Rozporządzenie ws.egzaminowania - co o nim sądzicie?

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Rozporządzenie ws.egzaminowania - co o nim sądzicie?

Postprzez skov » wtorek 04 grudnia 2012, 22:31

mamy co mamy i trzeba zająć stanowisko odnośnie rozporządzenia które jest opublikowane. Po co czepiacz ma pisać swoje rozporządzenie? Od pisania są inni, my staramy się wytknąć błędy żeby nie powiedzieć bzdury w tym z czym niektórzy z nas będą musieli niedługo pracować.
Ja nadal nie wiem dlaczego chińskie trampki są obuwiem lepszym od najprostszego buta za kostkę nie mówiąc o typowo motocyklowych butach. Co mam powiedzieć komuś kto przyjdzie w profesjonalnych butach, które niestety nie będą sznurowane?
Moim zdaniem wystarczyłby zapis, że buty mają być za kostkę, pełne, zakrywające całą stopę.
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Rozporządzenie ws.egzaminowania - co o nim sądzicie?

Postprzez dylek » wtorek 04 grudnia 2012, 22:49

skov napisał(a):Moim zdaniem wystarczyłby zapis, że buty mają być za kostkę, pełne, zakrywające całą stopę.

skov - nie tak łatwo... pod twoją definicję to i gumofilce by podciągnął, o kozaczkach na szpilce nie wspomnę... :D:D:D
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Rozporządzenie ws.egzaminowania - co o nim sądzicie?

Postprzez czepiacz » środa 05 grudnia 2012, 16:16

A jak się Państwo ustosunkowują do art 27 ustawy?
Wysłałem w piątek maile z pytaniem o zalecane realne działania, do trzeb urzędów powiatowych. Czekam na odpowiedzi...
czepiacz
 
Posty: 273
Dołączył(a): niedziela 04 marca 2012, 20:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozporządzenie ws.egzaminowania - co o nim sądzicie?

Postprzez oskbelfer » środa 05 grudnia 2012, 21:54

skov - nic takiej osobie nie powiesz i doskonale o tym wiesz:)

generalnie wyeliminowano sytuację kiedy na egzamin przychodziły Panienki na wysokim obcasie (sam widziałem na własne oczy)

zapis dotyczacy obuwia jest oczywistą pomyłką o której doskonale wie autor rozporządzenia i zapewne sejm będzie klepał poprawiki w sprawie butów...

uwieszenie się takiej "tematyki" jest w moim odczuciu bezswensowne ------- zaś szkoda że nikt nie alarmuje z powodu zniknięcia przerwania z pkt 9 tzw zachowania świadczaace o ......, albo usunięcie przerwania egzaminu w związku z grupą znaków zakazu....
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Rozporządzenie ws.egzaminowania - co o nim sądzicie?

Postprzez skov » środa 05 grudnia 2012, 22:57

dylek napisał(a):
skov napisał(a):Moim zdaniem wystarczyłby zapis, że buty mają być za kostkę, pełne, zakrywające całą stopę.

skov - nie tak łatwo... pod twoją definicję to i gumofilce by podciągnął, o kozaczkach na szpilce nie wspomnę... :D:D:D


buty mają być za kostkę,nie gumowane, zakrywające całą stopę na płaskiej podeszwie :)


skov - nic takiej osobie nie powiesz i doskonale o tym wiesz:)


odmówię przeprowadzenia egzaminu. Jak pozwolę a wynik egzaminu będzie negatywny z innych powodów to obuwie będzie koronnym argumentem w celu unieważnienia egzaminu.

generalnie wyeliminowano sytuację kiedy na egzamin przychodziły Panienki na wysokim obcasie


też mam wrażenie, że twórcom właśnie o to chodziło ale nie wiedzieli jak językiem urzędowym ująć "but motocyklowy" więc wymyślono sznurówki. Klapki i szpilki sznurówek zazwyczaj nie mają :)
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Rozporządzenie ws.egzaminowania - co o nim sądzicie?

Postprzez dylek » czwartek 06 grudnia 2012, 07:53

skov napisał(a):buty mają być za kostkę,nie gumowane, zakrywające całą stopę na płaskiej podeszwie :)

Obrazek
Takie mogą być ? :twisted:
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Rozporządzenie ws.egzaminowania - co o nim sądzicie?

Postprzez skov » czwartek 06 grudnia 2012, 21:49

mogą :)
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Rozporządzenie ws.egzaminowania - co o nim sądzicie?

Postprzez MEL » czwartek 13 grudnia 2012, 00:13

I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: Rozporządzenie ws.egzaminowania - co o nim sądzicie?

Postprzez rusel » czwartek 13 grudnia 2012, 21:07

Jak z nim ostatnio rozmawialem to mowil ze nie ma pojecia na czym te egzaminy polegają "myslisz ze ja mam czas czytac to co mi podsuwają?" Tadzik pozdrawiam z tego miejsca
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Rozporządzenie ws.egzaminowania - co o nim sądzicie?

Postprzez MEL » czwartek 13 grudnia 2012, 21:25

Widać, że koleś mało kumaty... I czego my wtedy oczekujemy, phi!
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: Rozporządzenie ws.egzaminowania - co o nim sądzicie?

Postprzez czepiacz » piątek 14 grudnia 2012, 09:28

Poziom legislacji leży, a tworzeniem prawa zajmują się dyletanci. Taja sytuacja ma miejsce nie tylko w naszej branży. Debilne przepisy mamy w prawie rodzinnym, budowlanym i edukacji.
Mimo, że urzędników jest coraz więcej, mamy coraz więcej głupoty w życiu...

PS Czy ktoś z Was zakreśla w karcie przeprowadzonych zajęć rubrykę poświęconą udzielaniu pierwszej pomocy? Chodzi mi o stronę zajęć praktycznych.
czepiacz
 
Posty: 273
Dołączył(a): niedziela 04 marca 2012, 20:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozporządzenie ws.egzaminowania - co o nim sądzicie?

Postprzez skov » piątek 14 grudnia 2012, 19:24

ja tam od posłów wiedzy nie wymagam ale powinni otaczać się fachowcami pierwszego sortu a nie ludźmi, których wypada posadzić na intratnych stołkach na 4 lata.

§ 13 pkt 2 i 3, § 15 pkt 2 lit. a i b, oraz w przypadku niezgłoszenia się na egzamin
państwowy w wyznaczonym terminie przez osobę skierowaną na egzamin w trybie art. 99
ust. 1 pkt 1 ustawy – przyjmuje się, iż osoba uzyskała negatywny wynik egzaminu.


to mnie najbardziej rozbawia. Nie stawiając się na egzamin można będzie go legalnie oblać a później odwołać się od wyniku do Marszałka.

§ 28. 1.
2) wpisuje do listy osób zakwalifikowanych na egzamin wynik części praktycznej egzaminu
państwowego oraz wynik egzaminu państwowego


coś się źle wkleiło a 49 WORD ów zastanawia się co autor miał na myśli.
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Rozporządzenie ws.egzaminowania - co o nim sądzicie?

Postprzez czepiacz » sobota 15 grudnia 2012, 10:42

Ja też jestem zdania, że posłowie i senatorowie powinni korzystać z pomocy prawników, którzy znają się na legislacji. Czyli poseł ma pomysł, a przepis pisze fachowiec. To samo dotyczy personelu ministerstwa, gdzie powinni z własnej inicjatywy konsultować robotę ze środowiskiem instruktorów i egzaminatorów, a gamonie odmawiają rozmowy konsultacyjnej dyrektorom WORD'ów.

Co do par. 28, to wydaje mnie się, że chodzi i podanie do kwestionariusza wyniku części praktycznej i wyniku całego egzaminu, choć to mało potrzebne, bo negatywny wynik teorii nie pozwala na przystąpienie do praktyki, zaś negatywny wynik praktyki to negatywny wynik egzaminu...
Czuje, że w aferze "lub czasopisma" był podobny burdel jak w przypadku naszej ustawy, a nie żadna korupcja :) Ino wspomniany wpis poskutkował powołaniem komisji śledczej...
czepiacz
 
Posty: 273
Dołączył(a): niedziela 04 marca 2012, 20:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozporządzenie ws.egzaminowania - co o nim sądzicie?

Postprzez osk rajd » poniedziałek 17 grudnia 2012, 10:48

Czy wydaje mi się, czy w nowym egzaminie teoretycznym nie będzie pytań z pierwszej pomocy? W ustawie i rozporządzeniu nic o tym nie ma... tylko "postępowaniu w sytuacjach nadzwyczajnych" Art.51 ust.1 pkt.1 li.d
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość,
nie zmniejsza jednak naszej głupoty"
osk rajd
 
Posty: 97
Dołączył(a): wtorek 26 maja 2009, 21:24

Re: Rozporządzenie ws.egzaminowania - co o nim sądzicie?

Postprzez dylek » sobota 26 stycznia 2013, 19:37

Ciutkę odkopię temat, by nie tworzyć nowego...

Konkretna sytuacja :
Egzaminowana ma sprawdzić światła cofania...
Włącza wsteczny...idzie do tyłu...nie świeci...olśnienie... wraca do przedniego siedzenia, wsadza tułów do środka (kufer stoi obok samochodu) i przekręca kluczyk - ale nie do zapłonu, tylko zakręca rozrusznikiem....na biegu...
W dotychczasowej wersji było, że jej zachowanie wskazuje na możliwość stworzenia zagrożenia ... więc do widzenia pani...
Teraz mamy coś takiego :
Części praktycznej egzaminu państwowego przeprowadzanej w ruchu drogowym nie można przeprowadzić w przypadku, gdy osoba egzaminowana przystępująca do egzaminu państwowego kieruje pojazdem na placu manewrowym w sposób pozwalający stwierdzić, że jej zachowanie zagraża bezpośrednio życiu i zdrowiu uczestników ruchu drogowego.

Może panna powtórzyć zad.1 i przejść do zadań 2 i 3 ?
A może mogłaby i na miasto wyjechać ? Bo chyba tą konkretną sytuację trudno podpiąć pod "kierowała pojazdem na placu manewrowym..." ?
Ciekaw jestem waszych opinii....
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości