Rozporządzenie ws.egzaminowania - co o nim sądzicie?

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Rozporządzenie ws.egzaminowania - co o nim sądzicie?

Postprzez oskbelfer » piątek 15 lutego 2013, 21:08

rusel nadal nie wiem jak włączone swiatła mijania mogły same się wyłaczyć ?
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Rozporządzenie ws.egzaminowania - co o nim sądzicie?

Postprzez mshtal » piątek 15 lutego 2013, 21:37

rusel napisał(a):najezdza na linie nie chce jechac wiec podstawiasz pojazd na miejsce...



ja się o nie pytam czy chce tylko ustawiam pojazd w pozycji początkowej do zd.2 ale z PRAWEGO FOTELA!!!

...jego przygotowanie się do jazdy nie zmieniło się!
mshtal
 
Posty: 312
Dołączył(a): poniedziałek 21 lipca 2008, 19:39
Lokalizacja: mazowsze

Re: Rozporządzenie ws.egzaminowania - co o nim sądzicie?

Postprzez oskbelfer » piątek 15 lutego 2013, 21:49

nadal nie rozumiem ....

czy to znaczy zę osoba w zad 1 nie właczyła swiateł ?


jeśli 2 x zad pierwsze brak świateł to wynik jest negatywny jeszcze przed wjazdem do zadania 2
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Rozporządzenie ws.egzaminowania - co o nim sądzicie?

Postprzez rusel » piątek 15 lutego 2013, 23:08

jak egzaminator podstawia ponownie pojazd na P2 to z wlaczonym silnikiem i swiatlami???....

osoba mogla zaliczyc 1 zadanie ale z jakiegos powodu nie zalicza zadania 2 w pierwszej probie, trzeba podstawic jej pojazd na miejsce, i teraz cos co bylo oceniane wczesniej w p1....pojawia sie ponownie w p2.....bo nie ma swiatel, nie ma pasow itd itd
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Rozporządzenie ws.egzaminowania - co o nim sądzicie?

Postprzez mshtal » piątek 15 lutego 2013, 23:33

rusel napisał(a):jak egzaminator podstawia ponownie pojazd na P2 to z wlaczonym silnikiem i swiatlami???....


a dlaczego NIE???

dodam, że siedząc na prawy fotelu to nawet gdybym chciał (a nie chce!) to raczej świateł bym nie wyłączył
mshtal
 
Posty: 312
Dołączył(a): poniedziałek 21 lipca 2008, 19:39
Lokalizacja: mazowsze

Re: Rozporządzenie ws.egzaminowania - co o nim sądzicie?

Postprzez rusel » piątek 15 lutego 2013, 23:38

a dlaczego NIE???
dodam, że siedząc na prawy fotelu to nawet gdybym chciał (a nie chce!) to raczej świateł bym nie wyłączył


akurat nie wszyscy chcą sie doturlac na prawym fotelu ponownie na koperte rozciagajac egzamin w czasie....osoba i tak fizycznie wysiada bo trzeba jej kilka rzeczy udowodnic, a to ze stoi poza polem wyznaczonym, a to ze stoi na linii itd itd...co ma do tego Twoje siedzenie na prawym fotelu? chcesz to mozesz nie wylaczac swiatel..pasy tez jej zapniesz?
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Rozporządzenie ws.egzaminowania - co o nim sądzicie?

Postprzez mshtal » piątek 15 lutego 2013, 23:43

rusel napisał(a):
a dlaczego NIE???
dodam, że siedząc na prawy fotelu to nawet gdybym chciał (a nie chce!) to raczej świateł bym nie wyłączył


akurat nie wszyscy chcą sie doturlac na prawym fotelu ponownie na koperte rozciagajac egzamin w czasie....osoba i tak fizycznie wysiada bo trzeba jej kilka rzeczy udowodnic, a to ze stoi poza polem wyznaczonym, a to ze stoi na linii itd itd...co ma do tego Twoje siedzenie na prawym fotelu? chcesz to mozesz nie wylaczac swiatel..pasy tez jej zapniesz?


1. nie jestem od "udowadniania" tylko od oceniania!!! a TY?
2. siadam na prawy i ustawiam pojazd na początek pasa (pozycja początkowa zd.2) bo umiem! a TY?
3. nie widzę najmniejszej potrzeby, żeby osobę zapraszać na zewnątrz (pomijając przerwanie egzaminu), a nawet gdybym tak zrobił to równie dobrze później bym jej powiedział "proszę zapiąć pas" - korona mi z głowy nie spadnie, a Tobie?
4. podaj chociaż jeden powód: po co miałbym te światła wyłączyć???
mshtal
 
Posty: 312
Dołączył(a): poniedziałek 21 lipca 2008, 19:39
Lokalizacja: mazowsze

Re: Rozporządzenie ws.egzaminowania - co o nim sądzicie?

Postprzez rusel » piątek 15 lutego 2013, 23:53

1. nie jestem od "udowadniania" tylko od oceniania!!! a TY?


a ja od jednego i od drugiego, bo osoba chce to zobaczyc wiec wysiada

2. siadam na prawy i ustawiam pojazd na początek pasa (pozycja początkowa zd.2) bo umiem! a TY?


a u nas w takie blokowanie pasa nikt sie nie bawi chyba ze jest naprawde luzno na placu co jest rzadkoscia

. nie widzę najmniejszej potrzeby, żeby osobę zapraszać na zewnątrz (pomijając przerwanie egzaminu), a nawet gdybym tak zrobił to równie dobrze później bym jej powiedział "proszę zapiąć pas" - korona mi z głowy nie spadnie, a Tobie?


a ja nie lubie sie prosic

4. podaj chociaż jeden powód: po co miałbym te światła wyłączyć???


jezeli jestes kierujacym to opuszczasz pojazd zgodnie z przepisami
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Rozporządzenie ws.egzaminowania - co o nim sądzicie?

Postprzez mshtal » sobota 16 lutego 2013, 00:14

rusel napisał(a):a u nas w takie blokowanie pasa nikt sie nie bawi chyba ze jest naprawde luzno na placu co jest rzadkoscia


kto tu mówi o blokowaniu pasa???
siedząc na prawym fotelu wymanewruje trzymając za kierownica szybciej niż osoba zdająca, ona ma tylko siedzieć i niczego w tym czasie nie dotykać, poradzę sobie!

rusel napisał(a):jezeli jestes kierujacym to opuszczasz pojazd zgodnie z przepisami


patrz jak wyżej, po zatrzymaniu, wyrzucam na "luz", nawet ręcznego nie zaciągam bo i po co, chyba tylko żeby zdającemu życie utrudnić?

można???


rusel napisał(a):a ja od jednego i od drugiego, bo osoba chce to zobaczyc wiec wysiada


co ma chcieć zobaczyć? jeśli się zatrzymała z jakiegoś powodu to chyba wie dlaczego!
mshtal
 
Posty: 312
Dołączył(a): poniedziałek 21 lipca 2008, 19:39
Lokalizacja: mazowsze

Re: Rozporządzenie ws.egzaminowania - co o nim sądzicie?

Postprzez rusel » sobota 16 lutego 2013, 00:26

co ma chcieć zobaczyć? jeśli się zatrzymała z jakiegoś powodu to chyba wie dlaczego


nie musi, patrzy do tylu, jezdzie po linii, informuje ja na biezaco, osoba sie zatrzymuje....sama chce wysiasc i zobaczyc...po co mam wsiadac na prawy fotel, wszyscy czekaja, wsiadam 3 sekundy pozniej samochod podstawiony, powtorka zadania

kazdy word ma swoje zwyczaje i nawyki

"czy ocenisz w drugim zadaniu jazde bez swiatel" idealne pytanie dla kandydata na egzaminatora, ja tego w przepisach nie widze
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Rozporządzenie ws.egzaminowania - co o nim sądzicie?

Postprzez mshtal » sobota 16 lutego 2013, 00:44

rusel napisał(a):
co ma chcieć zobaczyć? jeśli się zatrzymała z jakiegoś powodu to chyba wie dlaczego


nie musi, patrzy do tylu, jezdzie po linii, informuje ja na biezaco, osoba sie zatrzymuje....sama chce wysiasc i zobaczyc...po co mam wsiadac na prawy fotel, wszyscy czekaja, wsiadam 3 sekundy pozniej samochod podstawiony, powtorka zadania

kazdy word ma swoje zwyczaje i nawyki

"czy ocenisz w drugim zadaniu jazde bez swiatel" idealne pytanie dla kandydata na egzaminatora, ja tego w przepisach nie widze


1.jak to informujesz ją na bieżąco? czyli najechała na linię a Ty: "jedzie pan/pani po linii"???

2. a) osoba wysiada (1s), Ty wsiadasz (1s), 3s - rozumiem czas przejazdu, Ty wysiadasz (1s), osoba wsiada (1s), zapina pas, etc. (3s) = 10s :)
b) ja wsiadam (1s), 3s czas przejazdu (ja steruje z prawego fotela), wysiadam (1s) = 5s

kto tu ewentualnie będzie blokował pas???
mshtal
 
Posty: 312
Dołączył(a): poniedziałek 21 lipca 2008, 19:39
Lokalizacja: mazowsze

Re: Rozporządzenie ws.egzaminowania - co o nim sądzicie?

Postprzez oskinstruktor » sobota 16 lutego 2013, 01:06

Jak dzieci :lol:

Ja nie zdałem na instruktora za brak świateł :wink:

PS Zapomniałem dodać że w Opolu ;)
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Rozporządzenie ws.egzaminowania - co o nim sądzicie?

Postprzez rusel » niedziela 17 lutego 2013, 13:36

1.jak to informujesz ją na bieżąco? czyli najechała na linię a Ty: "jedzie pan/pani po linii"???



dokladnie TAK
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości