Egzamin praktyczny na egzaminatora Częstochowa 06-07.10.2012

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Egzamin praktyczny na egzaminatora Częstochowa 06-07.10.

Postprzez tomcioel1 » sobota 18 sierpnia 2012, 21:18

Po pierwsze - nie mam nic do egzaminatorów , jedynie wkurzaja mnie tacy którzy swoja prace wykonują niewłaściwie bądź nie mają do niej wlaściwych predyspozycji - w obu przypadkach poszkodowany jest niestety zdający ...

Wyraziłem tylko swoja opinie co do kursu egzaminatorów a właściwie do tego czy przygotuje on do pracy - prawda jest taka że instruktorzy ze stażem w większości zdecydowanie lepiej radzą sobie w trakcie zajęć teoretycznych i praktycznych (dlatego uważam że taka powinna być kolejność szkolenia) - w mojej grupie uczestnikow kursu było kilkanaście osób w tym kilku instruktorów , odstawaliśmy od reszty od samego początku - z wejścia testy kat B ; policjanci ze stażem kilkuletnim w policji potrafili zrobić po kilkanaście błędów... a już zajęcia praktyczne - niektórzy praktycznie nie potrafili poprawnie jeździć - w trakcie egzaminów uwalaliśmy ich co chwila na prostych rzeczach . Kurs skonczyli praktycznie wszyscy (ci co nie potrafia jeździć też ...) . I teraz jak podejdzie im weryfikacja to ci co nie potrafia jeździć mogą spokojnie zdobyć uprawnienia albo juz je zdobyli bo w Częstochowie jest naprawdę spokojne miejsce do zdawania. Bo można profesjonalnie zrobic weryfikacje i jeździc nie umieć, a pasowałoby żeby egzaminator jak juz wraca z przerwanego egzaminu to plamy nie dał...

Co do kultury dyskusji to nie będę sie powtarzal - masz inne zdanie - wyraź je w sposob kulturalny , a jak nie chcesz zabierac glosu albo nie potrafisz tego zrobic w cywilizowany sposob to sobie odpuść ...
Twoje relacje z szerszonem mnie nie interesują , prawda jest taka że miałem okazję z nim dyskutować i jakoś zlego slowa od niego nie usłyszałem...
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: Egzamin praktyczny na egzaminatora Częstochowa 06-07.10.

Postprzez MEL » niedziela 19 sierpnia 2012, 12:30

Rozumiem, że pomocnym w wykonywaniu zawodu egzaminatora jest kilkuletni staż jako instruktor ?

Słyszałem (znam) o egzaminatorze, który jest po studiach teologicznych i powiem, że dosyć dobrze radzi sobie w tym zawodzie.
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: Egzamin praktyczny na egzaminatora Częstochowa 06-07.10.

Postprzez szerszon » niedziela 19 sierpnia 2012, 23:57

No tutaj to raczej nie wypada sie sprzeczać :D
Nie w tym dziale.
Akurat przyznam sie publicznie, ze wybieram sie na kurs egzaminatorski :D , chociaż nie wiem , w jaki sposób utrzymam gebe na kłódke podczas egzaminu, jesli miałbym go przeprowadzać. :mrgreen:
A wybieram sie z paru powodów...
1. Trzeba poznać zamiary "wroga" :D ( taki zarcik, przepraszam "ciemną strone mocy")
2.Intryguje mnie nowa ustawa o kierujących i co sie będzie działo na rynku szkoleniowo-egzaminatorskim w niedalekim czasie.
3.Lepiej być z kwalifikacjami wyższymi niż konkurencja.

Z pewnościa jako instruktor z paroletnim stażem, a raczej z masą wyjezdzonych godzin... będzie mi łatwiej ukonczyć kurs i zdać egzamin.
Jezdżąc prywatnie omijam teatralnie P-4 i zatrzymuje sie na S-2... chore , nie ? :)
Ale zgodze sie, z perspektywy lat, ze egzamin praktyczny na instruktora to jest żart.
Bez bicia sie przyznaję. Dopiero praktyka instruktorska nauczyła mnie troche jezdzić.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Egzamin praktyczny na egzaminatora Częstochowa 06-07.10.

Postprzez lindor » poniedziałek 20 sierpnia 2012, 11:35

szerszon napisał(a):
A wybieram sie z paru powodów...
1. Trzeba poznać zamiary "wroga" :D ( taki zarcik, przepraszam "ciemną strone mocy")
2.Intryguje mnie nowa ustawa o kierujących i co sie będzie działo na rynku szkoleniowo-egzaminatorskim w niedalekim czasie.
3.Lepiej być z kwalifikacjami wyższymi niż konkurencja.


1. Wybierz się na kilka egzaminów to zobaczysz jak to wygląda...
2. Jak Cię intruguje to przeczytaj ją sobie (dojdź do punktu gdzie "bezrobotny" egzaminator będzie musiał uczęszczać na obligatoryjne warsztaty organizowane przez WORD - oczywiście płatne z własnej kieszeni)
3. tu się zgodzę... aczkolwiek uważam, że na chwilę obecną są to uprawnienia przydatne, lecz tylko dla podniesienia własnego ego.

szerszon napisał(a):Z pewnościa jako instruktor z paroletnim stażem, a raczej z masą wyjezdzonych godzin... będzie mi łatwiej ukonczyć kurs i zdać egzamin.


Kurs ukończyć to żaden problem. Zdać egzamin to mniej lub bardziej złożony proces. Osobiście znam kilka osób które szkolą kandydatów na kierowców z pasją w oczach, lecz do części teoretycznej weryfikacji podchodzą już "któryś" raz.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 20 sierpnia 2012, 14:36 przez lindor, łącznie zmieniany 1 raz
lindor
 
Posty: 106
Dołączył(a): niedziela 13 marca 2011, 23:21

Re: Egzamin praktyczny na egzaminatora Częstochowa 06-07.10.

Postprzez tomcioel1 » poniedziałek 20 sierpnia 2012, 13:31

Egzamin jak egzamin - da się zdac i za 1szym razem ...
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: Egzamin praktyczny na egzaminatora Częstochowa 06-07.10.

Postprzez lindor » poniedziałek 20 sierpnia 2012, 14:35

tomcioel1 napisał(a):Egzamin jak egzamin - da się zdac i za 1szym razem ...


Rozumiem, że piszesz to na podstawie własnych doświadczeń...
lindor
 
Posty: 106
Dołączył(a): niedziela 13 marca 2011, 23:21

Re: Egzamin praktyczny na egzaminatora Częstochowa 06-07.10.

Postprzez MEL » poniedziałek 20 sierpnia 2012, 18:13

lindor napisał(a):

2. Jak Cię intruguje to przeczytaj ją sobie (dojdź do punktu gdzie "bezrobotny" egzaminator będzie musiał uczęszczać na obligatoryjne warsztaty organizowane przez WORD - oczywiście płatne z własnej kieszeni)




Że hę ? Chyba egzaminator "czynny" musi uczestniczyć w szkoleniach, jak jest również w chwili obecnej. Podaj gdzie to jest napisane.
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: Egzamin praktyczny na egzaminatora Częstochowa 06-07.10.

Postprzez oskbelfer » poniedziałek 20 sierpnia 2012, 18:18

tomcioel1 napisał(a):Po pierwsze - nie mam nic do egzaminatorów , jedynie wkurzaja mnie tacy którzy swoja prace wykonują niewłaściwie bądź nie mają do niej wlaściwych predyspozycji - w obu przypadkach poszkodowany jest niestety zdający ......


Więc nie wrzucaj do jednego wora wszystkich i nie rób wycieczek w stylu cyt.. " wszechwiedzący egzaminatorzy" bo to z kulturą dyskusji też wiele wspólnego nie ma :)

tomcioel1 napisał(a):Co do kultury dyskusji to nie będę sie powtarzal - masz inne zdanie - wyraź je w sposob kulturalny , a jak nie chcesz zabierac glosu albo nie potrafisz tego zrobic w cywilizowany sposob to sobie odpuść ...
Twoje relacje z szerszonem mnie nie interesują , prawda jest taka że miałem okazję z nim dyskutować i jakoś zlego slowa od niego nie usłyszałem...


A odemnie złe słowo usłyszałeś i jeszcze możesz usłyszeć :)

A to jedna z Twoich kulturalnych wypowiedzi :)
tomcioel1 napisał(a):Zamieszczono: sob lip 28, 2012 21:08
Rejestracja: śr lut 23, 2011 23:06
Posty: 102
Ależ szanowny Kolego - jest prosta zależność : nie podoba ci sie jakiś temat to się nie wp...... wpisuj po prostu


Jeśli nie podoba mi się jakiś temat na forum, to o tym pisze :)
Innym radzisz - zacznij od siebie :)

To tyle w temacie :) Dziękuje za uwage :)
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Egzamin praktyczny na egzaminatora Częstochowa 06-07.10.

Postprzez tomcioel1 » poniedziałek 20 sierpnia 2012, 20:42

lindor napisał(a):
tomcioel1 napisał(a):Egzamin jak egzamin - da się zdac i za 1szym razem ...


Rozumiem, że piszesz to na podstawie własnych doświadczeń...


dokładnie , jakbys zgadł , mialem 39 pkt ...
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: Egzamin praktyczny na egzaminatora Częstochowa 06-07.10.

Postprzez oskbelfer » poniedziałek 20 sierpnia 2012, 20:55

a ja miałem 40 -- może ktoś wierzyć lub nie, na A brakło do fulika 1 punktu a na C do fulla brakło 2 pkt, tak więc żadne to micyje - trzeba się przygotować i to wszystko..., gorzej z praktycznym kiedy trafi się na niedojde ... (np mój kolega ionstruktor na kat A) robił takie numery że wstyd pisać...
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Egzamin praktyczny na egzaminatora Częstochowa 06-07.10.

Postprzez lindor » poniedziałek 20 sierpnia 2012, 21:03

MEL napisał(a):
lindor napisał(a):Że hę ? Chyba egzaminator "czynny" musi uczestniczyć w szkoleniach, jak jest również w chwili obecnej. Podaj gdzie to jest napisane.


Art. 62-63 USTAWA z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami
lindor
 
Posty: 106
Dołączył(a): niedziela 13 marca 2011, 23:21

Re: Egzamin praktyczny na egzaminatora Częstochowa 06-07.10.

Postprzez MEL » poniedziałek 20 sierpnia 2012, 21:14

lindor napisał(a):
Art. 62-63 USTAWA z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami




Ok, widzę. ;) Czyli jak to jest.... Mam uprawnienia, cieszę się z nich bardzo, chwalę się nimi, leżą sobie w szufladzie i co, muszę iść na 3-dniowe, bąbelkowe szkolenie ? Bo co jak nie pójdę i nie przedłoże marszałkowi i nie zapłace... zabiorą mi uprawnienia ?
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: Egzamin praktyczny na egzaminatora Częstochowa 06-07.10.

Postprzez lindor » poniedziałek 20 sierpnia 2012, 22:11

MEL napisał(a):
lindor napisał(a):
Art. 62-63 USTAWA z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami




Ok, widzę. ;) Czyli jak to jest.... Mam uprawnienia, cieszę się z nich bardzo, chwalę się nimi, leżą sobie w szufladzie i co, muszę iść na 3-dniowe, bąbelkowe szkolenie ? Bo co jak nie pójdę i nie przedłoże marszałkowi i nie zapłace... zabiorą mi uprawnienia ?


Welcome to Poland :)
lindor
 
Posty: 106
Dołączył(a): niedziela 13 marca 2011, 23:21

Re: Egzamin praktyczny na egzaminatora Częstochowa 06-07.10.

Postprzez szerszon » poniedziałek 20 sierpnia 2012, 22:36

lindor napisał(a):
1. Wybierz się na kilka egzaminów to zobaczysz jak to wygląda...
2. Jak Cię intruguje to przeczytaj ją sobie (dojdź do punktu gdzie "bezrobotny" egzaminator będzie musiał uczęszczać na obligatoryjne warsztaty organizowane przez WORD - oczywiście płatne z własnej kieszeni)
3. tu się zgodzę... aczkolwiek uważam, że na chwilę obecną są to uprawnienia przydatne, lecz tylko dla podniesienia własnego ego.



4.Kurs ukończyć to żaden problem. Zdać egzamin to mniej lub bardziej złożony proces. Osobiście znam kilka osób które szkolą kandydatów na kierowców z pasją w oczach, lecz do części teoretycznej weryfikacji podchodzą już "któryś" raz.

1.Jeśli chodzi o kat B to wiem. :D Chyba ze masz na mysli na egzaminatorskie. To byłaby ciekawa opcja. Tylko czy mnie wpuszczą ?
2. Ta ustawa to może być wierzchołek góry lodowej.
Może Pan Gowin znowu coś wymyśli :spoko:
3. Wobec pkt 2 może poza ego cos tam sie przyda.
Nie wiem, ale nie wydaje mi sie, aby ten rynek pozostawiono w spokoju.
4. Jestem bezczelny i zamierzam sie przygotować.
Poza tym zamierzam zasięgać języka u Was.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Egzamin praktyczny na egzaminatora Częstochowa 06-07.10.

Postprzez tomcioel1 » wtorek 21 sierpnia 2012, 22:31

oskbelfer napisał(a):
tomcioel1 napisał(a):Po pierwsze - nie mam nic do egzaminatorów , jedynie wkurzaja mnie tacy którzy swoja prace wykonują niewłaściwie bądź nie mają do niej wlaściwych predyspozycji - w obu przypadkach poszkodowany jest niestety zdający ......


Więc nie wrzucaj do jednego wora wszystkich i nie rób wycieczek w stylu cyt.. " wszechwiedzący egzaminatorzy" bo to z kulturą dyskusji też wiele wspólnego nie ma :)

Masz rację , nie można wszystkich nazywac określeniem "wszechwiedzący" to należy sie tylko tobie - wynika to dokladnie z tonu , sugestywności i wyrazistości twoich wypowiedzi, nikt nie może ich kwestionować a jeżeli ktoś to zrobi to można go nazwać np "tępym ludkiem" ...

tomcioel1 napisał(a):Co do kultury dyskusji to nie będę sie powtarzal - masz inne zdanie - wyraź je w sposob kulturalny , a jak nie chcesz zabierac glosu albo nie potrafisz tego zrobic w cywilizowany sposob to sobie odpuść ...
Twoje relacje z szerszonem mnie nie interesują , prawda jest taka że miałem okazję z nim dyskutować i jakoś zlego slowa od niego nie usłyszałem...


A odemnie złe słowo usłyszałeś i jeszcze możesz usłyszeć :)

Usłyszałem i usłysze , ale ty jako wszechwiedzący masz do tego prawo (jak sam napisałeś "mam prawo tak mówić bo uczyłem na różne kategorie.." czy coś podobnego bo nie chce mi sie szukać , argument oczywiście bezdyskusyjny...)

A to jedna z Twoich kulturalnych wypowiedzi :)
tomcioel1 napisał(a):Zamieszczono: sob lip 28, 2012 21:08
Rejestracja: śr lut 23, 2011 23:06
Posty: 102
Ależ szanowny Kolego - jest prosta zależność : nie podoba ci sie jakiś temat to się nie wp...... wpisuj po prostu


A coż takiego strasznego znalazłeś w sformulowaniu "nie wp......" ? Czyżbys miał tu jakies brzydkie skojarzenia ? Widocznie zupełnie inaczej to interpretujemy , może trzeba skorzystać z wizyty u specjalisty ?
Bo oczywiście zwroty typu "marny instruktor" czy "tępy ludek" że o innych nie wspomnę to z twoich ust padac mogą (zgodnie z zasadą Kalego , a nie Piętaszka) Więc jeżeli chodzi o kulture wypowiedzi a może bardziej o jej brak to niestety a może stety - jesteś na tym polu mistrzem na całym forum ...


Jeśli nie podoba mi się jakiś temat na forum, to o tym pisze :)
Innym radzisz - zacznij od siebie :)

To tyle w temacie :) Dziękuje za uwage :)
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości