Znowu Rondo

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Znowu Rondo

Postprzez dylek » sobota 22 września 2012, 20:08

jjaacc napisał(a):powiem więcej kierujący mógł zająć już przy wjeździe zewnętrzny pas ruchu pod warunkiem ustąpienia pierwszeństwa tym którzy wjeżdżają na ten pas z prawej strony, zgodnie z Art. 22 ust. 4.
Jeżeli ktoś ma odmienne zdanie proszę o poparcie swoich tez przepisami, a nie "nie bo nie". Celowo umieściłem ten wątek w tym, a nie innym dziale.

Ja mam odmienne zdanie.
RYSUNEK
Jeśli dobrze zrozumiałem twoje podejście do pokonania skrzyżowania, to mi wychodzi, że Panda pod warunkiem ustapienia pojazdowi, który by się znajdował na okrągłej kropie - może sobie wywinąć torem zaznaczonym na czerwono... Wybacz, ale ja tego nie kupuję...
I skoro zarówno w twoim przypadku jak i w moim ciągle rozmawiamy o 1 (słownie jedna sztuka) skrzyżowaniu, to zasady powinny być jednolite, bo nie kupuję twierdzeń, że wprawdzie mamy jedne przepisy, ale one mają niby mówić że na jednym skrzyżowaniu wolno tak, a na innym nie wolno. Skoro na moim nie wolno, to i na twoim i odwrotnie.
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Znowu Rondo

Postprzez oskbelfer » sobota 22 września 2012, 20:28

a ja powiem tak, kiedy już wjedziemy n arondo (2 pasowe) to zaś tak jakbysmy byli na drodze i zblizali się do skrzyzowania, więc pierwsze skrzyżowanie prawy do jazdy w prawo , lewy do daleszej jazdy :)
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Znowu Rondo

Postprzez dylek » sobota 22 września 2012, 21:12

oskbelfer - a ja tak nie powiem...
Co to w ogóle za podejście :d
Jak jestem na skrzyżowaniu - to jestem na takiej drodze (sic!), którą zbliżamy się do skrzyżowania (kolejne sic!)
Serio tak uważasz ? :lol:
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Znowu Rondo

Postprzez MEL » sobota 22 września 2012, 21:22

W Twojej zaprezentowanej sytuacji jedynym odstępstwem od stosowania ogólnie przyjętych zasad co do zmiany kierunku jazdy może być poruszanie się pojazdem (pewno bardziej adekwatne będzie tu: zespołem pojazdów), którego wymiary uniemożliwiają użycie odpowiedniego pasa ruchu ale stosuje się to tylko ad hoc a nie uniwersalnie.
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: Znowu Rondo

Postprzez oskbelfer » niedziela 23 września 2012, 00:51

dylek napisałem moze niezbyt stylistycznie -- ale tam było ---tak--jakby--śmy---

rozumiem to tak - odcinek pomiędzy jednym, a drugim wyjazdem z ronda :)

tak jakby :)

zaś całe rondo oczywiście jest skrzyżowanien :) a Ty sam chyba kiedsyś tłumaczyłeś wstawiając znak równości pomedzy dwoma znakami :)

innymi słowy można wyobrazić sobie rondo o średnicy 2 km z kilkoma wylotami co 300 metrów :)

ale się opisałem -- trochę bezsensu :)
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Znowu Rondo

Postprzez jjaacc » czwartek 11 października 2012, 15:33

A więc stało się w Słupsku Art.22 ust.2 pkt. 2 NIE OBOWIĄZUJE NA SKRZYŻOWANIACH Z RUCHEM OKRĘŻNYM.
Będziemy uczyli zawracać z prawego pasa ruchu, dla zdających będzie to dużo prostsze.


http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20121011/SLUPSK/121019953
Avatar użytkownika
jjaacc
 
Posty: 748
Dołączył(a): poniedziałek 18 lipca 2005, 23:16
Lokalizacja: SŁUPSK

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości