Kurs prawa jazdy + kurs językowy ?

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Kurs prawa jazdy + kurs językowy ?

Postprzez lalamido » poniedziałek 04 października 2010, 22:37

witam

wpadłem na pomysł jak obejść podatek VAT w kursach na prawo jazdy.

Połączymy "Kurs prawa jazdy + kurs nauki języka angielskiego"

cenę kursu np 1400 zł podzielimy tak: 200 zł za kurs prawa jazdy a 1200 zł za kurs nauki angielskiego.

Kurs trzeba będzie oczywiście zorganizować ale będzie to godzinne intensywne szkolenie teoretyczne.

Co zyskujemy ?

VAT 23 % doliczymy do ceny 200 zł, kursy językowe nie będą ovatowane a generalnie ceny kursów pozostawimy bez zmian.

A więc do dzieła drodzy instruktorzy !
ten wątek poświęćmy wszystkiemu co dotyczy otworzenia szkoły językowej: zezwolenia, ustawy itp itd.
lalamido
 
Posty: 53
Dołączył(a): wtorek 20 stycznia 2004, 14:19

Re: Kurs prawa jazdy + kurs językowy ?

Postprzez lalamido » poniedziałek 04 października 2010, 22:40

CO TRZEBA MIEĆ, BY ZAREJESTROWAĆ SZKOŁĘ

Wymogi dotyczące wpisu do ewidencji zostały określone w rozdziale 8 ustawy z 7 września 1991 r. o systemie oświaty (t.j. Dz.U. z 1996 r. nr 67, poz. 329 ze zm.; Dz.U. nr 106, poz. 496). Zgodnie z ustawą zgłoszenie do ewidencji powinno zawierać:

• oznaczenie osoby zamierzającej prowadzić szkołę lub placówkę, jej miejsca zamieszkania lub siedziby,

• określenie typu szkoły lub placówki oraz datę rozpoczęcia jej funkcjonowania, a w przypadku szkoły zawodowej także zawodów lub profili zawodowych, w jakich szkoła będzie kształcić,

• wskazanie miejsca prowadzenia szkoły lub placówki i warunków lokalowych zapewniających bezpieczne i higieniczne warunki osobom przebywającym na jej terenie, zgodnie z odrębnymi przepisami,

• statut szkoły lub placówki,

• dane dotyczące kwalifikacji pracowników pedagogicznych i dyrektora, przewidzianych do zatrudnienia w szkole lub placówce.

Art. 84 definiuje szczegółowe wymagania dotyczące statutu szkoły. Zgodnie z ustawą statut szkoły lub placówki powinien określać:

• nazwę, typ szkoły lub cel placówki oraz ich zadania,

• osobę prowadzącą szkołę lub placówkę,

• organy szkoły lub placówki oraz zakres ich zadań,

• organizację szkoły lub placówki,

• prawa i obowiązki pracowników oraz uczniów szkoły lub placówki, w tym przypadki, gdy uczeń może zostać skreślony z listy uczniów szkoły lub placówki,

• sposób uzyskiwania środków finansowych na działalność szkoły lub placówki,

• zasady przyjmowania uczniów do szkoły lub placówki.
lalamido
 
Posty: 53
Dołączył(a): wtorek 20 stycznia 2004, 14:19

Re: Kurs prawa jazdy + kurs językowy ?

Postprzez lalamido » poniedziałek 04 października 2010, 22:45

pytanie zasadnicze:

- czy tak można ?

na pierwszy rzut oka jak najbardziej !

proszę, doszukajcie się jakiś haczyków, prześwietlcie mój tok rozumowania z każdej możliwej strony.

Odpada podpisanie umowy z inną szkołą bo ona miałaby wtedy za duży dochód.

Z tego co mi przychodzi do głowy to z ceną za kurs 200 zł też przesadziłem bo skarbówka mi powie- > a skąd mieliście na koszty działalności ? ale cena z 600 zł byłaby już okej
lalamido
 
Posty: 53
Dołączył(a): wtorek 20 stycznia 2004, 14:19

Re: Kurs prawa jazdy + kurs językowy ?

Postprzez rusel » środa 06 października 2010, 21:34

moze jeszcze kolko krawieckie?
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Kurs prawa jazdy + kurs językowy ?

Postprzez ks-rider » czwartek 07 października 2010, 17:58

Podobno wieszlo, ze przy prowadzeniu agencji towarzyskiej doplacaja Vat, przemysl i niezapomnij zlozyc podania

:?
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47


Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości