Oznakowanie

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Oznakowanie

Postprzez MEL » niedziela 23 września 2012, 22:10

Zakładam nowy temat- może przydatny, może nie- na temat "Innych" oznakowań zaobserwowanych podczas waszych przejażdżek czymkolwiek.

Na początku pokaże, (czego nigdy nie widziałem) dziwny dla mnie, jako zwykłego użytkownika dróg znak. Jak się uczyłem, w Polsce maksymalny ciężar pojazdu lub zespołu może wynosić 40t. Wiem, że istnieje coś takiego jak przejazd ponadgabarytowymi pojazdami ale przeca i tak to musi być ustalana trasa z zarządcami i policją więc po co ten znak ?

Obrazek


Widzę cisza w temacie..... hmmmm, nie ma żadnego speca od tych cięższych kat. ?
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: Oznakowanie

Postprzez egzekutor » środa 26 września 2012, 01:45

Witam.
Myślę, że postawili go właśnie dla niego :)

1. Dopuszczalna masa całkowita pojazdu nie może przekraczać w przypadku:
...
c) trzyosiowy ciągnik siodłowy i trzyosiowa naczepa przewożąca 40-stopowy kontener ISO w transporcie kombinowanym - 44 tony;

Pozdrawiam
egzekutor
 
Posty: 19
Dołączył(a): poniedziałek 23 listopada 2009, 11:42

Re: Oznakowanie

Postprzez MEL » niedziela 30 września 2012, 19:19

Mam kolejne zadanie !


Co to jest za sygnalizator ? ?

Obrazek
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: Oznakowanie

Postprzez rusel » niedziela 30 września 2012, 20:25

az tak bym sie nie czepial, zwykly s2 tylko soczewka zostala przeniesiona w gore moze ze wzgledu na widocznosc..bardziej dziwi mnie ten ostrzegawczy z tabliczka t18 nieoczekiwana zmiana kierunku ruchu w lewo...
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Oznakowanie

Postprzez skov » niedziela 30 września 2012, 21:12

radosna twórczość zarządcy drogi. Nie ma takiego sygnalizatora.
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Oznakowanie

Postprzez MEL » niedziela 30 września 2012, 22:17

Widoczność tego sygnalizatora jest w normie. Żadnego drzewa, znaku, budynku. Nic. Tak jak skov pisze- inwencja twórcza.

Co do t18. Skrzyżowanie to należy do tych o niesymetrycznym układzie dróg podporządkowanych, mówiąc potocznie- jest kopnięte ;)

Powyższe zdjęcie robione z zaznaczonej na czerwono pozycji.

Obrazek

Muszę przyznać, że ciekawie odbywa się tam skręt w lewo. Sytuację opiszę jutro, albo jeszcze później. :)
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: Oznakowanie

Postprzez wooly » sobota 06 października 2012, 14:22

No Panowie a teraz będzie zagadka.

Okolice lotniska w Balicach jadąc obwodnicą na Warszawę, zjazd z A4

http://imageshack.us/a/img844/2309/beztytuuyvh.jpg

po ~60m mamy B-33 do 50km/h po ~100m znak D-7 i spory kawałek na wjechanie na pas włączający( widać dokładnie na zdjęciu gdzie mamy te znaki ;) ).

Jaka prędkość obowiązuje za znakiem D-7?
Załączniki
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg (179.82 KiB) Przeglądane 8493 razy
[b][b][b]kúrwa JAK MAM USUNĄĆ KONTO Z tego pier dolone go forum??!!!!!!!@$$@@???????????[/b][/b][/b][/color]
wooly
 
Posty: 250
Dołączył(a): środa 07 października 2009, 11:41
Lokalizacja: СЕКТОР ГАЗА

Re: Oznakowanie

Postprzez MEL » sobota 06 października 2012, 21:55

Ale że co... ? Droga dwujezdniowa, ekspresowa= 120.
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: Oznakowanie

Postprzez wooly » sobota 06 października 2012, 23:32

Zostałem zatrzymany na sprawdzenie stanu trzeźwości, funkcjonariusz pyta czy aby nie za szybko jechałem( pomiar nie został wykonany) , moją odpowiedź - że jest znak "D-7 droga ekspresowa..." w gruncie rzeczy chodzi o to, co odpowiedział "pan policjant":
"Ale to ograniczenie obowiązuje do węzła komunikacyjnego i powinienem się dokształcić".
No pomyślałem WTF!!!, że mnie krew zaleje ale szanowna małżonka powstrzymała mnie przed zrobieniem wykładu temu panu. Po powrocie do domu myślę ja chyba jestem głupi lub coś zapomniałem!! Więc dawaj w 220, 170 i PoRD. Potem wygrzebałem w necie ustawe o drogach publicznych, za cholerę nie mogę odszukać w tej ustawie i w internecie, co to do diabła jest "węzeł komunikacyjny" i jego definicja.
[b][b][b]kúrwa JAK MAM USUNĄĆ KONTO Z tego pier dolone go forum??!!!!!!!@$$@@???????????[/b][/b][/b][/color]
wooly
 
Posty: 250
Dołączył(a): środa 07 października 2009, 11:41
Lokalizacja: СЕКТОР ГАЗА

Re: Oznakowanie

Postprzez szerszon » niedziela 07 października 2012, 08:11

Chyba ten D-7 postawili trochę za wcześnie.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Oznakowanie

Postprzez dylek » niedziela 07 października 2012, 08:20

Pytanie o tyle ciekawe, że sprowadza się do zagadnienia, czy D-7 odwołuje B-33 ... Przecież teoretycznie, ale i praktycznie może być ekspresówka z ograniczeniem :D
Przy tej interpretacji, że nie odwołuje, to policmajster ma rację...dopiero skrzyżowanie odwoła B-33
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Oznakowanie

Postprzez wooly » niedziela 07 października 2012, 09:33

Tak, ale PoRD podaje prędkość na drogach ekspresowych, a znak D-7 stawia się na początku drogi ekspresowej. Przykładem może być, jedziemy dwujezdniówką o dwóch pasach ruchu i mamy ograniczenie do 80km/h, żadnych skrzyżowań i po 500m mamy znak D-7 ustawiony po obu stroch jezdni ( już nie pamiętam gdzie takie coś widziałem), brak odwołania zakazu, więc co mam jechać 80km/h przez 20km? W tym przypadku, moim skromnym zdaniem powinno się dołożyć pod znak D-7 tabliczke 300m i sprawa załatwiona z ograniczeniem.
W tym przypadku wydaje się, że oznakowanie jest nieprawidłowe lub niekompletne i brak jest stopniowania prędkości, mam nadzieję, że ktoś kto jest "bliżej" Dworaka poruszy ten temat, chętnie zapoznałbym się z jego interpretacją tego oznakowania.
Odnośnie ograniczenia na ekspresówce to na jednym "kiju" dać D-7 i B-33, lub za D-7 ustawić B-33.

Za dwa tygodnie pojadę znowu do Krk to zamieszczę nagranie z tego przejazdu, wtedy ocenicie sami czy to oznakowanie w takiej formie ma sens.
[b][b][b]kúrwa JAK MAM USUNĄĆ KONTO Z tego pier dolone go forum??!!!!!!!@$$@@???????????[/b][/b][/b][/color]
wooly
 
Posty: 250
Dołączył(a): środa 07 października 2009, 11:41
Lokalizacja: СЕКТОР ГАЗА

Re: Oznakowanie

Postprzez rusel » niedziela 07 października 2012, 17:04

znak d7 "stosuje sie na początku lącznic wjazdowych do drog ekspresowych i ten znak moze byc stawiany w odleglosci 1000m przed jej początkiem" czyli ten znak nie oznacza ze jest to początek drogi ekspresowej ale powinna byc dodatkowa tabliczka....po zakonczeniu "węzła" powinien stac jeszcze jeden znak z ograniczoną prędkoscia do 120km/h, bo nielogicznym jest podwyzszenie predkosci na takim luku z 50 do 120/140km/h gdzie wiadomo ze czeka nas jeszcze a7 z pasem wlaczenia....policjant ma w pewnym sensie racje, albo inne ograniczenie predkosci zwalnia poprzednie ale czekamy na skrzyzowanie

http://www.youtube.com/watch?v=-wdljWbZJ_E

28 sec. ograniczenie do 60 km a zanim koniec autostrady i bezposrednio na droge ekspresową wiec czekamy na połączenie drog chyba tak to wyglada.. :wink:
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Oznakowanie

Postprzez wooly » niedziela 07 października 2012, 18:27

Rusel dokładny zapis dotyczacy D-7 jest nieco inny, patrz załącznik i dokładnie stanowi o tabliczce T-1a. Co do stopniowania jest już na A4 przed zjazdem ustawiony B-33 100km/h, następnie powinno być 80km/h a którego notabene nie ma, wiec tym pięknym sposobem wpadamy na 50km/h. Cóż ja myślę, że to oznakowanie to radosna twórczość zarządcy drogi i nikt nie chce z tym nic zrobić" bo tak jest dobrze", znaki są policja kasuje i biznes się kręci.
Załączniki
droga.jpg
droga.jpg (73.79 KiB) Przeglądane 8414 razy
[b][b][b]kúrwa JAK MAM USUNĄĆ KONTO Z tego pier dolone go forum??!!!!!!!@$$@@???????????[/b][/b][/b][/color]
wooly
 
Posty: 250
Dołączył(a): środa 07 października 2009, 11:41
Lokalizacja: СЕКТОР ГАЗА

Re: Oznakowanie

Postprzez rusel » niedziela 07 października 2012, 18:37

znak usredniający prędkosc powinien byc ale tak jak napisalem, ograniczenie predkosci na tej łącznicy obowiazuje do połączenia z drogą dwukierunkową dwujezdniową o dwoch pasach w jednym kierunku, wiem ze ten znak informacyjny troche wprowadza nas w blad bo jest to droga na ktorej ustawową predkoscia jest 120km i tak samo wjezdzając w obszar zabudowany mamy na mysli 50km/h z malą roznicą... :wink: wiemy jaką
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16


Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości