Rozporządzenie ws.egzaminowania - co o nim sądzicie?

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Rozporządzenie ws.egzaminowania - co o nim sądzicie?

Postprzez MEL » sobota 26 stycznia 2013, 19:43

To zależy czy podczas kręcenia rozrusznikiem podtrzymywałaby się za kerownicę :twisted:
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: Rozporządzenie ws.egzaminowania - co o nim sądzicie?

Postprzez oskinstruktor » sobota 26 stycznia 2013, 19:50

Jak to możliwe że te wszystkie "mądre głowy", które tworzyły takie cuda, nie widziały jak namieszały a tutaj "szare ludki" punktują ich odnośnie każdego rozporządzenia?
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Rozporządzenie ws.egzaminowania - co o nim sądzicie?

Postprzez mshtal » niedziela 27 stycznia 2013, 10:30

rusel napisał(a):dynamika jazdy dowolna wg nowego arkusza egzaminu, nie ma sposobu uzywania mechanizmow sterowania pojazdem, nadal nie ma przejazdow dla rowerzystow


chyba nie tak do końca "dowolna"

art.51 ust. 1 pkt. 2

mówi o sprawnym i nieutrudniającym ruchu innym uczestnikom poruszania się!
mshtal
 
Posty: 312
Dołączył(a): poniedziałek 21 lipca 2008, 19:39
Lokalizacja: mazowsze

Re: Rozporządzenie ws.egzaminowania - co o nim sądzicie?

Postprzez mshtal » niedziela 27 stycznia 2013, 10:34

rusel napisał(a):problem w tym ze dynamika jazdy czyli m.i.n niewykorzystywanie dopuszczalnych maksymalnych predkosci


to co podałeś to dostosowanie prędkości, dynamika to coś zupełnie innego!!!

polecam zajrzeć TU
mshtal
 
Posty: 312
Dołączył(a): poniedziałek 21 lipca 2008, 19:39
Lokalizacja: mazowsze

Re: Rozporządzenie ws.egzaminowania - co o nim sądzicie?

Postprzez rusel » poniedziałek 28 stycznia 2013, 22:01

to co podałeś to dostosowanie prędkości


dostosowanie predkosci to bezpieczna predkosc pozwalajaca na panowanie nad pojazdem wynikajaca z aktualnych warunkow na drodze np atmosferycznych lub innych przeszkod

Po wykonaniu manewru zgodnie z przepisami może wybrać dowolny pas ruchu. Wybiera lewy. Następnie po przejechaniu 200 metrów i osiągnięciu prędkości 20 km/godz. co już będzie negatywnie ocenione przez egzaminatora, stara się za wszelką cenę zmienić pas ruchu na prawy,


i to jest to o czym mowie, kursant nie wykorzystuje w pelni warunkow do uzyskania danej predkosci/zblizonej do maksymalnej na drodze co zwiazane jest z nieprawidlową dynamiką, w konsekwencji utrudniaja ruch, kierowcy sie denerwują i często sprowokowani powolną jazdą podejmują ryzykowne manewry

Kolejnym elementem jest ocena odleglosci nadjezdzajacych pojazdow i czekanie az calkowicie ruch na danym odcinku drogi zaniknie mimo wielu okazji do podejmowania manewrow

I tu pojawia sie problem, oczekiwanie na skrzyzowaniach nawet po 3 minuty po wyrzuceniu dynamiki z arkusza nie musi wiazac sie z utrudnieniem ruchu jezeli nie ma na niego wplywu a widac ze osoba nie potrafi prawidlowo ocenic odleglosci i predkosci czekajac na pojazdy z kilkuset metrow....
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Rozporządzenie ws.egzaminowania - co o nim sądzicie?

Postprzez mshtal » poniedziałek 28 stycznia 2013, 22:42

rusel napisał(a):I tu pojawia sie problem, oczekiwanie na skrzyzowaniach nawet po 3 minuty po wyrzuceniu dynamiki z arkusza nie musi wiazac sie z utrudnieniem ruchu jezeli nie ma na niego wplywu a widac ze osoba nie potrafi prawidlowo ocenic odleglosci i predkosci czekajac na pojazdy z kilkuset metrow....


jedyne lekarstwo w tej sytuacji to:
art.51 ust. 1 pkt. 2 UoKP
mshtal
 
Posty: 312
Dołączył(a): poniedziałek 21 lipca 2008, 19:39
Lokalizacja: mazowsze

Re: Rozporządzenie ws.egzaminowania - co o nim sądzicie?

Postprzez Lechu500 » czwartek 31 stycznia 2013, 16:37

Ostatnio czytając dokładniej rozporządzenie zauważyłem pewną zmianę odnośnie praktycznego egzaminu weryfikacyjnego dla kandydatów na egzaminatorów zobaczcie:

wg nowych kryteriów oceny zadań egzaminacyjnych

3) dla kategorii B, C – płynna jazda pasem ruchu do przodu i tyłu (w przypadku kategorii B w trakcie jazdy do tyłu obserwacja toru jazdy pojazdu zgodnie z techniką kierowania przez tylną szybę pojazdu albo lusterka);

Czyli zmienia się jazda pasem ruchu do tyłu bo mamy wykonać tą czynność albo patrząc w lusterka albo tylko w tylną szybę ?

Podpowiedzcie koledzy czy dobrze interpretuje ten zapis ?
Lechu500
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 30 stycznia 2013, 22:16

Re: Rozporządzenie ws.egzaminowania - co o nim sądzicie?

Postprzez skov » czwartek 31 stycznia 2013, 18:54

Gratuluję spostrzegawczości. Wygląda na to, że właściwa technika kierowania jest inna dla kandydata na kierowce i inna dla egzaminatora.
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Rozporządzenie ws.egzaminowania - co o nim sądzicie?

Postprzez MEL » piątek 08 lutego 2013, 22:58

A ja doszukałem się takiej nowinki w rozporządzeniu 1019 "w sprawie szkolenia..." iż:

§ 11. Zajęcia w zakresie części praktycznej szkolenia podstawowego w ruchu drogowym w pojeździe mogą być prowadzone przez instruktora wyłącznie z 1 osobą szkoloną w obecności:

1) jednego dodatkowego uczestnika kursu w przypadku szkolenia w zakresie prawa jazdy kategorii B1, B, B+E,

– jeżeli pojazd jest wyposażony w wystarczającą liczbę miejsc siedzących.


Czyli jak rozumiem, szkolenie uzupełniające nie obejmuje tego zapisu i od 19 można jeździć z full zapakowanym samochodem- co w moim przypadku bardzo mnie cieszy ze względu na odległość do najbliższego WORD'u. Dam kierować osobie "po przejściach" i policmajstry mogą mi podskoczyć.



Następnie:

§ 7. 1. Przeprowadzenie poszczególnych zajęć w ramach szkolenia jest potwierdzane w karcie przeprowadzonych zajęć każdorazowo po ich zakończeniu przez osobę prowadzącą zajęcia i osobę szkoloną.


I drugi news taki, że NIE MUSZĘ przed rozpoczęciem jazdy w rd. wpisywać dzisiejszej daty i mojego podpisu, ponieważ rozporządzenie mówi wyraźnie że PO. Oj, teraz to już nie wiem czego policmajstry będą się czepiać....
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: Rozporządzenie ws.egzaminowania - co o nim sądzicie?

Postprzez oskbelfer » sobota 09 lutego 2013, 12:39

MEL napisał(a):
§ 7. 1. Przeprowadzenie poszczególnych zajęć w ramach szkolenia jest potwierdzane w karcie przeprowadzonych zajęć każdorazowo po ich zakończeniu przez osobę prowadzącą zajęcia i osobę szkoloną.


I drugi news taki, że NIE MUSZĘ przed rozpoczęciem jazdy w rd. wpisywać dzisiejszej daty i mojego podpisu, ponieważ rozporządzenie mówi wyraźnie że PO. Oj, teraz to już nie wiem czego policmajstry będą się czepiać....


MEL - mnie to naprawdę rybka - z wiadomych względów - jednak interpretowałbym ten zapis troszkę inaczej --- wpisujesz datę na początku tzn "na powitanie", a jak kończysz to podpisy iż zostało to przeprowadzone...., ale jak już pisałem wczesniej - nie mój cyrk.... :)


zresztą - co Ci szkodzi --- przecież i tak musisz "dokształt" zgłaszać wcześniej --- chyba że nie ma takiego wymogu - ale nie czytałem tak wnikliwie rozporządzenia więc tylko moje przypuszczenia :)
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Rozporządzenie ws.egzaminowania - co o nim sądzicie?

Postprzez rusel » środa 13 lutego 2013, 20:41

przygotowanie do jazdy oraz wlaczenie swiatel mijania/do jazdy dziennej i..........mozna je wylaczyc i jechac w zadaniu drugim bez konsekwencji to jest dopiero......taki gwozdz pojawia sie podczas powtorki drugiego zadania kiedy egzaminator podstawia ponownie pojazd na p2
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Rozporządzenie ws.egzaminowania - co o nim sądzicie?

Postprzez oskbelfer » piątek 15 lutego 2013, 00:54

rusel napisał(a):przygotowanie do jazdy oraz wlaczenie swiatel mijania/do jazdy dziennej i..........mozna je wylaczyc i jechac w zadaniu drugim bez konsekwencji to jest dopiero......taki gwozdz pojawia sie podczas powtorki drugiego zadania kiedy egzaminator podstawia ponownie pojazd na p2



no to troche rusel poszedłeś po bandzie z tą interpretacją :)

znaczyłoby to że pasy też można odpiąć, otworzyc drzwi pojazdu i oczywiście siedem razy przestawić lusterka :) ?
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Rozporządzenie ws.egzaminowania - co o nim sądzicie?

Postprzez rusel » piątek 15 lutego 2013, 09:52

no to troche rusel poszedłeś po bandzie z tą interpretacją


jezeli mial juz swiatla wiec p1 zaliczyl, ruszyl do p2 na swiatelkach najechal na linie wiec powtorka, jedzie bez swiatel...co mu wpiszesz? nieprzygotowanie do jazdy? :D nie wiem jak u Was ale u mnie nikt tego nie ocenia w drugiej probie....
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Rozporządzenie ws.egzaminowania - co o nim sądzicie?

Postprzez oskbelfer » piątek 15 lutego 2013, 18:09

rusel i co w powtarzanym zad2 --- po najechaniu na linię swiatła mijania wyłączają mu sie automatycznie, nastepuje wypinanie z pasów bezpieczeństwa i osoba egzaminowana jest wystzreliwana z katapulty ?

troszki jednak "ździwiasz" :) jak te światła się wyłączły ?:)

wogóle pierwsze słysze - że po najechaniu na linie ktoś wyłączył mijania :)
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Rozporządzenie ws.egzaminowania - co o nim sądzicie?

Postprzez rusel » piątek 15 lutego 2013, 18:32

najezdza na linie nie chce jechac wiec podstawiasz pojazd na miejsce...i nie ma prawidlowego przygotowania...oceniles je juz wczesniej i teraz jazda bez swiatel nijak moze byc oceniona w 2 zadaniu...nawet w 1...i du pa
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości