Poszukuję mat. egzaminacyjnych dla kat. A

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Poszukuję mat. egzaminacyjnych dla kat. A

Postprzez Szprytny » poniedziałek 21 lutego 2011, 23:03

Witam,

na wiosne zamierzam rozszerzyc swoje uprawnienia o kat. A
Jezeli macie materialy dla przyszlych instruktorow na kat. A (pytania testowe) to bede bardzo wdzieczny.
Bede wdzieczny za wszyskie materialy, a w szczegolnosci za materialy z Gdanska, Elblaga/Olsztyna.

Z gory dziekuje.
Szprytny
 
Posty: 8
Dołączył(a): piątek 06 listopada 2009, 21:16

Re: Poszukuję mat. egzaminacyjnych dla kat. A

Postprzez Tomek Kulik » środa 23 lutego 2011, 00:11

Czy mogę zadać pytanie dotyczące techniki jazdy przyszłemu instruktorowi?
Która ręka pcha kierownicę, żeby skręcić motocyklem w prawo?
www.kulikowisko.pl
Tomek Kulik
 
Posty: 113
Dołączył(a): środa 09 stycznia 2008, 17:25
Lokalizacja: Warszawa i okolice

Re: Poszukuję mat. egzaminacyjnych dla kat. A

Postprzez oskbelfer » czwartek 24 lutego 2011, 19:03

lewa :) dobrze ? Panie Kulik?
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Poszukuję mat. egzaminacyjnych dla kat. A

Postprzez skov » czwartek 24 lutego 2011, 20:10

prawa
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Poszukuję mat. egzaminacyjnych dla kat. A

Postprzez Tomek Kulik » czwartek 24 lutego 2011, 20:22

Dajmy się wykazać kandydatowi na instruktora motocyklowego.
Prawidłowa odpowiedź już padła :D
www.kulikowisko.pl
Tomek Kulik
 
Posty: 113
Dołączył(a): środa 09 stycznia 2008, 17:25
Lokalizacja: Warszawa i okolice

Re: Poszukuję mat. egzaminacyjnych dla kat. A

Postprzez Szprytny » piątek 25 lutego 2011, 11:26

:) z tego co pamietam z ksiazki "Motocyklista doskonały" to skrecajac w prawo najpierw pchamy prawa reke to tzw. przeciwskręt :-) wtedy motocykl sie pieknie składa :-)
Szprytny
 
Posty: 8
Dołączył(a): piątek 06 listopada 2009, 21:16

Re: Poszukuję mat. egzaminacyjnych dla kat. A

Postprzez Tomek Kulik » piątek 25 lutego 2011, 12:26

Szprytny napisał(a)::) z tego co pamietam z ksiazki "Motocyklista doskonały" to skrecajac w prawo najpierw pchamy prawa reke to tzw. przeciwskręt :-) wtedy motocykl sie pieknie składa :-)

To prawda. Najpierw prawą, a potem... też prawą. Do skrętu w prawo tylko siła pchająca prawą stronę kierownicy. Zawsze najpierw jest przechył a potem skręt, mimo, że na nasze niedoskonałe oko dzieje się to jednocześnie. Nazewnictwo obejmuje terminy: przeciwskręt, wahnięcie, ujemny moment (w domyśle: obrotowy, na kierownicy).
Jaki motocykl Waść dosiadasz prywatnie? Z ciekawości pytam, bo różne maszyny w rożny sposób reagują na wspomniana siłę na kierownicy.
www.kulikowisko.pl
Tomek Kulik
 
Posty: 113
Dołączył(a): środa 09 stycznia 2008, 17:25
Lokalizacja: Warszawa i okolice

Re: Poszukuję mat. egzaminacyjnych dla kat. A

Postprzez Tomek Kulik » wtorek 01 marca 2011, 09:50

Pytanie drugie: skoro skręt motocykla wynika z przechyłu, to która noga naciska na podnóżek mocniej, aby poprawić stabilność i umożliwić zacieśnienie skrętu - wewnętrzna czy zewnętrzna?
Pytanie trzecie: co robimy gazem przy zmianie biegu w dół?
www.kulikowisko.pl
Tomek Kulik
 
Posty: 113
Dołączył(a): środa 09 stycznia 2008, 17:25
Lokalizacja: Warszawa i okolice

Re: Poszukuję mat. egzaminacyjnych dla kat. A

Postprzez x098 » środa 02 marca 2011, 21:25

Że tak wtrące, zamierzam zakupić Se sprzęta typu turystyczne enduro takie jak translap lub coś w tym guście czy możecie polecić mi jakąś szkółkę co by mnie nauczyła tym pomykać? :P
PS. Prawko A mam tylko ostatni raz sprzęta dosiadałem 15latek temu
Nie mówię czego nie myślę, mówię co myślę.
x098
 
Posty: 324
Dołączył(a): wtorek 25 sierpnia 2009, 14:43

Re: Poszukuję mat. egzaminacyjnych dla kat. A

Postprzez rusel » środa 02 marca 2011, 21:50

no niektorzy to oczytani z teorii przed testami jak na kandydata przystalo....
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Poszukuję mat. egzaminacyjnych dla kat. A

Postprzez Tomek Kulik » środa 02 marca 2011, 22:12

"Motocyklista doskonały" nie jest dobrą książką, ale mało jest lepszych.
Ja polecam wszelkie opracowania Andrzeja Kwiatkowskiego, a i Krzysztofa Bruna też warto poczytać.
Ponadto Keith Code też pisze mądre rzeczy.
Uwaga na gamonia nazwiskiem Rene Degelman - dyletant, debil, dno. Jego podręcznik nawet do kibla się nie nadaje, bo papier za dobry.

DOPISAŁEM:

Niepokojące jest to, że kandydat na instruktora czerpie wiedzę z książki dla początkujących. Szkolenie motocyklistów jest tak samo odpowiedzialną dziedziną nauki jazdy, jak kazdej innej kategorii. Niestety w naszym pięknym kraju jest to kategoria traktowana po macoszemu, co często objawia się następująco:
- brak wykładów skierowanych do kandydatów na motocyklistów, co powoduje, że posiadacze kategorii B nie chodzą na teorię, bo wykładowca ma uprawnienia ale gówno wie i nie ma nic do zaoferowania,
- motocykl klasy 125, ewentualnie (gdy właściciel mysli, że jest liderem w okolicy) 250,
- kask typu orzeszek, nie chroniący twarzy,
- tolerowanie braku rękawiczek u kursantów, krótkich spodni, krótkich rękawów, a czasem jazdy bez kasku po placu,
- instruktor w aucie za kursantem, albo - kompletny debilizm - przed kursantem; ciekawe jak zahamuje przez radio?
- zerowe przygotowanie instruktora, wyrażone strachem przed użyciem przedniego hamulca, niewiedzą o przeciwskręcie, oraz utożsamianiem pozycji PRI kranika z OFF...
- ograniczeniem programu zajęć do nauki elementów egzaminu, co nie pozwala osiągnąć to o czym mówi charakterystyka absolwenta kursu.
Generalnie słabo jest, panowie, a władza pierdo*li o ograniczeniach i stopniowaniu prawa jazdy - co niedługo nastąpi - zamiast wziąć się za mendy wypuszczające na egzamin osoby kompletnie nieprzygotowane do jazdy choćby dwucylindrową pięćsetką. Stopniowanie prawa jazdy to zamiatanie śmieci pod dywan. Czemu nie stopniujemy kategorii B bardziej? Np. B2 do 1100 cm i tylko przedniego napędu?
Z całym szacunkiem do kolegi Szprytnego, ale stanowczo ponawiam pytanie:
jaki motocykl posiada? Śmiem podejrzewać, że nie posiada i nie jeździ na co dzień, bo by się nie podpierał książką amerykańskiego dziennikarza motoryzacyjnego.
www.kulikowisko.pl
Tomek Kulik
 
Posty: 113
Dołączył(a): środa 09 stycznia 2008, 17:25
Lokalizacja: Warszawa i okolice

Re: Poszukuję mat. egzaminacyjnych dla kat. A

Postprzez x098 » piątek 04 marca 2011, 21:07

wszystko to takie mądre....
To gdzie mam się nauczyć jeździć Panie Tomku?
Nie mówię czego nie myślę, mówię co myślę.
x098
 
Posty: 324
Dołączył(a): wtorek 25 sierpnia 2009, 14:43

Re: Poszukuję mat. egzaminacyjnych dla kat. A

Postprzez Tomek Kulik » piątek 04 marca 2011, 22:31

Jak to gdzie? Na drodze, jeżdżąc na co dzień motocyklem zdobywamy praktykę. Umiejętności można podnieść na szkoleniach, choćby w Suzuki-Motoszkoła, u Grandysów na torze Poznań, u Pawła Demczuka w Nowym Dworze Mazowieckim, u Artura Wajdy w Ułężu, w CSP w Legionowie, etc...
Miejsc gdzie można się uczyć jest sporo, wystarczy chcieć i poszukać.
Są ponadto koła motocyklowe przy automobilklubach, są imprezy dla amatorów na których można sprawdzić swoją formę, choćby Pogoń za Lisem lub Konkursowa Jazda motocyklem na Politechnice Łódzkiej.
Wystarczy chcieć. Natomiast startowanie na kurs instruktora kat. A z wiedzą dopiero co poznaną teoretycznie z książki dla początkujących, ale nie wdrożoną, to wielkie nieporozumienie.
www.kulikowisko.pl
Tomek Kulik
 
Posty: 113
Dołączył(a): środa 09 stycznia 2008, 17:25
Lokalizacja: Warszawa i okolice

Re: Poszukuję mat. egzaminacyjnych dla kat. A

Postprzez x098 » sobota 05 marca 2011, 07:30

dzięki za podpowiedź na pewno skorzystam.
Obecnie jestem zbyt dojrzały (ale ciągle bardzo młody :lol: ) aby samodzielnie uczyć się porządnej jazdy motorem dlatego wolę aby mnie nauczyli praktycznej jazdy ludzie którzy potrafią sami jeździć i do tego są dobrymi nauczycielami.

PS. skorzystam z oferty tych szkół a opinie na temat ich jakości co do sposobu przekazywania wiedzy na pewno tu przekaże.
Nie mówię czego nie myślę, mówię co myślę.
x098
 
Posty: 324
Dołączył(a): wtorek 25 sierpnia 2009, 14:43

Re: Poszukuję mat. egzaminacyjnych dla kat. A

Postprzez Tomek Kulik » sobota 05 marca 2011, 09:37

Trzymam kciuki za szkolenie. Jeśli wolno zapytać, z jakiego regionu Waść pochodzisz?
www.kulikowisko.pl
Tomek Kulik
 
Posty: 113
Dołączył(a): środa 09 stycznia 2008, 17:25
Lokalizacja: Warszawa i okolice

Następna strona

Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości