19.01.2013- magiczna data

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

19.01.2013- magiczna data

Postprzez oskinstruktor » poniedziałek 14 stycznia 2013, 23:51

Nie wiem czemu ale odnoszę dziwne wrażenie, że Inkowie to źle tą datę końca świata wyliczyli. To nie 21.12.2012 tylko 19.01.2013.

Przecież to co się teraz dzieje to jakaś abstrakcja. Mnie przeraża:

1. Nikt nic nie wie. Kompletnie nikt i kompletnie niczego!!!
2. PKK zaczyna działać od 19.01 a do tego terminu nie można nic z nim zrobić.
3. Jak mam zaplanować kurs na 2-3 miesiące do przodu? Teoria ok ale praktyka?
4. Rozpoczynam kurs 18.01 a 19 już jest wszystko do d... bo nikt nie ma PKK
5. Jak, na podstawie czego, w jakich arkuszach mam dokumentować egzamin wewnętrzny? Z jakiej bazy pytań mam korzystać? Z firmy X czy Y? Ale przecież sam takie pytania mogę sobie poukładać bo po co mam płacić? Przecież doskonale znam te przepisy. Tylko po co to robić skoro żaden z tych programów nie jest przez Ministerstwo transportu zatwierdzony.
6. Teraz jeszcze cicho o "starych" problemach ale jak uporamy się (jeśli się uporamy) to wróci temat szkoleń przez internet, naszych (instruktorów) doszkalanie raz do roku itd. Wielce pytali jak to doszkalanie ma wyglądać i co z tego? Większość nas chciała żeby WORD-y je organizowały i co? oczywiście zero reakcji.
7. Dlaczego mam płacić za dostęp do programu, który narzuca mi państwo bo bez niego ośrodek nie nie spełni wymogów formalnych?
8. Dlaczego mam mieć podpis elektroniczny, skoro jest wiele innych form bezpiecznego i BEZPŁATNEGO przesyłania dokumentów?

Nie chce mi się już dalej pisać. Macie podobne odczucia czy przesadzam?
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: 19.01.2013- magiczna data

Postprzez oskinstruktor » wtorek 15 stycznia 2013, 00:18

i jeszcze jedno pytanie...... Czy zwykły Kowalski, jeśli wyśle pytanie do jakiegokolwiek ministerstwa to powinien, musi czy może otrzymać odpowiedź na zadane pytanie?
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: 19.01.2013- magiczna data

Postprzez tomcioel1 » wtorek 15 stycznia 2013, 01:02

nic nie musi , nic nie powinien ale może ...

jest cos takiego jak profil zaufany na stronie puap.gov.pl - zakłada sie to bezplatnie i tylko potwierdza w US , procedura trwa 3 minuty - zastępuje to podpis elektroniczy...
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: 19.01.2013- magiczna data

Postprzez czepiacz » wtorek 15 stycznia 2013, 11:18

Cała ustawa o kierujących jest gó*no warta, a gamonie z resortu, którzy ją przygotowywali nie napisali sobie gotowców rozporządzeń, które zawsze łatwiej pozmieniać niz pisać od podstaw.
Ciekawe co będzie, gdy "elki" zablokują Warszawę - chętnie pojadę na zadymę. Górnicy mogą, a my nie?
Ustawa w kilku miejscach jest niezgodna z Konstytucją, ale o tym cisza. Prawa nabyte jednym są zabierane (motocykliści) a innym utrzymane (motorowerzyści).
Zapis o powiadamianiu starosty o jazdach przeczy rozsądkowi, zaś rozporządzenia o szkoleniu to syf prawny.

Faktycznie - będzie koniec świata...
czepiacz
 
Posty: 273
Dołączył(a): niedziela 04 marca 2012, 20:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: 19.01.2013- magiczna data

Postprzez MEL » wtorek 15 stycznia 2013, 21:31

My tu gadu gadu a mi dzisiaj znowu mandat wpierdzielili :)))

W tym roku mam już jeden haracz zapłacony !

A wiecie za co ?

Nieprawidłowo wypełniona karta przeprowadzonych zajęć. Nie miałem wpisane TYLKO dzisiejszej daty szkolenie osoby z którą akurat jeździłem. Zawsze wypisywałem ją po jeździe.... żal.pl

art. 97 KW

Art. 97. Uczestnik ruchu lub inna osoba znajdująca się na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, a także właściciel lub posiadacz pojazdu, który wykracza przeciwko innym przepisom ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. — Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908, z późn. zm.) lub przepisom wydanym na jej podstawie,

podlega karze grzywny o 3000 zł lub karze nagany.
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: 19.01.2013- magiczna data

Postprzez szerszon » wtorek 15 stycznia 2013, 21:53

Ktoś Ciebie tam najwyraźniej nie lubi.

Cztery kontrole i nic.
Ale policja była"normalna". Nie czepiali się koloru tuszu na karcie.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: 19.01.2013- magiczna data

Postprzez oskinstruktor » wtorek 15 stycznia 2013, 23:41

Przecież kartę masz wypisać po przeprowadzonych zajęciach
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: 19.01.2013- magiczna data

Postprzez oskinstruktor » wtorek 15 stycznia 2013, 23:51

Co do powiadamiania odnośnie jazd.....

Posiedziałem sobie dzisiaj sobie trochę "na telefonie" i zadzwoniłem do Ministerstwa Transportu. Zadałem Pani te same pytania, które zapisałem w poście. Sądzicie że znała na nie odpowiedzi? ;) Poprosiła mnie o telefon na początku przyszłego tygodnia :lol: Ja jej mówie....... Szanowna Pani, ale przepisy wchodzą w życie z końcem tego!!!

Dowiedziałem się tylko dwóch rzeczy:

1. Ministerstwo stoi na stanowisku, że osoby rozpoczynające kurs przed 19 stycznia, nie muszą mieć PKK a zapisywanie na egzamin ma się odbywać w starej, papierowej formie. Na moje pytanie co na to WORD-y, Pani była zdziwiona, że mogą takiej formy nie dopuszczać.

2. Planowanie godzin. W rozpisce do Starosty podajemy teorię w całości i....... PIERWSZĄ GODZINĘ JAZD

Na pytanie jak z tego co jest napisane mamy to wyczytać Pan (bo tu już rozmawiałem z kimś lepiej poinformowanym) powiedział że wejdzie w życie (pytam dlaczego dopiero wejdzie) rozporządzenie w sprawie sposobu sprawowania kontroli przez Starostwa nad OSK i tam będzie to konkretnie opisane.

WORD nie wie nic, Starostwo nie wie nic, OSK nie wie nic, Ministerstwo...... wydaje im się że wiedzą :?
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: 19.01.2013- magiczna data

Postprzez dylek » wtorek 15 stycznia 2013, 23:58

oskinstruktor napisał(a):Przecież kartę masz wypisać po przeprowadzonych zajęciach

No co ty ? :D
Mnie nauczono (kontrolami również :D ) , że przed jazdą do wpisania : godzina rozpoczęcia, data i podpis instruktora.
Po jazdach godz. zakończenia, ilość godzin, kilometrów, iksiki i podpis kursanta...
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: 19.01.2013- magiczna data

Postprzez czepiacz » środa 16 stycznia 2013, 11:40

oskinstruktor napisał(a):Co do powiadamiania odnośnie jazd.....

Posiedziałem sobie dzisiaj sobie trochę "na telefonie" i zadzwoniłem do Ministerstwa Transportu. Zadałem Pani te same pytania, które zapisałem w poście. Sądzicie że znała na nie odpowiedzi? ;) Poprosiła mnie o telefon na początku przyszłego tygodnia :lol: Ja jej mówie....... Szanowna Pani, ale przepisy wchodzą w życie z końcem tego!!!

Dowiedziałem się tylko dwóch rzeczy:

1. Ministerstwo stoi na stanowisku, że osoby rozpoczynające kurs przed 19 stycznia, nie muszą mieć PKK a zapisywanie na egzamin ma się odbywać w starej, papierowej formie. Na moje pytanie co na to WORD-y, Pani była zdziwiona, że mogą takiej formy nie dopuszczać.

2. Planowanie godzin. W rozpisce do Starosty podajemy teorię w całości i....... PIERWSZĄ GODZINĘ JAZDNa pytanie jak z tego co jest napisane mamy to wyczytać Pan (bo tu już rozmawiałem z kimś lepiej poinformowanym) powiedział że wejdzie w życie (pytam dlaczego dopiero wejdzie) rozporządzenie w sprawie sposobu sprawowania kontroli przez Starostwa nad OSK i tam będzie to konkretnie opisane.

WORD nie wie nic, Starostwo nie wie nic, OSK nie wie nic, Ministerstwo...... wydaje im się że wiedzą :?

Ciekawe co będzie, gdy kursant odmówi ustalenia pierwszej godziny jazd, bo np. nie wie jaki będzie miał grafik w pracy za miesiąc?
czepiacz
 
Posty: 273
Dołączył(a): niedziela 04 marca 2012, 20:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: 19.01.2013- magiczna data

Postprzez oskinstruktor » środa 16 stycznia 2013, 19:47

Powiem szczerze, że sądziłem, że post wywoła większe zainteresowanie. Znaczy co? Nie interesuje temat kolegów z branży czy może nie dotyczy? Sądzicie że wszystko zostanie podane na tacy? Obawiam się że nie.

Pielęgniarki, lekarze, rolnicy, taksówkarze i wiele innych jeśli mają problem a nie oszukujmy się, z tymi przepisami jest problem, potrafią się zjednoczyć, mówić jednym głosem, być wtedy razem tylko nie towarzystwo z OSK jak widzę. Można powiedzieć że jestem tu świeżynką bo dopiero trzeci rok, ale nawet w tym gorącym okresie nie zauważyłem jakiegoś zjednoczenia. Każdy czeka, każdy sobie rzepkę skrobie bo może jakoś to będzie. Jak będziemy tak biernie na to patrzeć to nijak nie będzie.

Sorry..... będzie..... GORZEJ!!!
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: 19.01.2013- magiczna data

Postprzez szerszon » środa 16 stycznia 2013, 23:07

Dziwisz się ?
Jaka jedność ?
Jeden drugiego w łyżce wody najchętniej by utopił... :)
Jak lecieli do grupona, aby konkurencję wykosić ?
Jakie ceny kursów ?
Jaka stawka za godzinę ?
Teraz też jest oczekiwanie, kto "pęknie" ,kogo urząd załatwi...
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: 19.01.2013- magiczna data

Postprzez oskinstruktor » środa 16 stycznia 2013, 23:46

Szerszon najprzykrzejsze w tym wszystkim jest to, że chyba niestety masz rację :(

Jak kiedyś jak była akcja zbierania podpisów, żeby na egzaminie mógł być samochód OSK podzwoniłem sobie do miejscowych szkół, to jeden z właścicieli tych większych, stwierdził z rozbrajającą szczerością, że jemu to się nie opłaca. jemu wystarczy jeden samochód tak jak jest na egzaminie a pozostałe to może mieć obojętnie jakie :wow: Niech te małe ośrodki się martwią czy wymienią 100% swojej floty, bo jemu 10% wystarczy.

Oj Drodzy Państwo...... sami sobie kopiemy ten grób......
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: 19.01.2013- magiczna data

Postprzez szerszon » środa 16 stycznia 2013, 23:54

Znam wielu właścicieli szkół.
Z paroma współpracowałem...
Tych "normalnych" jest tak mało, ze można to uznać za błąd statystyczny :mrgreen:
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: 19.01.2013- magiczna data

Postprzez oskinstruktor » czwartek 17 stycznia 2013, 20:16

No to zaczyna się telenowela.....

Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Transportu i Starostwa, osoby zapisujące się na egzamin, które kurs rozpoczęły przed 19 stycznia robią to w dotychczasowej formie.

Natomiast na stronie WORD Katowice:

http://www.word.katowice.pl/index.php?i ... 0852d7e5d2

Nie wróży to niczego dobrego.

Dodatkowo dzisiejsza wypowiedź ministra Nowaka, który umywa ręce od wszystkiego czyli: nie interesuje mnie nic, systemy mają od poniedziałku działać woła o pomstę do nieba. Albo on nie wie co się wokół niego dzieje, albo otacza się ludźmi, którzy umiejętnie go delikatnie mówiąc robią w........
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Następna strona

Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości