19.01.2013- magiczna data

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: 19.01.2013- magiczna data

Postprzez oskbelfer » sobota 15 czerwca 2013, 17:07

wiceminister dostaje po łapach za coś innego, natomiast po łapach za "nowy" procesz szkolenia i egzaminowania powinni dostać jego podwładni, którzy powinni opuscić resort razem z nim....
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: 19.01.2013- magiczna data

Postprzez wooly » sobota 15 czerwca 2013, 17:56

Wiadomo za drogi dostaje po łapach Pan wiceminister Tadeusz "ma pecha" Jarmuziewicz.
[b][b][b]kúrwa JAK MAM USUNĄĆ KONTO Z tego pier dolone go forum??!!!!!!!@$$@@???????????[/b][/b][/b][/color]
wooly
 
Posty: 250
Dołączył(a): środa 07 października 2009, 11:41
Lokalizacja: СЕКТОР ГАЗА

Re: 19.01.2013- magiczna data

Postprzez rusel » niedziela 16 czerwca 2013, 14:44

az strach pomyslec co go czeka.....lawy i dyzury poselskie, kontakt z wyborcami, oby dociagnal do emerytury, wszystkiego dobrego.
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: 19.01.2013- magiczna data

Postprzez dylek » czwartek 20 czerwca 2013, 21:23

Ja trochę z innej beczki...
Kumpel skończył szkolenie kursanta na B...wysłał go do WORDu by się zapisał na egzamin na B, tam zasysają PKK... i lipa :D mówią, że nie mogą zapisać, bo szkolenie niepełne :D
Myk polega na tym, że kursant robił A2 i B równocześnie...
Dla każdego szkolenia oddzielny PKK... jeden już uzupełniony, drugi w toku..
Jak szkolenie łączone to teoria zmniejszona ilość godzin (ustawowo)..
Ale jak idzie do zapisu na egzamin, to system głupi i nie puszcza na egzamin, bo w kursie teorii na B było ino 20h :D
Cyrk ... skończyło się na wydzwanianiu do OSK, wyjaśnieniach ..pisaniu jakiś oświadczeń...kabaret...
Miał ktoś już gdzieś w PL z tym problemy ?
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: 19.01.2013- magiczna data

Postprzez MEL » wtorek 25 czerwca 2013, 18:52

Mam kursantów na B i T jednocześnie. Szkolenie kończyłem im jednocześnie dla dwóch kat. z czego aktualizowałem profil tylko na B. Wszystko przeszło normalnie i już mają B w kieszeni. Teraz aktualizuję na T.
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: 19.01.2013- magiczna data

Postprzez dylek » wtorek 25 czerwca 2013, 20:15

MEL - ale jak teorię zapisałeś ? B-30h i T-30h ? Lub B-30 i T-20 ?
Bo tu babol wyszedł, gdyż było A2- 30h, a następna kategoria (B) zmniejszona ustawowo o 10h do 20h...
I ta zmniejszona B poszła do WORDu jako pierwsza...
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: 19.01.2013- magiczna data

Postprzez MEL » wtorek 25 czerwca 2013, 21:26

50h, i już. Wszystko przeszło oryginalnie.

WORD chyba nie widzi ilości godzin? (chociaż mogę się mylić.) Oni tylko patrzą czy jest profil zaktualizowany. Może starostwo/urząd miasta nie dopuściły ? ?
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: 19.01.2013- magiczna data

Postprzez MEL » wtorek 24 września 2013, 22:37

Wklejam projekt nowelizacji PORD'u i UoKP. LINK

Co sądzicie na temat nadrzędnego pierwszeństwa pieszych, którzy oczekują bezpośrednio przed przejściem dla pieszych ? Wg mnie lekka paranoja. Już widzę te szalejące eLki szkoleniowe i egzaminacyjne, które skaczą przed przejściem z piskiem opon a cywile jak gdyby nigdy nic jadą sobie po staremu. Martwy przepis tak samo jak z warunkową strzałką. Ehhh...........
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: 19.01.2013- magiczna data

Postprzez rusel » środa 25 września 2013, 09:29

elki szkoleniowe/egzaminacyjne juz dawno w 90% stosują w/w przepis wiec problemu w tym zakresie nie ma, cywile i tak robia co chca bez wzgledu na przepisy, natomiast nie sadze ze jest to "martwy" przepis zwlaszcza w rozpatrywaniu winnnego kolizji z pieszym
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: 19.01.2013- magiczna data

Postprzez oskinstruktor » środa 25 września 2013, 21:38

To ja jestem w tych 10%. Będziemy mieli kolejny nieprecyzyjny zapis. Co to znaczy bezpośrednio przed przejściem? Już widzę akcje jak pieszemu będzie się wydawało że już jest bezpośrednio przed przejściem a kierowcy że jeszcze tak nie jest. Dla jednego egzaminatora bezpośrednio przed przejściem będzie 20cm. od jezdni a dla innego pół metra. Skończy się tak, że na egzaminie, przed każdym przejściem będą stawali jak tylko ktoś pojawi się na "horyzoncie".

A kto wytłumaczy jeszcze pieszym, zawłaszcza starszym osobom, że oni też mogą wymusić pierwszeństwo. Im się już WYDAJE, że stojąc przed przejściem już mają pierwszeństwo. Jak dodatkowo dostaną taki zapis.... to będzie ciekawie.
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: 19.01.2013- magiczna data

Postprzez wooly » środa 25 września 2013, 21:46

No to spodziewam się, że codziennie kilka eLek w kraju bedzie odstawionych do blacharza, a instruktorzy i egzaminatorzy beda masowo na L4 z uszkodzeniami kregosłupa.
Piesi cóż dobrze się ubezpieczyć i legalna eutanazja z zabezpieczeniem finansowym dla rodziny na długie lata. W takim wypadku trzeba zainwestować w dobra kamerę do auta. Może to wszystko jest dobrą metoda na niską ilość przeprowadzanych egzaminów ;)
[b][b][b]kúrwa JAK MAM USUNĄĆ KONTO Z tego pier dolone go forum??!!!!!!!@$$@@???????????[/b][/b][/b][/color]
wooly
 
Posty: 250
Dołączył(a): środa 07 października 2009, 11:41
Lokalizacja: СЕКТОР ГАЗА

Re: 19.01.2013- magiczna data

Postprzez oskinstruktor » środa 25 września 2013, 21:59

Kamerę w samochodzie mam już dawno, dzięki Bogu nie musiałem używać jej nigdy jako dowód na cokolwiek. Natomiast teraz jeżeli przepis wejdzie w życie, może być zupełnie inaczej.
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: 19.01.2013- magiczna data

Postprzez dylek » środa 25 września 2013, 22:20

Idea może i poniekąd słuszna, ale jak zwykle wzięli się od d... strony...
Wspomnieli o edukacji kierowców, pieszych...zapomnieli o samych przejściach.
Najpierw niech przygotują infrastrukturę, a nie przepisik popchnąć przez legislację i szczęśliwi.
A może by tak najpierw zapisy zobowiązujące do pozakładania sygnalizacji na przejściach na dwujezdniówkach (szczególnie tych z podwyższoną prędkością w zabudowanym) ?
Pobudować azyle na dwukierunkowych jednojezdniowych jeśli pieszy miałby do przejścia co najmniej 4 pasy ?
Wprowadzić zapis, by zmienić dla pieszych sygnał migającego zielonego (przy którym obecnie mogą włazić), na migające czerwone, które zabraniałoby włazić na jezdnię tuż przed zaświeceniem ciągłego czerwonego, a niedobitków "wyganiało" z jezdni.
To by były realne działania poprawiające bezpieczeństwo pieszych, a nie to czym chcą poprawić sobie obecnie samozachwyt.
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: 19.01.2013- magiczna data

Postprzez szerszon » środa 25 września 2013, 22:31

Oj , z tymi nowelizacjami ostatnio cieniutko....
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: 19.01.2013- magiczna data

Postprzez oskinstruktor » środa 25 września 2013, 22:42

A ja sobie kiedyś coś takiego wymyśliłem, choć zdaję sobie sprawę, że to bajka. ;) Skoro ze znaków mogą korzystać kierowcy, to dlaczego nie piesi.
Przed każdym przejściem po prawej i lewej stronie postawić słupki, które będą widoczne dla pieszego stojącego (dochodzącego) do przejścia dla pieszych. Jeżeli jadący samochód jest na wysokości tego słupka i bliżej, to pieszy nie ma już prawa wejść na przejście bo wtedy zmusi kierującego samochodem do ostrego hamowania. Oczywiście różne odległości słupków od przejścia, dostosowane do różnych dopuszczalnych prędkości na drodze. Rozwiązanie proste, dla jednej i drugiej strony. Kierowca widząc człowieka a będąc przed słupkiem już bardziej uważa a pieszy ma podpowiedź czy jeszcze może czy to już za późno.

A co tam, pomarzyć można ......
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 16 gości