Znaczenie treści na tabliczce pod znakiem B-36

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Znaczenie treści na tabliczce pod znakiem B-36

Postprzez Olin » poniedziałek 02 kwietnia 2012, 05:40

Chodzi o sytuację w której tabliczka z napisem np: "Nie dotyczy Policji", zamocowana jest pod znakiem B-36.
Ostatnio zrodziła się ożywiona dyskusja czy tabliczka o takiej treści oznacza zezwolenie na zatrzymanie tylko pojazdów oznakowanych i nieoznakowanych [b]służbowych [/b]Policji, czy też chodzi o pojazdy służbowe Policji oraz prywatne pojazdy Policjantów ? Powyższej kwestii nie rozstrzygają rozporządzenia o znakach drogowych oraz o szczegółowych warunkach ich umieszczania na drogach. Moje przemyślenia prowadzą do oczwywistego wniosku, że w tym przypadku Policję należy traktować jako instytucje państwową, a więc znak B-36 z taką tabliczka dotyczy również prywatnych pojazdów policjantów.
Inaczej sytuacja wyglądałaby w przypadku tabliczki o treści: "Nie dotyczy pojazdów pracowników Policji". W tym przypadku zatrzymanie pojazxdów prywatnych byłoby możliwe.
W sprawie tej zwróciłem się z zapytaniem do Ministerstwa Infrastruktury jednak do chwili obecnej nie uzyskałem odpowiedzi.
W związku z tym ciekaw jestem opinii użytkowników.
Olin
 
Posty: 490
Dołączył(a): piątek 02 marca 2007, 10:38

Re: Znaczenie treści na tabliczce pod znakiem B-36

Postprzez sniegu71 » wtorek 03 kwietnia 2012, 12:27

Moim zdaniem sytuacja jest dość jednoznaczna. Tak jak napisałeś dotyczy Policji, czyli służby państwowej, a nie jej pracowników. Czyli prywatne pojazdy policjantów powinny stosować się do tego zakazu zatrzymywania.
Avatar użytkownika
sniegu71
 
Posty: 11
Dołączył(a): poniedziałek 26 marca 2012, 21:23
Lokalizacja: Międzyrzecz

Re: Znaczenie treści na tabliczce pod znakiem B-36

Postprzez Olin » wtorek 03 kwietnia 2012, 12:40

sniegu71 napisał(a):Moim zdaniem sytuacja jest dość jednoznaczna. Tak jak napisałeś dotyczy Policji, czyli służby państwowej, a nie jej pracowników. Czyli prywatne pojazdy policjantów powinny stosować się do tego zakazu zatrzymywania.


Tez tak uważam, ale chcę się upewnić. Zobaczymy co napisza mi z Departamentu Transportu Drogowego w Ministerstwie Transportu.
Olin
 
Posty: 490
Dołączył(a): piątek 02 marca 2007, 10:38


Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 76 gości