Przysługuje MANDAT ?

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Przysługuje MANDAT ?

Postprzez MEL » środa 17 października 2012, 16:29

Szybkie pytanie ! :)

Czy można ukarać instruktora, prowadzącego szkolenie samochodem w pełni przystosowanym do NJ

za czyn opisany w art. 96, & 1, pkt 2 kodeksu wykroczeń ?

Art. 96. § 1. Właściciel, posiadacz, użytkownik lub prowadzący pojazd, który na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu dopuszcza:


2) do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień,


??
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: Przysługuje MANDAT ?

Postprzez dylek » środa 17 października 2012, 16:54

Nie mozna... PoRD to wyjaśnia
Art. 87. 1.Kierującym może być osoba, która osiągnęła wymagany wiek i jest sprawna pod względem fizycznym i psychicznym oraz spełnia jeden z warunków określonych w pkt 1-3:
(...)
2) odbywa, w ramach szkolenia, naukę jazdy odpowiednio przystosowanym pojazdem pod nadzorem instruktora;


pewnie egzaminatorów i cały WORD też byś ukarał, że pozwalają jeździć swoimi samochodami osobom nie mającym uprawnień ? :D :lol:
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Przysługuje MANDAT ?

Postprzez rusel » środa 17 października 2012, 17:57

kursant uprawnienia do kierowania pojazdem posiada zarowno podczas jazdy szkoleniowej jak i na egzaminie i o tym wyraznie mowia przepisy, nie mylilbym uprawnien jedynie z dokumentem stwierdzajacym uprawnienia
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Przysługuje MANDAT ?

Postprzez MEL » środa 17 października 2012, 20:17

Krew mnie zalewa jak spotykam takich policjantów ale musiałem go przyjąć.

Sprawa się miała tak: Dziewczynie przed skrzyżowanie zgasł samochód. Pojazd stojący za mną (Fiat Ducato nr rej PP 00....) zbulwersował się tym faktem i usiłował mnie ominąć. Podczas tego manewru zahaczył swoim prawym bokiem o mój pojazd (piękną Micrę) i jak gdyby nigdy nic odjechał sobie w siną dal. Ja z zachwytu oniemiałem ! Szybko zapamiętałem nr rej i bez opamiętania zjechałem na pobocze dzwoniąc pod 997. Przyjechali po 30 min...... Pierwsze pytanie: Prawo jazdy, dowód rej, ubez, legitka, KARTA Zajęć..... Przetrzepali wszystko, począwszy od sprawdzenia czy aby na pewno mam na nosie okulary korekcyjne bo kod 01! ( policmajster wsadził je sobie na nos !) do sprawdzenie ogumionego koła zapasowego czy legalności gaśnicy.

Niestety nie miałem przy sobie karty kursanta (skapnąłem się dopiero po wezwaniu i już nie mogłem zmienić zeznań, że to ja np kierowałem) i gaśnica troszku nieaktualna ;)

Dziewczyna 500 za brak uprawnień a ja 300 za dopuszczenie jej za kierownice.. no i wniosek do starostwa że w CH**** zagrażam bezpieczeństwu bo nie mam karty. ŻENUA
Nie dość, że jakiś kolo mnie zahaczył to jeszcze doje*** mi mandaty czyli kopali leżącego ! DZIEKUJĘ WAM DRODZY POLICJANCI ŻE TAK DOBRZE STRZEŻECIE PRAW I OBOWIĄZKÓW OBYWATELI, tych szarych żuczków !!! Grozili mi utratą uprawnień, trelr morele.... Szef kazał mi przyjąć..... podkuliłem ogon i posłusznie się zgodziłem

Ku przestrodze wszystkim...
Obrazek
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: Przysługuje MANDAT ?

Postprzez rusel » środa 17 października 2012, 21:08

widac ze w tym rejonie policja uznaje jazde za legalną do momentu zdarzenia.....mnie tez trzepnal facet na egzaminie i jakos nikt nie odwazyl sie z tutejszego RD do takiej interpretacji a gdyby zaproponowal mi mandat to na propozycji by sie skonczylo, rozumiem za kazdy martwi sie o swoj tylek ale nie mozna dac sobie wejsc na glowe
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Przysługuje MANDAT ?

Postprzez dylek » środa 17 października 2012, 21:21

MEL - ja bym się tam kłócił...
Bo jeśli spisali dziewuchę...laska jest wpisana do książki...to wg mnie mogą jej co najwyżej 50zł dać za brak przy sobie dokumentu.....a na ciebie naskarżyć do starostwa.... i tyle...
Jakim cudem stwierdzili, że nie ma laska prawa kierować ?
Wiem, ze karta to jedyny dokument na to w razie kontroli...
Ale brak dokumentu to jeszcze nie brak uprawnień ;)

A sami choć zajęli się tym Ducato ?
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Przysługuje MANDAT ?

Postprzez MEL » środa 17 października 2012, 21:29

Naprawdę uwierzcie, że to się odechciewa jeździć.... Ty tu się starasz, spinasz, gadasz, tłumaczysz, ganisz za popełnione wykroczenia. Przyjadą ci tacy i masz ! Ja nie chciałem przyjmować bo dla mnie to jest jakaś kpina. Ale zawsze powtarzam, że człowiek najlepiej uczy się na własnych błędach. Nie ma to jak cwaniactwo.

dylek napisał(a):MEL - ja bym się tam kłócił...
Bo jeśli spisali dziewuchę...laska jest wpisana do książki...to wg mnie mogą jej co najwyżej 50zł dać za brak przy sobie dokumentu.....a na ciebie naskarżyć do starostwa.... i tyle...
Jakim cudem stwierdzili, że nie ma laska prawa kierować ?
Wiem, ze karta to jedyny dokument na to w razie kontroli...
Ale brak dokumentu to jeszcze nie brak uprawnień ;)

A sami choć zajęli się tym Ducato ?


Uznali, że nie ma karty więc to równie może być przydrożna kurewka, która za zrobionego mi loda sprawia sobie przyjemność jeżdżąc i "prowokując" kolizję.

Najmniej ich obchodziło to Ducato, nawet nie zajrzał dobrze co uległo zniszczeniu.... Jutro kupuję broń i sam będę wyznaczał sprawiedliwość, jak Braivik szaleniec :)
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: Przysługuje MANDAT ?

Postprzez rusel » środa 17 października 2012, 21:39

czy ktos kto zostawil prawo jazdy w domu tez jest uznawany za osobę nieuprawnioną do kierowania? za brak dokumentow jest stosowny przepis a reszta to sprawdzenie w systemie a w przypadku kursanta podjechanie do osrodka i tyle
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Przysługuje MANDAT ?

Postprzez szerszon » środa 17 października 2012, 21:55

MEL
dałeś ciała.
Byłeś na prawie, a okulary mogli sobie w d...wsadzić, a nie sprawdzać.
Banda jełopów.
Legalizacja gaśnicy ?????
Gdzie to ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Przysługuje MANDAT ?

Postprzez oskinstruktor » środa 17 października 2012, 22:27

Jaki tam wpisany art? 96 par.1? Dobrze widzę?

Bo jeśli tak to..... ale potwierdź mi to proszę.
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Przysługuje MANDAT ?

Postprzez skov » czwartek 18 października 2012, 09:58

brak wiedzy po stronie szkoleniowca ( czy bardziej jego szefa) i funkcjonariuszy policji często kończy się odchudzeniem portfela.


Napisz co ze sprawcą kolizji bo o tym milczysz.
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Przysługuje MANDAT ?

Postprzez czepiacz » czwartek 18 października 2012, 13:57

Gaśnica ma być - tylko tyle.
Co do stwierdzania legalności sprzętu gaśniczego, to uprawnienia takie mają osoby posiadające tytuł co najmniej technika pożarnictwa, co odpowiada w PSP stopniowy młodszego aspiranta wzwyż...
czepiacz
 
Posty: 273
Dołączył(a): niedziela 04 marca 2012, 20:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przysługuje MANDAT ?

Postprzez MEL » czwartek 18 października 2012, 20:37

Mówię Wam, że ja byłem zdecydowany nie przyjmować mandatu. To nie brak wiedzy lecz chęć (bądź też niechęć) użerania się z policjantami nie przystoi mojemu szefowi....... i tak to on zapłaci :) Dziewczynie 500 odpuścili, bo stwierdzili że zrobiła to nieumyślnie (chodzi tu o brak karty i prowadzenie pojazdu) ale art 96 par. 1 kodeksu wykroczeń dostałem JA (oskinstruktor, tak jak widzisz) :)

Policjanci byli z ruchu drogowego. Jeden starszy (już siwy) drugi młodszy i chciał mu dorównać (już nie powiem czym! ) ynteligenciki

Wiem, że dałem ciała... Ale musicie mnie zrozumieć w jakiej znalazłem się sytuacji. Ktoś mnie przywalił i UCIEKŁ a policmajstry zamiast się tym zająć to 95% czasu dobijali mnie paragrafami a ja aż otępiałem, chcąc chyba udowodnić że ZROBIŁEM IM ROBOTE BO PILI AKURAT KAWKE !!! mówię, żenua

Co ze sprawcą? Uciekł. Oczywiście przekazałem im informacje na jakich blatach się poruszał. Mam się w poniedziałek kontaktować z policmajstrami czy go wgl ustalili. Dali nr tel do dyżurnego ruchu drogowego i pojechali.
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: Przysługuje MANDAT ?

Postprzez oskinstruktor » czwartek 18 października 2012, 21:35

Przecież ten artykuł nijak się ma do zaistniałej sytuacji!!! Pomijając fakt czy słusznie zrobiłeś czy nie to podstawa prawna jest "bezpodstawna" ;)

Tutaj powinien wypowiedzieć się ktoś kto nie tyle zna się na przepisach ruchu drogowego tylko ktoś, kto wie jak zachować się i co zrobić w takiej sytuacji. Przecież to tak jak by mandat dostał ktoś za brak zapiętych pasów na motorze, który nie jest w nie wyposażony. Dla mnie totalna paranoja i kompletna niekompetencja policjantów.

Szkoda mi każdej ze stron. Ciebie Mel i policjantów...... tylko każdego inaczej.....
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Przysługuje MANDAT ?

Postprzez szerszon » czwartek 18 października 2012, 22:36

Rozumiem Ciebie, MEL o tyle, ze straciłeś zimną krew stając przed tak ujętą sprawą.
Też mogłoby mnie zatkać z wrażenia.
Przeżyłem cztery kontrole jako elka i tylko przy pierwszej byłem lekko stremowany, bo nie wiadomo o co chodzi.
Przy następnych Pan Policjant nie dokończył o co mu chodzi, a wszystko miał wyłożone na stół na czele z ogumionym zapasem. :D
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Następna strona

Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości