Skreślenie z ewidencji egzaminatorów

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Skreślenie z ewidencji egzaminatorów

Postprzez kadziunt » czwartek 07 lutego 2013, 18:39

Dzisiaj otrzymałem list z UM- dostał ktoś z Was też taki?
Ogólnie chodzi w nim mniej więcej o to że pod groźbą wykreślenia z ewidencji do 30 dni mam dostarczyć:
adres- da się zrobić
dane WORDU w którym pracuję- chciałbym;p
datę ważności legitymacji- chciałbym;p
i teraz dziwne i nurtujące mnie 2 podpunkty
- zaświadczenie o odbytym sszkoleniu no chyba do 7 stycznia 2014?
- zaświadczenie o niekaralności - to teraz co roku będziemy musieli donosić?
kadziunt
 
Posty: 159
Dołączył(a): środa 31 października 2012, 18:27

Re: Skreślenie z ewidencji egzaminatorów

Postprzez lindor » czwartek 07 lutego 2013, 19:39

Heh normalnie jaja Panie jaja :) a jaki UM wpadł na taki pomysł? w moim Mazowieckim UM będa skreślać w 2014 :)
lindor
 
Posty: 106
Dołączył(a): niedziela 13 marca 2011, 23:21

Re: Skreślenie z ewidencji egzaminatorów

Postprzez kadziunt » piątek 08 lutego 2013, 12:29

Małopolski, czyli Ty nie musisz dostarczać niekaralności teraz?
To fajny sposób wymyślili żeby mnie pozbawić 50 zł;p
kadziunt
 
Posty: 159
Dołączył(a): środa 31 października 2012, 18:27

Re: Skreślenie z ewidencji egzaminatorów

Postprzez lindor » piątek 08 lutego 2013, 12:52

Nic mi na ten temat nie wiadomo. Niby na jakiej podstawie prawnej wymagają tego dokumentu? przecież jesteś wpisany do ewidencji i na dzień dzisiejszy spełniasz wszelkie wymagania prawne aby w tej ewidencji pozostać. Po skreśleniu z ewidencji jak będziesz się kolejny raz ubiegał to jak najbardziej trzeba ten świstek dostarczyć.

Dzwoniłeś do nich? może jakaś pomyłka zaszła... może komuś się wydaje, że pracujesz w zawodzie... fantaści :)))
lindor
 
Posty: 106
Dołączył(a): niedziela 13 marca 2011, 23:21

Re: Skreślenie z ewidencji egzaminatorów

Postprzez kadziunt » piątek 08 lutego 2013, 15:43

Na razie nie dzwoniłem,bo planuję u znajomego zasięgnąć języka-czy on też dostał ( on pracuje w zawodzie) i wtedy będę się dowiadywał. Moja koleżanka która również pracy nie ma też taki list dostała wczoraj więc to raczej nie jest pomyłka :hmm:
kadziunt
 
Posty: 159
Dołączył(a): środa 31 października 2012, 18:27

Re: Skreślenie z ewidencji egzaminatorów

Postprzez Miedzi0 » środa 20 lutego 2013, 18:06

Zgodnie z Ustawa o kierujacych:

Art. 130

4. Organ prowadzący ewidencję, o której mowa w art. 33 ust. 1 pkt 9, art. 58 ust. 1 pkt 10, art. 77 ust. 1 pkt 5, art. 87 ust. 2 pkt 4 i art. 117 ust. 2 pkt 8 ustawy w terminie 3 miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy, wzywa osobę wpisaną przed dniem wejścia w życie ustawy do odpowiedniej ewidencji, o której mowa w ust. 1, do przedłożenia aktualnych informacji w zakresie danych umieszczonych w tych ewidencjach.

5. Osoba wezwana do przedłożenia aktualnych informacji w zakresie danych umieszczonych w ewidencji, w trybie, o którym mowa w ust. 4, jest obowiązana przedłożyć te informacje, w terminie miesiąca od dnia otrzymania wezwania, pod rygorem skreślenia z ewidencji.


To kazdy z instruktorow, instruktorow techniki jazdy jak i egzaminatorow, w przeciagu 3 miesiecy od dnia 19 stycznia otrzyma odpowiednie pismo, po czym dostanie jeden miesiac na "uzupelnienie" dokumentow. O co chodzi? Glownie o "nowe przewinienia" za ktore nie bedzie mozna posiadac wyzej wymienionych uprawnien:

9) nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za:
a) przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji,
b) przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej,
c) przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów,
d) prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie po użyciu innego podobnie działającego środka,
e) przestępstwo umyślne przeciwko życiu i zdrowiu lub
f) przestępstwo przeciwko wolności seksualnej i obyczajności;


Moze nawet przez to pojawia sie wolne wakaty, ktore oczywiscie juz sa zapewne "zajete". Dokumenty pewnie beda bardzo uniwersalnie pisane, ale nie ma sie tym co przejmowac. Ja jeszcze z zadnego urzedu nic nie dostalem (dolnoslaskie).

Co do ewidencji egzaminatorow o ktorej pisze lindor i interpretacji tej sytuacji przez UM Wojewodztwa Mazowieckiego, to jak tylko przeczytalem Ustawe o kierujacych, to wlasnie tak rozumialem te zapisy. Po 7 stycznia skladam nowy wniosek, przedkladam odpowiednie dokumenty, naturalnie wnosze oplate i znow mam wpis bez dodatkowego egzaminu. Zastanawiam sie tylko jak rozne UM beda chcialy utrudnic zycie w tej kwestii i jak beda to usilowali interpretowac...

Pozostaje jeszcze problem osob, ktore maja uprawnienia na wieksza ilosc kategorii. W ten sposob odzyska sie prawdopodobnie tylko uprawnienia egzaminatora kat. B, kazda inna bedzie wymagala 3 lat posiadania uprawnien na kat. B, a przeciez dopiero je odzyskamy. Wczesniejsze lata posiadania uprawnien moga juz nie byc brane pod uwage, wiec szkolenie pewnie bedzie nieuniknione. Sam wystosuje odpowiednie pismo do "swojego" UM i dam znac jak to bedzie wygladalo w moim rejonie.
Miedzi0
 
Posty: 50
Dołączył(a): czwartek 07 maja 2009, 14:54

Re: Skreślenie z ewidencji egzaminatorów

Postprzez kadziunt » środa 20 lutego 2013, 19:13

ee no chyba zabrac mi kat A nie moga to nie moja wina za po staremu mozna bylo robic a i b na raz i na raz zdawac weryfikacje. Co do instruktorow to jak zanioslem do starostwa niekaralnosc zeby sobie zrobili ksero to zdziwieni byli i w sumie to tak na sile wzieli ode mnie ten swistek
kadziunt
 
Posty: 159
Dołączył(a): środa 31 października 2012, 18:27

Re: Skreślenie z ewidencji egzaminatorów

Postprzez Miedzi0 » środa 20 lutego 2013, 21:59

Wiadomo, nikt zabierac uprawnien nie bedzie, choc przymus udzialu w warsztatach doskonalenia zawodowego (dla egzaminatorow ktorzy nie sa zatrudnieni) jest, lagodnie piszac, kiepski. Moze sie myle, ale mam wrazenie, ze takie szkolenie nie zejdzie z cena ponizej 1000zl - brak scisle okreslonyh godzin. I tak w kazdym roku placmy ta kwote bez wiekszej perspektywy zatrudnienia. Nie wiem co to ma na celu. Zrobic "czystke" w ewidencji czy zapewnic w ten sposob niektorym dodatkowe zrodlo dochodu?

Co do dwoch kategorii, to w jakims sensie ratuje nas ten zapis z Ustawy o kierujacych:


Art. 130

7. Osobę wpisaną w dniu wejścia w życie ustawy do ewidencji, o której mowa w art. 110 ust. 1 pkt 10 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym, uznaje się za spełniającą wymagania, o których mowa w:

1) art. 58 ust. 1 pkt 1, 3, 6 i 7 - w zakresie dotychczas posiadanych uprawnień do przeprowadzania egzaminów państwowych;



W tym wypadku interesuje nas art. 58 ust. 1 pkt 3

Art. 58. 1. Egzaminatorem jest osoba, która:
[...]
3) posiada uprawnienia egzaminatora w zakresie prawa jazdy kategorii B od co najmniej 3 lat, w przypadku osoby ubiegającej się o uprawnienia do egzaminowania na pozostałe kategorie prawa jazdy;


Czyli niejako ten zapis powoduje, ze posiadajac odpowiednie uprawnienia 19 stycznia 2013, z automatu spelniamy wymog 3 lat o ktorym mowa powyzej. Tyle tylko, ze to taka moja luzna interpretacja, a niestety juz nie raz spotkalem sie w tej "branzy" z interpretacjami, ktore polegaly na tym, ze ktos byl "wyzej", wiec przeciez ma racje, ktorej nie trzeba specjalnie argumentowac :/
Miedzi0
 
Posty: 50
Dołączył(a): czwartek 07 maja 2009, 14:54

Re: Skreślenie z ewidencji egzaminatorów

Postprzez kadziunt » czwartek 21 lutego 2013, 16:21

Jeśli Cię to pocieszy, to ja się z Twoją interpretacją zgadzam :thumb2:
kadziunt
 
Posty: 159
Dołączył(a): środa 31 października 2012, 18:27

Re: Skreślenie z ewidencji egzaminatorów

Postprzez wooly » środa 27 lutego 2013, 20:15

A ja się pytam na jakiej podstawie UM wymaga przedstawienia dokumentów, skoro jest to sprzeczne z art. 220 KPA?
"
art. 220 § 1. Organ administracji publicznej nie może żądać zaświadczenia ani oświadcze-nia na potwierdzenie faktów lub stanu prawnego, jeżeli:
1) znane są one organowi z urzędu,
2) możliwe są do ustalenia przez organ na podstawie:
a) posiadanych przez niego ewidencji, rejestrów lub innych danych,
b) rejestrów publicznych posiadanych przez inne podmioty publiczne, do których organ ma dostęp w drodze elektronicznej na zasadach określo-nych w przepisach ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne,
c) wymiany informacji z innym podmiotem publicznym na zasadach okre-ślonych w przepisach o informatyzacji działalności podmiotów realizują-cych zadania publiczne,
d) przedstawionych przez zainteresowanego do wglądu dokumentów urzę-dowych (dowodu osobistego, dowodów rejestracyjnych i innych).
§ 2. Organ administracji publicznej żądający od strony lub innego uczestnika po-stępowania zaświadczenia albo oświadczenia na potwierdzenie faktów lub stanu prawnego jest obowiązany wskazać przepis prawa wymagający urzędowego po-twierdzenia tych faktów lub stanu prawnego w drodze zaświadczenia albo oświadczenia.
"
[b][b][b]kúrwa JAK MAM USUNĄĆ KONTO Z tego pier dolone go forum??!!!!!!!@$$@@???????????[/b][/b][/b][/color]
wooly
 
Posty: 250
Dołączył(a): środa 07 października 2009, 11:41
Lokalizacja: СЕКТОР ГАЗА

Re: Skreślenie z ewidencji egzaminatorów

Postprzez szerszon » środa 27 lutego 2013, 22:40

Mi napisali...
Na podstawie Art 130 ust 4 ustawy ( dz.u z 2011r. Nr 30 poz 151 z poźn. zm)
( jako instruktora)
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Skreślenie z ewidencji egzaminatorów

Postprzez kadziunt » czwartek 28 lutego 2013, 13:59

Z instruktorami jest różnie. jedne starostwa wymagają inne nie :lol:
Natomiast UM mógł sobie podarować to wymaganie nowego świadectwa o niekaralności. mimo tego że doszły nowe opcje wykreślenia ale wypisane by te przewinienia były i tak na tym starym świadectwie, to przecież dla tych kilku osób sami mogli wystąpić do okręgowego sądu o takie zaświadczenia i otrzymali by je o ile mi wiadomo nieodpłatnie :eek2: A my po 50 zł musieliśmy zrzutke na paliwo do limuzyn rządowych zrobić :hmm:
kadziunt
 
Posty: 159
Dołączył(a): środa 31 października 2012, 18:27

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości