „Prawko.pl”, zwana dalej Usługą, jest udostępniania przez KIEROWCA.PL Spółkę. z o.o.
4. Przed skorzystaniem z Kursu należy przeczytać niniejszy regulamin.
II. Główne postanowienia dotyczące umowy.
1. Poprzez podpisanie oświadczenia o zapoznaniu się z regulaminem dochodzi do zawarcia umowy na warunkach w nim określonych.
2. Umowa obowiązuje do dnia przygotowania przez OSK dokumentów uprawniających do stawienia się na egzaminie państwowym.
3. Rozwiązanie umowy przed terminem może nastąpić, jeżeli:
a. jedna ze Stron narusza postanowienia umowy i nie usuwa naruszenia w terminie 14 dni od daty otrzymania pisemnego upomnienia,
b. następują wydarzenia krajowe i międzynarodowe (m.in. decyzje władz, zdarzenia losowe), które uniemożliwiają realizację
umowy.
III. Obowiązki OSK.
1. Wykonywanie z należytą starannością obowiązków wynikających z zawartej umowy i obowiązujących przepisów prawa
2. Przeprowadzenie kursu zgodnie z obowiązującymi w tym względzie przepisami.
3. Dostarczenie Kursantowi pakietu materiałów dydaktycznych odpowiednich do prowadzonego Kursu.
4. Zapewnienie warunków lokalowych i technicznych oraz prowadzenie Kursu przy pomocy fachowej kadry wykładowców, niezbędnych
do przeprowadzenia wymaganych prawem i umową zajęć teoretycznych.
5. Zapewnienie sprzętu, odpowiedniego terenu oraz posiadających stosowną wiedzę i doświadczenie instruktorów, niezbędnych do
przeprowadzenia wymaganych prawem zajęć praktycznych.
6. Przygotowanie dokumentów wymaganych do przystąpienia przez Kursanta do egzaminu przeprowadzanego przez Wojewódzki
Ośrodek Ruchu Drogowego.
IV. Obowiązki Kursanta.
1. Wykonywanie z należytą starannością obowiązków wynikających z zawartej umowy i obowiązujących przepisów prawa.
2. Uczestniczenie zgodnie z rozkładem w zajęciach teoretycznych.
3. Usprawiedliwianie ewentualnych nieobecności, zgodnie z zasadami obowiązującymi w OSK.
4. Korzystanie z dostarczonych materiałów dydaktycznych.
5. Samodzielne pogłębianie wiedzy teoretycznej z zakresu objętego kursem oraz odrabianie zadanych zadań domowych.
6. Przystąpienie we wskazanym terminie do egzaminu wewnętrznego.
V. Opłaty.
1. Opłata za kurs wynosi:............................................................................................................................................. zł brutto.
(słownie:......................................................................................................................................................... złotych brutto).
2. Opłata za Kurs jest uiszczana jednorazowo w dniu zawarcia umowy lub w ratach, przy czym pierwsza rata jest płatna w dniu
zawarcia umowy, a ostatnia nie później niż w dniu przystąpienia do egzaminu wewnętrznego.
3. Opłata za kurs nie obejmuje:
• opłaty za badanie lekarskie,
• opłaty za egzamin,
• opłaty za dodatkowe zajęcia teoretyczne i praktyczne.
VI. Postanowienia końcowe.
1. W przypadku rezygnacji z Kursu z przyczyn nie zależnych od OSK, Kursant zobowiązuje się do zwrotu materiałów dydaktycznych
w nienaruszonym stanie (nieuszkodzona zdrapka). W przeciwnym razie Kursant zobowiązuje się do pokrycia kosztów poniesionych
przez OSK na zakup w/w materiałów dydaktycznych.
2. W sprawach nieuregulowanych regulaminem mają zastosowanie odpowiednie przepisy Kodeksu cywilnego.
3. Sądem właściwym do rozpatrywania sporów wynikających zawartej umowy jest Sąd właściwy dla siedziby OSK.
4. Regulamin wchodzi w życie dnia 1 września 2008 r.
Oświadczam, iż zapoznałem się z regulaminem kursu na prawo jazdy w ramach usługi „Prawko.pl”, który zrozumiałem, w całości
akceptuję i nie wnoszę do niego żadnych zastrzeżeń.
......................................................................, dnia..................................................... ............................................................................................................
/podpis Kursanta/
Załącznik nr 2 do Umowy
W związku z tym, że jest jak jest to ja jestem jaki jestem.
wojciech1962
 
Posty: 118
Dołączył(a): czwartek 13 listopada 2008, 22:15
Lokalizacja: Czerwonka k/Olsztyna

Postprzez megamind » poniedziałek 22 grudnia 2008, 13:33

Lipna ta umowa - zbyt ogólnikowa. Nie przewiduje też sytuacji, że kursant nie zda egzaminu wewnętrznego. CO wtedy? otrzymuje zaświadczenie zgodnie z zapisami: III. Obowiązki OSK., 6. Przygotowanie dokumentów wymaganych do przystąpienia przez Kursanta do egzaminu przeprowadzanego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego ?
megamind
 
Posty: 246
Dołączył(a): piątek 17 października 2008, 13:33

Postprzez wojciech1962 » poniedziałek 22 grudnia 2008, 21:53

no to sobie przeredaguj, coś dodaj, coś usuń
W związku z tym, że jest jak jest to ja jestem jaki jestem.
wojciech1962
 
Posty: 118
Dołączył(a): czwartek 13 listopada 2008, 22:15
Lokalizacja: Czerwonka k/Olsztyna


Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości