Nowe testy 2013

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Nowe testy 2013

Postprzez rusel » czwartek 31 stycznia 2013, 20:24

Masz podgląd do tych pytań ? Czy piszesz usłyszane ? No ja bym uciekł z miejsca zdarzenia


pisze te z relacji kolegow ktorzy je prowadzili, przy osobach smiertelnych niejeden kandydat zaznacza "wezwanie policji" no bo komu udzielic ma pierwszej pomocy jak nie ma slowa o osobach rannych tylko zabitych :D tutaj pytanie na logike a nie na doslownosc bo pytanie nie wyklucza ze ktos jednak przezyl...ale powinno byc doprecyzowane

no i hit do tej pory

czlowiek lezy z twarzą w kałuży, jest ranny i pytanie brzmi m.i.n czy nalezy go tak pozostawic zeby nie uszkodzic kregoslupa, duzo osob zaznacza ze czeka na odpowiednie sluzby, moze gosc wypije ta kaluze i uratuje sobie zycie :wink:
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Nowe testy 2013

Postprzez jjaacc » czwartek 31 stycznia 2013, 21:52

Barabasz napisał(a):
warto zapamietać i mówić o tym kursantom:
po ewentualnym niezdanym egz, teoretycznym zdajacy ma prawo ZAŻĄDAĆ wydruku pytań z błednymi odpowiedziami.
specjalnie dziś dzwoniłem do WORD Bytom i się o to dowiadywałem.


Coś nie chce mi się w to wierzyć, ale dowiem się w Słupsku. Pewnie tylko dadzą wydruk odpowiedzi w formie raportu.
Avatar użytkownika
jjaacc
 
Posty: 748
Dołączył(a): poniedziałek 18 lipca 2005, 23:16
Lokalizacja: SŁUPSK

Re: Nowe testy 2013

Postprzez toyotka » czwartek 31 stycznia 2013, 23:00

Podobno na wydruku są podane tylko numery pytań i czy odpowiedź prawidłowa. Ale wglądu do pytań już nie ma, bo baza tajna.
toyotka
 
Posty: 40
Dołączył(a): poniedziałek 28 stycznia 2013, 15:23

Re: Nowe testy 2013

Postprzez oskinstruktor » czwartek 31 stycznia 2013, 23:19

Wiadomo Wam może coś na temat daty 8-10 luty w powiązaniu z aktualną (nową) bazą pytań?
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Nowe testy 2013

Postprzez oskbelfer » piątek 01 lutego 2013, 22:02

@ SXE -- zerknij na strony OKE dotyczące egzaminów zawodowych :) dalej twierdze że wydawanie prawa jazdy -- to wydawanie licencji na zabijanie...

@ Dylek -- pełna zgoda do Twojego postu :)





@Rusel
rusel napisał(a):
Masz podgląd do tych pytań ? Czy piszesz usłyszane ? No ja bym uciekł z miejsca zdarzenia


pisze te z relacji kolegow ktorzy je prowadzili, przy osobach smiertelnych niejeden kandydat zaznacza "wezwanie policji" no bo komu udzielic ma pierwszej pomocy jak nie ma slowa o osobach rannych tylko zabitych :D tutaj pytanie na logike a nie na doslownosc bo pytanie nie wyklucza ze ktos jednak przezyl...ale powinno byc doprecyzowane

no i hit do tej pory

czlowiek lezy z twarzą w kałuży, jest ranny i pytanie brzmi m.i.n czy nalezy go tak pozostawic zeby nie uszkodzic kregoslupa, duzo osob zaznacza ze czeka na odpowiednie sluzby, moze gosc wypije ta kaluze i uratuje sobie zycie :wink:


odnośnie wzywania policja czy pogotowie ------ lekarz stwierdza zgon ----- więc zawsze pierwszym telefonem (moim zdaniem) powinien być telefon do pogotowia ratunkowego, inną sprawą jest fakt że najczęściej pierwsza jest PSP - gdyż to oni musż zabezpieczyć teren czy wyciąć blachy by dostać się do poszkodowanych

Inna kwestią jest to iż pytanie do kogo pierwszy telefon jest głupawe -- tel 112 i wszystkie służby działają :)

Picie wody z kałuży -- hmm :)
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Nowe testy 2013

Postprzez dylek » poniedziałek 04 lutego 2013, 12:24

Ostatnio jeżdżąc z "dokształtami", które mają już zapisaną kartotekę egzaminacyjną (nie wliczam podchodzących pierwszy raz) pozwoliłem sobie na mały teścik... dziesięciu kursantów...zarówno od mnie z OSK jak i z innych, którzy u nas dokupili..
Skoro już kilka razy podchodzili do praktyki...teoria "po staremu" zaliczona ... wg mnie niezbyt trudny...
Pierwsze pytanie w czasie jazd:
Jadę jedniojezdniówką (po 1 pasie w każdą ze stron) - pytanie : gdyby taka droga była poza terenem zabudowanym, to z jaką prędkością moglibyśmy max jechać ? 8 z 10-ciu odpowiedziało niepoprawnie (królowała odpowiedź 70)
I drugie pytanie na tych samych jazdach:
Jedziemy dwujezdniówką po 2 pasy każda jezdnia... A na takiej drodze poza terenem zabudowanym to ile by było mozna max jechać ?
Tylko 1 osoba odpowiada mi poprawnie, choć niepewnie...reszta 70, 80, 90 ... obowiazkowo kończąc odpowiedź znakiem zapytania...
To o czym my mówimy ?
O trudności testów ?
Nowe testy tylko pokazały stan wiedzy...
Niestety - tragiczny...
I nie oszukujmy się, że jest inaczej... bo ja robiąc ten prosty teścik też liczyłem na wiekszy % prawidłowych odpowiedzi... A on ciut otworzył mi oczy.
Ludziom po prostu nie chce się uczyć przepisów, choć prawko to chcieli by dostać...
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowe testy 2013

Postprzez szerszon » poniedziałek 04 lutego 2013, 13:21

Od razu pytania z górnej półki. :wow: Mogłeś stopniować...
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Nowe testy 2013

Postprzez dylek » poniedziałek 04 lutego 2013, 13:39

szerszon - no biję się w piersi :lol:
swoją drogą mógłbyś u siebie sprawdzic, czy tylko ja mam takich asów.... :d i porównajmy wynik ;)
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowe testy 2013

Postprzez szerszon » poniedziałek 04 lutego 2013, 15:13

Nie wiem czy Ciebie to pocieszy, ale mam. I nie tylko jeśli chodzi o pytania o prędkość.
Chcą mi podjeżdżać na czerwonym sygnale, gdy jadą na wprost za sygnalizator, bo jest...zielona strzałka. :eek2:
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Nowe testy 2013

Postprzez MEL » poniedziałek 04 lutego 2013, 20:54

szerszon napisał(a):Chcą mi podjeżdżać na czerwonym sygnale, gdy jadą na wprost za sygnalizator, bo jest...zielona strzałka. :eek2:



Standardzik :D

Albo weź zrozum podjeżdżanie do skrzyżowania z naszym czerwonym i zatrzymywanie się przed "trójkącikami" :hmm: Potem wyciąga szyje jak żyrafa i szuka świateł :mrgreen:
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: Nowe testy 2013

Postprzez rusel » wtorek 05 lutego 2013, 18:00

Ludziom po prostu nie chce się uczyć przepisów


i teraz dopiero do tego doszedles.....ja powiem wiecej, tu nie chodzi tak naprawde o przepisy, czy ich sie ucza czy nie....to taki mikrokosmos czyli przekroj spoleczenstwa, rownie dobrze mozna pytac o tabliczke mnozenia albo o chrzest Polski....wyniki beda rownie "zaskakujace", jezeli statystyczny Polak ogladajac i sluchajac wiadomosci TV przedstawionych w kilku zdaniach nie jest w stanie strescic co uslyszal i czego dotyczyla wypowiedz....ostaczajace nas spoleczenstwo w ogromnym procencie nie potrafi poradzic sobie z wieloma sprawami, od tych banalnych, codziennych po te wymagajace wiekszej uwagi, analizy, nauki...pare lat pracowalem z mlodzieza i doroslymi, czy te grupy roznily sie jakos w sposobie podejscia i przyswajania wiedzy? nic a nic....trzeba umiec w zyciu byc zaradnym....logicznie umiec myslec zeby nie zrobic z siebie glupka przy piwie, w towarzystwie czy za kierownicą
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Nowe testy 2013

Postprzez oskbelfer » wtorek 05 lutego 2013, 19:35

@ dylek, szerszon, mel, rusel ----- i to jest właśnie to ------- jedzie gość na egzaminie B+E droga 2 jezdnie, poza boszarem -- gniecie 50 / h --- więc go pytam--- panie pada deszcz? śnieg? jest ślisko? a moze mgla ? --- patrzy na mnie żdziwiony co ja ślepy przeca sloneczna pogoda -- odpowiada ze z drogą wszystko ok, -------- a zpojazdem jest wszystko ok ? pytam------- gość tak tak ok ---------- to czemuż pan jedzie 50 / h ----------- dopowiedź --- bo tak bezpiecznie ------ no to ja na to OK OK ------- i pytam, a proszę Pana sam. osobowym solo -- z jaką prędkością dopuszczalną można tutaj jechać --------- odp --- tutaj można yyyyyyyyyyyyyyyy - cisza -- odpowiedź zakończono.

Ktoś tu pisał o maturze na 30 % i ubolewal ze na prawojazdy trzeba wiecej --------- a te prędkości ------ to nie wiem jaki zakres obejmują 10, 20 , 30 czy 80 procent :) ?

Poprostu jest kiepsko -------- pocieszające jest t,o że osoby kóre zdały nowe testy, nawet dość ładnie śmigają po mieście -zdając tym samym za 1razem i teorię i praktykę - będą z nich ludzie :)
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Nowe testy 2013

Postprzez szydlaczek » sobota 09 lutego 2013, 20:02

Witam. Chce zapytać znawców co sądzą o takim pytaniu ?
Według tej sytuacji z filmu pieszy nie ma zamiaru wejść na jezdnie, stoi na chodniku. Moim zdaniem nie ma obowiązku zatrzymywania się przed przejściem.
Załączniki
pieszy.JPG
pieszy.JPG (72.29 KiB) Przeglądane 7161 razy
szydlaczek
 
Posty: 191
Dołączył(a): czwartek 24 stycznia 2013, 23:37

Re: Nowe testy 2013

Postprzez rusel » sobota 09 lutego 2013, 21:08

ja bym zaznaczyl TAK, dlaczego? bo nie pytaja mnie o to czy pieszy ma pierwszenstwo w tej sytuacji... bo go nie ma, ustapisz mu pierwszenstwa jak bedzie na przejsciu, pytanie jest o to czy nalezy zatrzymac sie zeby umozliwic mu wejscie na przejscie czyli propagowanie partnerstwa na drodze w tej danej sytuacji, pytanie raczej w oparciu o zdrowy rozsadek, ale nie jest to egzaminacyjny "oryginal"

wklepywanie przez tyle lat bezmyslnych krzyzowek do bańki doprowadzilo do absurdalnej sytuacji, teraz bo rewolucji kazdy zacznie zwracac uwage na "doslownosc" przepisow...i sami padną ofiarą sytuacji i obrazka a nie zwrocą uwagi na treść pytania
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Nowe testy 2013

Postprzez pengajar » sobota 09 lutego 2013, 21:28

ja bym zaznaczył NIE, dlaczego? bo nie pytają mnie czy mogę zatrzymać pojazd, ale o to czy NALEŻY zatrzymać. Pieszy żadnego ruchu w stronę przejścia ręce w kieszeniach - może obserwator jakiś więc nie widzę powodu aby należało w tej sytuacji zatrzymywać pojazd
pengajar
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek 25 stycznia 2013, 23:12

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości