Kurs na instruktora - szkolenie dodatkowe

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Kurs na instruktora - szkolenie dodatkowe

Postprzez kumanprx » wtorek 28 lutego 2012, 21:19

WITAM
jestem instruktorem kat B i w tym roku chce rozszerzyc uprawnienia o kat A, B+E oraz T. Z tego co wiem to skoro posiadam juz uprawnienia to wystarczy ze odbede wylacznie doszkolenie praktyczne z kategorii o ktore sie ubiegam - A ora B+E (T z automatu). Moje pytanie brzmi: czy owe doszkolenie praktyczne moge odbyc w jakimkolwiek osrodku szkolenia kierowcow prowadzacym szkolenie w zakresie kat A oraz B+E (w ustawie jest napisane o 5letnim stazu). Czy to musi być jakis specjalny OSK zajmujacy sie szkoleniem instruktorow?
kumanprx
 
Posty: 26
Dołączył(a): środa 20 kwietnia 2011, 20:55

Re: Kurs na instruktora - szkolenie dodatkowe

Postprzez lindor » środa 29 lutego 2012, 10:45

Kurs odbywasz w ośrodku który prowadzi szkolenia dla instruktorów. Wpisz w google hasło "kurs na instruktora nauki jazdy + swoją miejscowość" i będziesz miał w czym wybierać.
lindor
 
Posty: 106
Dołączył(a): niedziela 13 marca 2011, 23:21

Re: Kurs na instruktora - szkolenie dodatkowe

Postprzez kumanprx » środa 29 lutego 2012, 23:26

rozumiem. Ale pytyam czysto teoretycznie. Skoro posiadam juz uprawnienia to przy rozszerzeniu musze tylko przejsc doszkolenie praktyczne. Na kat A 10godzin a na kat B+E 30godzin. Czy takie zaswiadczenie moze wystawic osrodek szkolenia kierowcow ktory szkoli na kategorie o ktore rozszerzam uprawnienia od co najmniej 5lat?

oczywiscie pytam czy moze zrobic to zwykly osrodek ktory szkoli KIEROWCOW na kategorie o ktore rozszerzam uprawnienia od co najmniej 5lat. Jest to tzw praktyka instruktorska.
kumanprx
 
Posty: 26
Dołączył(a): środa 20 kwietnia 2011, 20:55


Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości