przekroczenie prędkości pojazdu nauki jazdy a fotoradar ?

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: przekroczenie prędkości pojazdu nauki jazdy a fotoradar

Postprzez oskbelfer » środa 22 sierpnia 2012, 20:12

skov - rodzi się pytanie, gdzie był instruktor że dopuścił do przekroczenia prędkości dopuszczalnych?

ciekawe jeszcze ile przekroczona została prędkość :) bo jak z + 40 to żenada..., a jeśli mniej to nie rozumiem o co to wielkie halloooo....kilka punktów i pare groszy ?
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: przekroczenie prędkości pojazdu nauki jazdy a fotoradar

Postprzez skov » czwartek 23 sierpnia 2012, 16:33

oskbelfer napisał(a):skov - rodzi się pytanie, gdzie był instruktor że dopuścił do przekroczenia prędkości dopuszczalnych?


obstawiam że za kierownicą.
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: przekroczenie prędkości pojazdu nauki jazdy a fotoradar

Postprzez tomcioel1 » czwartek 23 sierpnia 2012, 22:53

Dzięki skov i rusel za informacje , potwierdziły one moje wyobrażenia w tej kwestii . Niestety zupełnie nie przekonały straży miejskiej - mimo zeznania osoby jadącej tj kursanta który jechał, instruktor dostał propozycję 200 zł + 4 pkt albo sprawa do sądu - instruktor zdecydowal się na to pierwsze rozwiazanie, bo kto chce sie włóczyc po sądach ...

A ta sprawa to wcale nie jest żenada czy wielkie halo bo w ten sposób można w niedługim czasie stracić pracę ; tu 4 tam 4 , a jak tak beda nam walić za błędy kursantów to wszystko sie może zdarzyć. A radar byl ustawiony na samym końcu obszaru zabud , w miejscu gdzie jak se widzi znak to noga automatycznie wciska pedal gazu ...

A żenada to dla mnie jazda za elką która poza obszarem jedzie max 70 bo instruktor zabronil wiecej...
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: przekroczenie prędkości pojazdu nauki jazdy a fotoradar

Postprzez oskbelfer » piątek 24 sierpnia 2012, 16:46

skov i rusel - co myślicie o sytuacji nie jestem winny, mam racje ------ale do sądu nie pójde bo niwe będe się włóczył


dla mnie to dopiero jest żenada - na forum można pisać i pisać a do sądu o swoje "słuszne" prawa iść nie ma komu (ot fizjologia :) )
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: przekroczenie prędkości pojazdu nauki jazdy a fotoradar

Postprzez tomcioel1 » piątek 24 sierpnia 2012, 20:50

Na forum pisałem bo chcialem od was wsparcia i potwierdzenia mojej oceny . Akuratnie skov i rusel dość dokładnie wyrazili swoje zdanie w sposób konkretny i rzeczowy bez wymądrzania i ironicznych komentarzy . czego niestety nie mogę powiedzieć o twoich - oskbelfer , no ale czegóż innego można sie było spodziewac.
A do sądu nie zdecydowałem się iść bo raz że szkoda mi czasu , dwa - szkoda mi tej dziewczyny która jako kierująca była juz przesłuchiwana przez straż (mało tego - przepytywali ją ze znajomości przepisów ruchu drogowego !!!!) i jak sam już wcześniej zauważyłeś "nie rozumiem o co to wielkie halloooo....kilka punktów i pare groszy ?" , to teraz juz masz inne zdanie na ten temat ?
A więc wybrałem według mnie mniejsze zło , co nie znaczy że tak to zostawię - mam zamiar napisac skargę do burmistrza na brak kompetencji , umiejętności i jeszcze kilka spraw które mnie zdenerwowały podczas calego tego pseudoprzesłuchania , zobaczymy jaka będzie odpowiedź .
A więc żenady to poszukaj gdzie inaczej , może zacznij analizować wlasne komentarze ???
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: przekroczenie prędkości pojazdu nauki jazdy a fotoradar

Postprzez rusel » piątek 24 sierpnia 2012, 23:25

powiem tak...codziennie mam sytuacje w ktorej policja moze nas zlapac...jestem na taka mozliwosc przygotowany i zapewne predzej czy pozniej do tego dojdzie...wezmy chocby np wyjazd z osrodka bez swiatelek......idąc tokiem myslenia strazy miejskiej mandat dla egzaminatora za nieodpowiedni nadzor nad egzaminem...a takie rzeczy sie zdarzaja nawet muszą zdarzyc zeby moc wystawic ocene...ale kierujacym jest nadal osoba za kierownica.... kolega egzaminator mial najechanie w tyl przy gwaltownym zatrzymaniu przed swiatlami kursanta..mandat proponowany dla niego, oczywiscie odmowil....osobiscie rowniez mandatu za fotoradar bym nie przyjal.....takie moje zdanie....

sad grodzki zawsze przyjmuje do wiadomosci wszystkie agrumenty ktore poparte sa konkretnymi zapisami...., straz miejska nie powola sie na zaden zapis.....a tutaj procz podstawy prawnej mozna bylo podciagnac "incydentalne" i nieoczekiwane przyspieszenie zakonczone interwencja instruktora...a foto radar nie robi pomiaru średniej predkosci na danym odcinku gdzie mozna mowic o nieswiadomym/swiadomym utrzymywaniu predkosci

to co innego niz jazda bez odpowiedniego wyposazenia, ogumienia ktore ma wplyw na zachowanie na drodze co w postepowaniu sadowym ma kapitalne znaczenie ale tutaj wystarczy ze kursant pomyli hamulec z gazem i w mgnieniu oka z 50 robi sie 70....szkoda ze to nie poszlo do grodzkiego.....straz miejska i policja zna biegle zapewne taryfikator ale niekoniecznie przepisy brd

na przyszlosc

Od 27 grudnia 2008 r. obwiązuje nowelizacja prawa o ruchu drogowym z 23 października 2008 r. (Dz.U. nr 220, poz. 1426), która wyeliminowała możliwość odebrania uprawnień instruktora nauki jazdy osobie, ukaranej przez sąd grodzki za wykroczenie. Nowelizacja wprowadziła zasadę, że instruktor straci swoje uprawnienia tylko wtedy, gdy sąd skaże go za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Zmiana przepisów tak samo reguluje kwestię wykonywania zawodu egzaminatora.

Do tej pory instruktor lub egzaminator mógł stracić pracę, jeżeli popełnił wykroczenie na drodze i nie przyjął mandatu. Przepisy były tak skonstruowane, że w sytuacji gdy sprawa o wykroczenie znalazła swój finał w sądzie grodzkim, który uznał, że doszło do popełnienia wykroczenia, wówczas instruktor i egzaminator tracili swoje uprawnienia. Takiego ryzyka nie było tylko wtedy, gdy osoba zatrzymana przez policję, np. za przekroczenie prędkości, decydowała się od razu przyjąć mandat. Doszło więc do sytuacji, gdy nawet w wątpliwych sytuacjach instruktorzy nauki jazdy i egzaminatorzy byli zmuszeni do przyjmowania mandatów, aby nie ryzykować utraty pracy.

Trybunał Konstytucyjny w marcu 2008 r. uznał jednak, że takie przepisy powodują nierówność konstytucyjną. Zdaniem TK osoba ukarana przez sąd za wykroczenie nie powinna być skreślana z listy instruktorów i tym samym tracić prawo wykonywania zawodu. W uzasadnieniu podkreślił, że ukaranie mandatem za takie samo wykroczenie nie stanowi przeszkody do wykonywania zawodu instruktora, jak w przypadku gdy o wykroczeniu orzeknie sąd.
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: przekroczenie prędkości pojazdu nauki jazdy a fotoradar

Postprzez oskbelfer » sobota 25 sierpnia 2012, 22:14

tomcioel1 napisał(a):Na forum pisałem bo chcialem od was wsparcia i potwierdzenia mojej oceny . Akuratnie skov i rusel dość dokładnie wyrazili swoje zdanie w sposób konkretny i rzeczowy bez wymądrzania i ironicznych komentarzy . czego niestety nie mogę powiedzieć o twoich - oskbelfer , no ale czegóż innego można sie było spodziewac.
A do sądu nie zdecydowałem się iść bo raz że szkoda mi czasu , dwa - szkoda mi tej dziewczyny która jako kierująca była juz przesłuchiwana przez straż (mało tego - przepytywali ją ze znajomości przepisów ruchu drogowego !!!!) i jak sam już wcześniej zauważyłeś "nie rozumiem o co to wielkie halloooo....kilka punktów i pare groszy ?" , to teraz juz masz inne zdanie na ten temat ?
A więc wybrałem według mnie mniejsze zło , co nie znaczy że tak to zostawię - mam zamiar napisac skargę do burmistrza na brak kompetencji , umiejętności i jeszcze kilka spraw które mnie zdenerwowały podczas calego tego pseudoprzesłuchania , zobaczymy jaka będzie odpowiedź .
A więc żenady to poszukaj gdzie inaczej , może zacznij analizować wlasne komentarze ???


Nie pisałem do Ciebie --- gdyż dyskusje z Tobą zakończyłem w innym wątku :) Mam swoje zasady i staram się ich trzymać :)

Rusel -- ładnie wyjasniłeś kwestie dotyczace mandat karny/sprawa w sadzie :) No ale żeby iść do sądu to trzeba mieć przecież czas :)
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości