Szkolenie uzupełniające po 19 stycznia PKK

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Szkolenie uzupełniające po 19 stycznia PKK

Postprzez Marrta79 » sobota 19 stycznia 2013, 10:01

Czy po 19 stycznia jeżeli kursant chce zapisać się na szkolenie uzupełniające w danym ośrodku to czy ten ośrodek, też musi wystąpić o PKK? Czy PKK dotyczy tylko szkolenia podstawowego?
Marrta79
 
Posty: 41
Dołączył(a): czwartek 17 stycznia 2013, 21:53

Re: Szkolenie uzupełniające po 19 stycznia PKK

Postprzez oskinstruktor » sobota 19 stycznia 2013, 12:14

wg mnie nie, bo skoro Twoje dokumenty są już w WORD to nie ...... ale to tylko moje skromne zdanie
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Szkolenie uzupełniające po 19 stycznia PKK

Postprzez Marrta79 » poniedziałek 25 lutego 2013, 22:38

A czy trzeba zgłaszać do Starostwa czas, miejsce, itp przy szkoleniu uzupełniającym?
Marrta79
 
Posty: 41
Dołączył(a): czwartek 17 stycznia 2013, 21:53

Re: Szkolenie uzupełniające po 19 stycznia PKK

Postprzez MEL » poniedziałek 25 lutego 2013, 22:46

Zgłaszasz tylko osoby z PKK. "Starych" kursantów wyrabiasz jak zawsze.
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: Szkolenie uzupełniające po 19 stycznia PKK

Postprzez szerszon » poniedziałek 25 lutego 2013, 22:49

Powiedzieli,ze szkolenie uzupełniające nie musi być zgłaszane do starostwa.
Karta i książka styknie.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Szkolenie uzupełniające po 19 stycznia PKK

Postprzez Marrta79 » poniedziałek 25 lutego 2013, 23:25

MEL napisał(a):Zgłaszasz tylko osoby z PKK. "Starych" kursantów wyrabiasz jak zawsze.

Odnośnie "starych" kursantów to wiedziałam, interesowała mnie sprawa dotycząca właśnie tych z PKK.
Marrta79
 
Posty: 41
Dołączył(a): czwartek 17 stycznia 2013, 21:53

Re: Szkolenie uzupełniające po 19 stycznia PKK

Postprzez x098 » wtorek 26 lutego 2013, 07:50

szerszon napisał(a):Powiedzieli,ze szkolenie uzupełniające nie musi być zgłaszane do starostwa.
Karta i książka styknie.

A konkretnie kto Panu powiedział?
I Czy ma Pan to na piśmie?

Urzędnik który przychodzi do mnie na kontrole poinformował że, mam zgłaszać rozpoczęcie kursu uzupełniającego, ponadto jeżeli osoba ma pkk to wiąże się z pobraniem pkk

viewtopic.php?f=10&t=32704
Nie mówię czego nie myślę, mówię co myślę.
x098
 
Posty: 324
Dołączył(a): wtorek 25 sierpnia 2009, 14:43

Re: Szkolenie uzupełniające po 19 stycznia PKK

Postprzez superosk » wtorek 26 lutego 2013, 22:51

To niech urzędnik jeszcze wyjaśni przedsiębiorcy, jak pobrać PKK, jeżeli jest on zablokowany przez word, w którym osoba czeka na egzamin. Ja słyszałem o wykładni, że podstawą do przyjęcia na szkolenie uzupełniające może być zaświadczenie z wordu o zaplanowanym egzaminie, ewentualnie historia egzaminów lub kopia zaświadczenie o ukończonym szkoleniu podstawowym.
superosk
 
Posty: 40
Dołączył(a): sobota 09 lutego 2013, 02:48

Re: Szkolenie uzupełniające po 19 stycznia PKK

Postprzez rafal5757 » środa 27 lutego 2013, 13:07

jeśli chodzi o Warszawę szkolenia uzupełniającego nie trzeba zgłaszać
Havranek - Nauka Jazdy Warszawa
Jazdy doszkalające Warszawa
Avatar użytkownika
rafal5757
 
Posty: 204
Dołączył(a): sobota 06 września 2008, 22:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szkolenie uzupełniające po 19 stycznia PKK

Postprzez rafal5757 » piątek 01 marca 2013, 18:46

Odwołuję to co napisałem, że w Warszawie nie trzeba zgłaszać szkolenia uzupełniającego. Trzy telefony do UM w Warszawie utwierdziły mnie, że nie trzeba zgłaszać. Po dzisiejszej wizycie w UM wiem, że nic nie wiem, ponoć trzeba zgłaszać ale najlepiej żebym się udał do prawnika w celu interpretacji przepisu:) Taką uzyskałem informację.
Urząd-Prezydent ponoć nie ma obowiązku interpretacji przepisów:)
Ciekawe na podstawie jakich przepisów będą/są kontrolowane OSK?
Havranek - Nauka Jazdy Warszawa
Jazdy doszkalające Warszawa
Avatar użytkownika
rafal5757
 
Posty: 204
Dołączył(a): sobota 06 września 2008, 22:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szkolenie uzupełniające po 19 stycznia PKK

Postprzez rafal5757 » piątek 01 marca 2013, 19:09

Pytania za 100 punktów :D

Czy po szkoleniu uzupełniającym instruktor jest obowiązany przeprowadzić egzamin wewnętrzny?

Jeżeli jest taki obowiązek? To jak zmusić kursanta do wykupienia godzin na egzamin wewnętrzny?

W jakim czasie OSK ma obowiązek zgłoszenia do starostwa daty zakończenia szkolenia uzupełniającego?
Havranek - Nauka Jazdy Warszawa
Jazdy doszkalające Warszawa
Avatar użytkownika
rafal5757
 
Posty: 204
Dołączył(a): sobota 06 września 2008, 22:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szkolenie uzupełniające po 19 stycznia PKK

Postprzez MEL » piątek 01 marca 2013, 19:27

rafal5757 napisał(a):Pytania za 100 punktów :D

Czy po szkoleniu uzupełniającym instruktor jest obowiązany przeprowadzić egzamin wewnętrzny?

Jeżeli jest taki obowiązek? To jak zmusić kursanta do wykupienia godzin na egzamin wewnętrzny?

W jakim czasie OSK ma obowiązek zgłoszenia do starostwa daty zakończenia szkolenia uzupełniającego?



Jeżeli ma już zdane i przyszła na samo "doszkolenie" to nie musi drugi raz zdawać a jak jeszcze nie podchodziła w ogóle do wew. to musi być świadoma, że niezaliczenie egz wew skutkuje brakiem możliwości aktualizacji pkk i zapisu na egz państwowy...

Art. 27. 1. Kierownik ośrodka szkolenia kierowców
jest obowiązany:
1) przedstawić staroście właściwemu ze względu na
miejsce prowadzenia ośrodka szkolenia kierowców,
najpóźniej w następnym dniu roboczym od
dnia rozpoczęcia kursu, informację o terminie, czasie
i miejscu, w których będą prowadzone zajęcia,
wraz z listą uczestników kursu;


4) przekazywać staroście, o którym mowa w pkt 1,
w terminie 14 dni od dnia zakończenia kursu i wydania
zaświadczenia o jego ukończeniu, następujące
dane osób, które ukończyły kurs:


Jedynie pod to można podpiąć zgłaszanie zakończenia.
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: Szkolenie uzupełniające po 19 stycznia PKK

Postprzez rafal5757 » piątek 01 marca 2013, 20:22

MEL napisał(a):Jeżeli ma już zdane i przyszła na samo "doszkolenie" to nie musi drugi raz zdawać a jak jeszcze nie podchodziła w ogóle do wew. to musi być świadoma, że niezaliczenie egz wew skutkuje brakiem możliwości aktualizacji pkk i zapisu na egz państwowy...


Zgodnie z ustawą art. 23 ust. 4
"Egzamin wewnętrzny jest przeprowadzany odpowiednio po ukończeniu zajęć, o których mowa w ust. 2 pkt 1-3 ...

ust. 2 Szkolenie osoby ubiegającej się o uzyskanie uprawnienia do kierowania motorowerem lub pojazdem silnikowym jest prowadzone zgodnie z programem szkolenia i obejmuje:

1) część teoretyczną ...
2) część praktyczną ...

Wynika z tego, że jeżeli kończę zajęcia praktyczne na "szkoleniu uzupełniającym" powinienem przeprowadzić egzamin wewnętrzyny.


MEL napisał(a):Cytuj:

Art. 27. 1. Kierownik ośrodka szkolenia kierowców
jest obowiązany:
1) przedstawić staroście właściwemu ze względu na
miejsce prowadzenia ośrodka szkolenia kierowców,
najpóźniej w następnym dniu roboczym od
dnia rozpoczęcia kursu, informację o terminie, czasie
i miejscu, w których będą prowadzone zajęcia,
wraz z listą uczestników kursu;


4) przekazywać staroście, o którym mowa w pkt 1,
w terminie 14 dni od dnia zakończenia kursu i wydania
zaświadczenia
o jego ukończeniu, następujące
dane osób, które ukończyły kurs:


Tu jest mowa o zakończeniu kursu i wydaniu zaświadczenia oba te warunki muszą być spełnione.
Wynika z tego, że jeżeli po szkoleniu uzupełniającym nie przeprowadzę egzaminu wewnętrznego to nie zgłaszam zakończenia tego kursu.
Ostatnio zmieniony niedziela 03 marca 2013, 15:45 przez rafal5757, łącznie zmieniany 1 raz
Havranek - Nauka Jazdy Warszawa
Jazdy doszkalające Warszawa
Avatar użytkownika
rafal5757
 
Posty: 204
Dołączył(a): sobota 06 września 2008, 22:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szkolenie uzupełniające po 19 stycznia PKK

Postprzez x098 » sobota 02 marca 2013, 08:23

Tu jest mowa o zakończeniu kursu i wydaniu zaświadczenia oba te warunki muszą być spełnione.
Wynika z tego, że jeżeli po szkoleniu uzupełniającym nie przeprowadzę egzaminu wewnętrznego to nie zgłaszam zakończenia tego kursu.


Dziwnym trafem, dzwoniłem do mojego urzędnika ze starostwa z dokładnie takim pytaniem czy zgłaszać zakończenie kursu uzupełniającego i d o k ł a d n i e zacytowałem ten przepis, urzędnik odpowiedział iż, jest absolutnie pewien że, trzeba zgłaszać i sprawa ta w ten sposób została zinterpretowana przez dyrektora wydziału. Stwierdził również że, jeżeli nie otrzyma oficjalnej interpretacji czy wykładni z ministerstwa to wszystkich tych wymagań dotyczących szkolenia uzupełniającego o których wcześniej (na forum) pisałem, będzie wymagał.


Szanowni Państwo! Jeżeli nic nie zrobimy WSZYSCY za kilka miesięcy obudzimy się z ręką w nocniku!

Co Koledzy/Koleżanki możemy zrobić: na pewno każdy z Was ma prawo indywidualnie wysyłać zapytania i wnioski do urzędników (wywierać nacisk od dołu) nasze stowarzyszenia w większości mogą wywierać nacisk od góry (a my możemy wywierać nacisk na prezesów) przecież uczestniczą w pracach komisji.
Nie mówię czego nie myślę, mówię co myślę.
x098
 
Posty: 324
Dołączył(a): wtorek 25 sierpnia 2009, 14:43

Re: Szkolenie uzupełniające po 19 stycznia PKK

Postprzez rafal5757 » sobota 02 marca 2013, 20:24

Moim zdaniem nie należy zgłaszać "szkolenia uzupełniającego". W art. 27 ust. 1 pkt. 3 i 4 jest odniesienie do "szkolenia podstawowego".

W 100% nie należy zgłosić zakończenia "szkolenia uzupełniającego" jeżeli to szkolenie nie zakończy się egzaminem i wydaniem zaświadczenia.

W rozmowie tel. z UM Warszawa trzykrotnie uzyskałem informację, że nie trzeba zgłaszać szkolenia uzupełniającego. Po piątkowej wizycie uzyskałem informację, że ponoć trzeba zgłaszać.

Pan z UM podpierał się:

art. 27.1 Kierownik ośrodka szkolenia kierowców jest obowiązany:

1) przedstawić staroście właściwemu ze względu na miejsce prowadzenia
ośrodka szkolenia kierowców, najpóźniej w następnym dniu roboczym od
dnia rozpoczęcia kursu, informację o terminie, czasie i miejscu, w których
będą prowadzone zajęcia, wraz z listą uczestników kursu;

Pan z UM ( dodam, że nie za bardzo miły ) stwierdził, żę tu nie ma rozgraniczenia na szkolenie podstawowe i szkolenie uzupełniające. Jest mowa o kursie, który trzeba zgłaszać.

Na moje stwierdzenie, że w kolejnych punktach jest odniesienie do szkolenia podatawowego powiedział, że każdy punkt należy rozpatrywać oddzielnie.


Ale czytając dalej Ustawę o kierujących mamy:

Art. 27 ust.4


4. Ośrodek szkolenia kierowców lub inny podmiot prowadzący szkolenie wydaje
osobie ubiegającej się o uzyskanie uprawnienia do kierowania motorowerem,
pojazdem silnikowym lub uprawnienia do kierowania tramwajem zaświadczenie
o ukończeniu szkolenia
, jeżeli osoba ta:
1) uczestniczyła:
a) w minimum 80 % przewidzianych w programie zajęć, o których mowa
w art. 23 ust. 2 pkt 1 oraz w art. 23 ust. 5 pkt 1,
b) we wszystkich przewidzianych w programie zajęciach, o których mowa
w art. 23 ust. 2 pkt 2 i 3 oraz w art. 23 ust. 5 pkt 2–4;
2) uzyskała pozytywny wynik egzaminu wewnętrznego.


Skoro po szkoleniu uzupełniającym jest wymagany egzamin wewnętrzny ( tylko jestem ciekawy po co ma być ten egzamin wewnętrzny teoretyczny - skoro był po szkoleniu podatawowym i jest ważny przez pół roku ) to Ośrodek szkolenia kierowców musi wydać KOLEJNE! zaświadczenie o ukończeniu kursu - zgodnie z pkt. 2. I jestem ciekawy czy jeżeli wynik egzaminu wewnętrznego będzie negatywny czy osoba, która zapisała się już na egzamin państwowy będzie mogła przystąpić do tego egzaminu?

Moim zdaniem art. 27 ust. 4 dotyczy szkolenia podstawowego. Idąc tokiem rozumowania Pana z UM z Warszawy chyba mam rację, ponieważ każdy punkt należy rozpatrywać oddzielnie, bzdura:)

W najbliższym tygodniu idę w tej sprawie ponownie do urzędu porozmawiać i złożyć zapytanie na piśmie. Inaczej nie można ponieważ niektórzy Panowie w UM zachowują się po ludzku a inni ... Muszę uzyskać jednoznaczną odpowiedź. Nie może być tak, że jeden urzędnik mówi jedno a drugi co innego a może kolejny na kontroli ośrodka jeszcze co innego.
Ostatnio zmieniony niedziela 03 marca 2013, 15:44 przez rafal5757, łącznie zmieniany 1 raz
Havranek - Nauka Jazdy Warszawa
Jazdy doszkalające Warszawa
Avatar użytkownika
rafal5757
 
Posty: 204
Dołączył(a): sobota 06 września 2008, 22:49
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości