Skreślenie z ewidencji egzaminatorów

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Skreślenie z ewidencji egzaminatorów

Postprzez lindor » niedziela 03 lutego 2013, 02:39

Art. 71.
1. Marszałek województwa skreśla egzaminatora z ewidencji egzaminatorów, w
przypadku:
1) śmierci egzaminatora;
2) niespełniania przez niego co najmniej jednego z wymagań, o których mowa
w art. 58 ust. 1 pkt 1–9;
3) nieprzedłożenia do dnia 7 stycznia każdego roku zaświadczenia potwierdzającego
uczestnictwo, w roku ubiegłym, w warsztatach, o których mowa w
art. 62 ust. 3;
4) dopuszczenia się rażącego naruszenia przepisów poprzez:
a) wielokrotne przeprowadzenie egzaminu państwowego w sposób niezgodny
z przepisami ustawy,
b) przeprowadzenie egzaminu na prawo jazdy w przypadkach określonych
w art. 57,
c) potwierdzenie nieprawdy w dokumentach dotyczących egzaminu.
2. Marszałek województwa skreśla egzaminatora z ewidencji:
1) z urzędu;
©Kancelaria Sejmu s. 55/108
2012-05-22
2) na wniosek dyrektora wojewódzkiego ośrodka ruchu drogowego.
3. W przypadkach, o których mowa w ust. 1 pkt 2–4 marszałek województwa wydaje
decyzję administracyjną.
4. W przypadku skreślenia z ewidencji egzaminatora, który dopuścił się rażącego
naruszenia przepisów z zakresu egzaminowania, ponowny wpis do ewidencji nie
może być dokonany wcześniej niż po upływie 2 lat od dnia, w którym decyzja
administracyjna o skreśleniu stała się ostateczna.
5. Marszałek województwa kieruje egzaminatora, o którym mowa w ust. 4, na egzamin,
o którym mowa w art. 58 ust. 1 pkt 7, w przypadku jeżeli osoba ta wystąpiła
o ponowny wpis do ewidencji egzaminatorów. Skierowanie można wydać
po upływie co najmniej 2 lat od dnia, w którym decyzja administracyjna o
skreśleniu z ewidencji egzaminatorów stała się ostateczna.


Jak powszechnie wiadomo rządzący postanowili zagospodarować jakoś egzaminatorów nie wykonujących zawodu i narzucja obowiązek "doskonalenia zawodowego" :)

Jak np egzaminator nie zatrudniony w WORD nie ma ochoty uczestniczyć w warsztatach to oczywiście zostaje skreślony z ewidencji egzaminatorów...

Czy waszym zdaniem aby ponownie znaleźć się na magicznej liście trzeba uczestniczyć w spektaklu pod tytylem "egzamin weryfikacyny"?

Z artykułu ustawy który przytoczyłem wynika (moim zdaniem), że nie trzeba znowu zdawać egzaminu. Jeśli zostaliśmy skreśleni z powodu nie uczestniczenia w danym roku w warsztatach. Aby znaleść się w ewidencji nalezy złożyć - wniosek o wpis do ewidencji, badania i świstek o ukończonych warsztatach itd.

Jeśli się mylę to mnie poprawcie.
lindor
 
Posty: 106
Dołączył(a): niedziela 13 marca 2011, 23:21

Re: Skreślenie z ewidencji egzaminatorów

Postprzez kadziunt » niedziela 03 lutego 2013, 11:50

Super że ktoś ten temat poruszył, bo ja właśnie takim egzaminatorem jestem- kurs zrobiłem A i B od strzała weryfikacja poszła ale roboty nie mam i nie będę miał i dlatego też się zastanawiałem. Zapewne z ciekawości brał bym udział w tych warsztatach ale wszystko zależy od ceny. tym zatrudnionym zapłacą wordy a my sobie sami będziemy musieli :help: Dodatkowo taki sam przepis jest w sprawie instruktorów- ciekawe też jak tam to będzie wyglądać bo i takie uprawnienia posiadam :?
kadziunt
 
Posty: 159
Dołączył(a): środa 31 października 2012, 18:27

Re: Skreślenie z ewidencji egzaminatorów

Postprzez rusel » niedziela 03 lutego 2013, 12:04

Czy waszym zdaniem aby ponownie znaleźć się na magicznej liście trzeba uczestniczyć w spektaklu pod tytylem "egzamin weryfikacyny"?


jezeli zostajesz wykreslony z ewidencji z powodu nieuczestniczenia w szkoleniu to skladasz ponownie wniosek o egzamin, jezeli jest to z powodow dyscyplinarnych wnosek skladasz po 2 latach, tak to sobie wyobrazam

art 67.1.10

"marszalek kieruje na egzamin egzaminatora skreslonego z ewidencji egzaminatorow". Osobiscie drugi raz juz bym do egzaminu nie podszedl, strata czasu
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Skreślenie z ewidencji egzaminatorów

Postprzez lindor » niedziela 03 lutego 2013, 13:20

Rusel w artykule 67 są opisane jakie ma kompetencje marszałek.

Moim zdaniem artykuł 71 precyzuje w jakiej sytuacji po skreśleniu z ewidencji Marszałek kieruje na ponowny egzamin.
lindor
 
Posty: 106
Dołączył(a): niedziela 13 marca 2011, 23:21

Re: Skreślenie z ewidencji egzaminatorów

Postprzez rusel » niedziela 03 lutego 2013, 13:55

art 71 precyzuje wyjatek w jakim przypadku dopiero po 2 latach bedziesz mogl sie starac o ponowny wpis do ewidencji...reszta bez zmian, zadzwon do UM, rozwiejesz watpliwosci...
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Skreślenie z ewidencji egzaminatorów

Postprzez lindor » niedziela 03 lutego 2013, 14:08

W takim razie czemu ma służyć punkt 5? nie wystarczyłby punkt 4?

kolejna sprawa art 67 pkt 10 "kieruje na egzamin egzaminatora skreślonego z ewidencji egzaminatorów" na jaki egzamin? z szydełkowania? dopiero o egzaminie "weryfikacyjnym" jest mowa w art 71 pkt 5 :)

Do urzędu dzwonił nie będę, lecz napiszę pismo i będę oczekiwał na odpowiedź. Dalej uważam, że ponowne zdanie egzaminu jest niezbędne aby być wpisanym do ewidencji ale tylko w przypadku (patrz pkt 4)


4. W przypadku skreślenia z ewidencji egzaminatora, który dopuścił się rażącego
naruszenia przepisów z zakresu egzaminowania, ponowny wpis do ewidencji nie
może być dokonany wcześniej niż po upływie 2 lat od dnia, w którym decyzja
administracyjna o skreśleniu stała się ostateczna.

5. Marszałek województwa kieruje egzaminatora, o którym mowa w ust. 4, na egzamin,
o którym mowa w art. 58 ust. 1 pkt 7, w przypadku jeżeli osoba ta wystąpiła
o ponowny wpis do ewidencji egzaminatorów. Skierowanie można wydać
po upływie co najmniej 2 lat od dnia, w którym decyzja administracyjna o
skreśleniu z ewidencji egzaminatorów stała się ostateczna.
lindor
 
Posty: 106
Dołączył(a): niedziela 13 marca 2011, 23:21

Re: Skreślenie z ewidencji egzaminatorów

Postprzez oskbelfer » niedziela 03 lutego 2013, 16:27

zapis dot zarówno instruktora jak i egzaminatora jest uwazam wyciaganiem kasy ..... instruktor nie moze pracowac jako egzaminator, egzaminator ma zakaz jako instruktor, ale szkolenia trzeba robic w zakresie instr/egzam.... --------- ale cóż mozemy poradzić....

kuriozum jest to ---- kto bedzie szkolił instruktora/egzaminatora posiadajacego uprawnienia do szkolenia i egzaminowania w zakresie kat abcdet plus instruktora techniki jazdy :)?
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Skreślenie z ewidencji egzaminatorów

Postprzez rusel » niedziela 03 lutego 2013, 17:52

lindor odpowiedz mi na pytanie na jakiej podstawie chcesz byc wpisany do ewidencji jezeli nie jestes egzaminatorem? Bo kiedys byles? I jakie warsztaty chcesz odbyc i kto na nie wpusci jezeli jestes wykreslony z ewidencji, warsztaty sa dla egzaminatorow czynnych i biernych...kapujesz? Bez wpisu do ewidencji nie mozna w nich uczestniczyc, ja juz bralem udzial w takich szkoleniach dla egzaminatorow niezatrudnionych i bez papieru z um nie da rady....
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Skreślenie z ewidencji egzaminatorów

Postprzez lindor » niedziela 03 lutego 2013, 19:34

Rusel logike odkładam na bok i staram się stosować zapisy ustawy bez interpretacji własnej. Czy dla Ciebie zapisy ustawy w poruszanej kwestii nie budzą wątpliwości? wskazują jednoznacznie, że egzaminator który został skreślony z ewidencji z powodu nie uczestnictwa w szkoleniu traci prawo wykonywania zawodu? egzamin weryfikacyjny który zdał traci swoją ważność?

Pytasz na jakiej podstawie chce być wpisany kolejny raz do widencji egzaminatorów. A no na takiej, że spełniam poniższe warunki - z wyłączeniem ostatniego ale właśnie o taki wpis się ubiegam.

1. Egzaminatorem jest osoba, która:
1) posiada wykształcenie wyższe;
2) posiada przez okres co najmniej 6 lat prawo jazdy kategorii B oraz przez
okres co najmniej roku, odpowiednio do zakresu przeprowadzanego egzaminu:
a) prawo jazdy właściwej kategorii lub
b) pozwolenie na kierowanie tramwajem;
3) posiada uprawnienia egzaminatora w zakresie prawa jazdy kategorii B od co
najmniej 3 lat, w przypadku osoby ubiegającej się o uprawnienia do egzaminowania
na pozostałe kategorie prawa jazdy;
4) posiada ważne orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych
do wykonywania czynności egzaminatora;
5) posiada ważne orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych
do wykonywania czynności egzaminatora;
6) ukończyła z wynikiem pozytywnym kurs kwalifikacyjny potwierdzony zaświadczeniem
o jego ukończeniu;
7) złożyła z wynikiem pozytywnym egzamin przed komisją weryfikacyjną powołaną
przez ministra właściwego do spraw transportu;
8) daje rękojmię należytego wykonywania swoich obowiązków;
9) nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za:
a) przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji,
b) przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub
osobistej,
c) przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów,
d) prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie po użyciu
innego podobnie działającego środka,
e) przestępstwo umyślne przeciwko życiu i zdrowiu lub
f) przestępstwo przeciwko wolności seksualnej i obyczajności;
10) jest wpisana do ewidencji egzaminatorów.
lindor
 
Posty: 106
Dołączył(a): niedziela 13 marca 2011, 23:21

Re: Skreślenie z ewidencji egzaminatorów

Postprzez rusel » niedziela 03 lutego 2013, 19:53

Czy dla Ciebie zapisy ustawy w poruszanej kwestii nie budzą wątpliwości? wskazują jednoznacznie, że egzaminator który został skreślony z ewidencji z powodu nie uczestnictwa w szkoleniu traci prawo wykonywania zawodu? egzamin weryfikacyjny który zdał traci swoją ważność?


dla mnie nie jest to watpliwe, egzaminator traci prawo do wykonywania zawodu jezeli zostal skreslony z ewidencji przez Marszalka tak jak kazdy inny zawod nad ktorym urząd prowadzi nadzor, egzamin ktory zdawal po wykresleniu jest niewazny,
nie moze byc wpisanym do ewidencji na podstawie badan lekarskich....i wniosku....wniosek o wpisanie do ewidencji to wniosek w ktorym skladasz informacje o zdaniu egzaminu weryfikacyjnego.....czyli zlozenie samego wniosku to tak naprawde wniosek o egzamin weryfikacyjny, dopiero po jego zaliczeniu jestes ponownie wpisany do ewidencji ale nie ma tu 2letniego okresu o ktorym mowa w podanej wczesniej podstawie prawnej

Dlatego wymyslono te nieszczesne szkolenia dla bezrobotnych egzaminatorow, poza branzą bez szkolen to krecha, inni maja jeszcze gorzej czyli znow ja :D jezeli np nauczyciel ktory robil awans np po 10 latach jest dyplomowanym, jezeli podejmuje inny zawod i jest poza branza przez 5 lat automatycznie traci swoje uprawnienia z urzędu...i jest znow stazystą...wszystkie dyplomy i egzaminy traca waznosc
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Skreślenie z ewidencji egzaminatorów

Postprzez lindor » niedziela 03 lutego 2013, 20:10

Rusel ja wszystko rozumiem; do wczoraj wszystko było dla mnie oczywyste i miałem dosłownie taki sam pogląd na omawianą kwestię jak Ty teraz.

Mi ta sprawa jednak nie daje spokoju i dla mnie nie jest to już tak oczywiste. Z natury jestem dociekliwy więc napiszę pisemko do UM. Przedstawie swoje wątpliwości i zobaczę co mi odpiszą :) koszt operacji 4 zł za list polecony - więc warto.
lindor
 
Posty: 106
Dołączył(a): niedziela 13 marca 2011, 23:21

Re: Skreślenie z ewidencji egzaminatorów

Postprzez rusel » niedziela 03 lutego 2013, 20:20

oby nie odpowiedziala na to asystentka :wink:
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Skreślenie z ewidencji egzaminatorów

Postprzez kadziunt » poniedziałek 04 lutego 2013, 17:52

Lindor, to super, podziel się z nami uzyskaną odpowiedzią, bo układ w tym momencie jest chory. Pracy jako egz nie ma więc trzymamy się od tego z daleka. Ja np. zapewne niedługo pojadę na wyspy i co. Musze wracać bo nie przyniosę zaświadczenia o szkoleniu a jak bym kiedyś za 100 latchciał wrócić i starać się w którymś z WORDów prace to znów musiał bym spotykać Pana Leszka G :P Bardzo go lubię ale bez przesady :lol:
kadziunt
 
Posty: 159
Dołączył(a): środa 31 października 2012, 18:27

Re: Skreślenie z ewidencji egzaminatorów

Postprzez lindor » poniedziałek 04 lutego 2013, 18:20

Dzisiaj dzwoniłem do Urzędu Marszałkowskiego i oto czego się dowiedziałem...

Jeżeli aktualnie znajduje się w ewidencji egzaminatorów i nie podejdę do warsztatów to zostaje skreślony z ewidencji egzaminatorów.

jeśli będę się ponowny raz ubiegał o wpis do ewidencji to składam tylko komplet dokumentów i oni mnie wpisują bez przystepowania kolejny raz do egzaminu weryfikacyjnego.

Z urzędu na egzamin są kierowane tylko te osoby o których mowa w art 71 pkt 4. Taka jest wykładnia na dzień dzisiejszy w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.
lindor
 
Posty: 106
Dołączył(a): niedziela 13 marca 2011, 23:21

Re: Skreślenie z ewidencji egzaminatorów

Postprzez kadziunt » poniedziałek 04 lutego 2013, 19:38

A czyli gitara, nie ma sensu w takim razie uczestniczenie w tych warsztatach. Bo później taki wpis i tak pewnie w 2 tygodnie spokojnie się uzyska :thumb2:
kadziunt
 
Posty: 159
Dołączył(a): środa 31 października 2012, 18:27

Następna strona

Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości