Starostwo Jak Komunikować

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Starostwo Jak Komunikować

Postprzez x098 » środa 06 lutego 2013, 13:41

Po odbytym wywiadzie ze starostwem uzyskałem następujące finfo;

Wszystkie dokumenty za wyjątkiem aktualizacji profilu można składać papierowo

To znaczy że, jeżeli ktoś ma ochotę nie płacić haraczu PWPW za korzystanie z wersji rozszerzonej platformy to nie musi

Abonament za wersje rozszerzoną (czytaj haracz) od przyszłego miesiąca ma wynosić około 40zł za miesiąc.



Moja propozycja jest następująca Szanowni Państwo wstrzymajcie się z zakupem podpisu elektronicznego ponieważ jest on potrzebny tylko do zakończenia kursu. A więc jeszcze ze 3 miesiące da radę się bez niego obejść.
W tym czasie ważne jest abyśmy zaczęli osobno i razem upominać się głośno o możliwość korzystania z profilu zaufanego e-PUAP

Ponieważ uważamy że, niewłaściwym jest narzucanie, przez tajemne siły, braku możliwości korzystania z bezpłatnej formy komunikowania się z urzędem, gdy taką, możliwość daje ustawa!
Cyt;

2. Czynność, o której mowa w ust. 1, potwierdza się bezpiecznym podpisem elektronicznym albo podpisem stanowiącym podanie w postaci elektronicznej danych: imienia i nazwiska kierownika podmiotu prowadzącego szkolenie, potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP
, zgodnie z ustawą z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. Nr 64, poz. 565, z późn. zm.4)).

Jeżeli się mylę to proszę poprawcie mnie
Nie mówię czego nie myślę, mówię co myślę.
x098
 
Posty: 324
Dołączył(a): wtorek 25 sierpnia 2009, 14:43

Re: Starostwo Jak Komunikować

Postprzez x098 » piątek 08 lutego 2013, 17:09

Nie mówię czego nie myślę, mówię co myślę.
x098
 
Posty: 324
Dołączył(a): wtorek 25 sierpnia 2009, 14:43

Re: Starostwo Jak Komunikować

Postprzez axel234 » piątek 08 lutego 2013, 19:04

A to Hurra to w związku z czym?
axel234
 
Posty: 138
Dołączył(a): środa 17 października 2012, 23:32

Re: Starostwo Jak Komunikować

Postprzez x098 » sobota 09 lutego 2013, 07:45

tylko dlatego że, nie jestem zmuszony do kupowania podpisu.
Nie mówię czego nie myślę, mówię co myślę.
x098
 
Posty: 324
Dołączył(a): wtorek 25 sierpnia 2009, 14:43

Re: Starostwo Jak Komunikować

Postprzez x098 » sobota 09 lutego 2013, 07:52

Zgodnie z art. 27 ust. 6 ustawy o kierujących pojazdami (Dz. U. z 2011 r.
Nr
30 poz. 151 z późn. zm.) Starosta może umożliwić przekazywanie
informacji
oraz danych, o których mowa w art. 27 ust. 1 pkt 1, 3 i 4 w formie
elektronicznej z wykorzystaniem bezpiecznego podpisu elektronicznego.



Z uwagi na powyższe Wydział Komunikacji Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.
udostępnił na elektronicznej platformie usług administracji publicznej
(ePUAP - http://epuap.gov.pl) możliwość przekazania
wskazanych informacji
przy wykorzystaniu formularza "Przekaz informacji z Ośrodków
Szkolenia
Kierowców (OSK) do starosty".





Na podstawie zarządzenia nr 456/W/II/2010 Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp.
z
dnia 23 września 2010 roku w sprawie określenia sposobu przyjmowania w
Urzędzie Miasta Gorzowa Wlkp. spraw w formie elektronicznej, ustala się
następujące zasady postępowania ze sprawami w formie elektronicznej:

1) Elektroniczna Skrzynka Podawcza jest jedynym sposobem przekazywania
do Urzędu spraw drogą elektroniczną,

2) sprawy w formie elektronicznej do Urzędu wnosi się za pomocą
elektronicznych formularzy ePUAP, dołączane do formularzy załączniki
muszą
mieć postać pliku w formacie DOC, RTF, TXT, GIF, TIF, BMP, JPG, PDF, ZIP,

3) wielkość wszystkich załączonych plików do jednego formularza
elektronicznych formularzy ePUAP, dołączane do formularzy załączniki
muszą
mieć postać pliku w formacie DOC, RTF, TXT, GIF, TIF, BMP, JPG, PDF, ZIP,

3) wielkość wszystkich załączonych plików do jednego formularza
nie może
przekroczyć 3 MB,

4) załączane pliki zawierające oprogramowanie złośliwe będą
automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.





Dokładny opis procedury założenia konta na platformie oraz wysyłania
dokumentów znajduje się na stronie www.eurzad.gorzow.pl, w zakładce
"elektroniczna skrzynka podawcza".
Nie mówię czego nie myślę, mówię co myślę.
x098
 
Posty: 324
Dołączył(a): wtorek 25 sierpnia 2009, 14:43

Re: Starostwo Jak Komunikować

Postprzez x098 » piątek 15 lutego 2013, 12:30

Hura było zdecydowanie za wcześnie.
I widzę kompletny brak zainteresowania ze strony.........środowiska
czy w większości osoby prowadzące OSK to matoły?
Odnoszę wrażenie, że, tak

Liczę że, dostanę joby i zostanę zmieszany z błotem zbluzgany itp.
Panie i Panowie do DZIEŁA
Czy naprawdę wszyscy jesteście popaprańcami których nie interesuje to co dzieje się w okół Was?
Nie mówię czego nie myślę, mówię co myślę.
x098
 
Posty: 324
Dołączył(a): wtorek 25 sierpnia 2009, 14:43

Re: Starostwo Jak Komunikować

Postprzez MEL » piątek 15 lutego 2013, 16:44

ja zasięgałem języka w starostwie i bez podpisu nic nie zrobię.
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: Starostwo Jak Komunikować

Postprzez czepiacz » piątek 15 lutego 2013, 19:19

x098 napisał(a):Hura było zdecydowanie za wcześnie.
I widzę kompletny brak zainteresowania ze strony.........środowiska
czy w większości osoby prowadzące OSK to matoły?
Odnoszę wrażenie, że, tak

Liczę że, dostanę joby i zostanę zmieszany z błotem zbluzgany itp.
Panie i Panowie do DZIEŁA
Czy naprawdę wszyscy jesteście popaprańcami których nie interesuje to co dzieje się w okół Was?

Masz wiele racji...
czepiacz
 
Posty: 273
Dołączył(a): niedziela 04 marca 2012, 20:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Starostwo Jak Komunikować

Postprzez kameleon23 » środa 20 lutego 2013, 21:54

witam wszystkich
Zgadzam sie z kolega ktory zalozyl temat!
Nie dajmy sie zmanipulowac. Nigdzie nie jest napisane ze w zwiazku z nowymi przepisami musimy ponosic dodatkowe koszty.
Otoz Portal OSK uzywam tylko w wersji darmowej.
Oprocz tego portalu istnieje inny. Moze ktos juz o nim slyszal lub ma jakies doswiadczenie w poslugiwaniu sie nim?
Portal SPS Administracja bo o nim mowa jest calkowicie darmowy i oferuje nam kontakt poprzez swoja platforme ze starostwem. Odbywa sie to w ten sposob ze wszystkie dane wprowadzamy do portalu SPS Admi a oni w naszym imieniu wysylaja te informacje do odpowiedniego starostwa.
Problem polega na tym ze w moim starostwie naczelnik nie zna podstawowych przepisow prawa i nie chce sie zgodzic na to aby ten portal wysylal dane w moim imieniu.
Wytlumaczylem im ze upowazniam portal SPS Admi do tego aby mnie reprezentowal, jednak naczelnik wydz. komunikacji probuje postawic na swoim i zmusic mnie do wykupienia platnej czesci w portalu OSK.
Jesli ktos z was zna ten portal SPS Admi to prosilbym o wasze uwagi. Pojawia sie kilka problemow aby moc z niego korzystac ale mysle ze sa do rozwiazania, potrzeba tylko kilku osob ktore zaczna z niego korzystac i wymieniac sie informacjami.
Wtedy, drodzy instruktorzy, mamy szanse na prowadzenie Osrodka bez ponoszenia dodatkowycj kosztow gdyz portal SPS Admi umozliwia nawet niezakupowanie podpisu elektronicznego!!!!
Poza tym jak juz ktos slusznie zauwazyl powinnismy miec mozliwosc poslugiwania sie profilem zaufanym ePUAP calkowicie darmowym i bardzo latwym w utworzeniu. Sam go zrobilem w ciagu 1 dnia lacznie z wisyta w US w celu potwierdzenia swoich danych.
Musimy wymusic na urzedasach aby nam to umozliwili.
pozdrawiam
Kameleon
Avatar użytkownika
kameleon23
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek 19 lutego 2013, 23:11

Re: Starostwo Jak Komunikować

Postprzez x098 » czwartek 21 lutego 2013, 07:15

SPS Admi nic nie może.
Nie może wysyłać za Ciebie aktualizacji profilu, a na dzień dzisiejszy rozchodzi się tylko o tą aktualizacje.
Idzie o to że, w ustawie jest napisane o możliwości korzystania z podpisu elektronicznego lub
e-PUAP.

A jak wiemy jedynym dostawcą systemu dla starostwa jest PWPW
PWPW jest również jedynym wytwórcą podpisu elektronicznego. (od kogo byście nie kupili podpis to kasa i tak idzie do PWPW)

W związku z tym że, PWPW jest monopolistą w wytwarzaniu podpisu to cena za ten podpis jest CHORA (pamiętajcie że, podpis jest ważny przez rok lub 2lata w zależności którą wersje chcecie zakupić) i w związku z tym mało ludzi się decyduje na zakup, w większości osób które chcą korzystać z formy elektronicznej przy komunikowaniu się z urzędami to zakłada sobie darmowy e-PUAP

Więc PWPW usiłuje wykorzystać swoją pozycję aby omijając zapis prawa poprzez uniemożliwienie korzystania z e-PUAP zrobić z nas dojne krowy.
Nie mówię czego nie myślę, mówię co myślę.
x098
 
Posty: 324
Dołączył(a): wtorek 25 sierpnia 2009, 14:43

Re: Starostwo Jak Komunikować

Postprzez oskinstruktor » czwartek 21 lutego 2013, 21:34

To ja Wam "sprzedam" newsa......

Ostatnio jakoś lubię dzwonić do wszelkiej maści ministerstw. Dziś pokusiło mnie, aby zadzwonić do ministerstwa cyfryzacji. Wiecie czego się dowiedziałem?

Trwają prace nad umożliwieniem kontaktu ze Starostwami podpisując się profilem zaufanym ePUAP!!! Prace trwają od dawna i tak na prawdę są na ukończeniu tylko nikt nie wie, dlaczego tak na prawdę zostały zawieszone bo już prawie wszystko jest dopięte.

Szybko to Panu z którym rozmawiałem wytłumaczyłem. Jaki interes jest na chwilę obecną ma PWPW żeby od razu to działało? Ano taki, że ZMUSZAJĄ nas teraz do zakupu podpisu elektronicznego a potem jak już udostępnią ePUAP to nam on już nie będzie potrzebny bo większość będzie miało podpis elektroniczny.

1. Dla mnie to ewidentne chamstwo ze strony ministerstwa transportu (kolejne) bo to jest ewidentny wałek (z resztą tak jak z samochodami i "przetargami")
2. Pytam gdzie są te wszystkie stowarzyszenia które nas niby reprezentują? Dlaczego nikt nam o takich pracach nie powiedział?
3. Co z tymi, którzy już zakupili podpis elektroniczny a po czasie dostaną możliwość korzystania z darmowego profilu zaufanego?

Mam co raz większe obrzydzenie i zniesmaczenie do tego typu praktyk ale przypuszczam, że najbliższe wybory parlamentarne dokładnie takie postępowanie zweryfikują.
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Starostwo Jak Komunikować

Postprzez kameleon23 » czwartek 21 lutego 2013, 21:51

no to jestes niezły kozak oskinstruktor (w pozytywnym znaczeniu tego slowa oczywiscie)

Gratuluje pomyslu z telefonem do ministerstwa. Mam prosbe, czy moglbys podac nr pod jaki konkretnie dzwoniles? Wiem ze pewnie go mozna znalezc na stronie ministerstwa ale zanim cie polacza z odpowiednia osoba to czasem przelaczaja 20 razy lub podaja 20 innych numerow.... Pamietasz moze pod jakim numerem udzielili Ci tych informacji?

To dobrze ze jednak prace nad tym trwaja bo daje mi nadzieje....
A co z tymi co juz kupili e-podpis? No nic, zaplacili i juz, nikt z ministerstwa ani z zadnego innego urzedu nie bedzie sie o nich martwil, dlatego trzeba to naglasniac zeby jak najmniej ludzi dalo sie oszukac.

pozdrawiam
Kameleon
Avatar użytkownika
kameleon23
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek 19 lutego 2013, 23:11

Re: Starostwo Jak Komunikować

Postprzez MEL » czwartek 21 lutego 2013, 22:09

ja na dzień dzisiejszy zgłaszając kurs (co też uczyniłem) nie byłbym w stanie tego dokonać bez podpisu wiec tak czy siak byłem zmuszony do zakupu. Ale te całe zgłaszanie, ustawianie kursu, zapisywanie kursanta to caaała masa żmudnej pracy.... wgl aż mnie oczy bolą od wpisywania tych numerów pkk niczym kont bankowych.
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: Starostwo Jak Komunikować

Postprzez axel234 » czwartek 21 lutego 2013, 22:33

oskinstruktor napisał(a):Trwają prace nad umożliwieniem kontaktu ze Starostwami podpisując się profilem zaufanym ePUAP!!!

To, że trwają takie prace i rozmowy wiadomo już od dawna. Było to poruszane nawet na tym forum. Ale kiedy się zakończą tego nawet ameby na Saturnie nie wiedzą.

oskinstruktor napisał(a):3. Co z tymi, którzy już zakupili podpis elektroniczny a po czasie dostaną możliwość korzystania z darmowego profilu zaufanego?

Nic, a co byś chciał żeby się z nimi stało? Będą sobie żyli dalej. Nie liczysz chyba na to, że ktoś im zwróci pieniądze za podpis elektroniczny?
axel234
 
Posty: 138
Dołączył(a): środa 17 października 2012, 23:32

Re: Starostwo Jak Komunikować

Postprzez oskinstruktor » czwartek 21 lutego 2013, 22:54

A co mnie to obchodzi że one trwają? One miały się zakończyć przed 19.01.2013. To ja też w Urzędzie Skarbowym mam powiedzieć w połowie kwietnia że pracuję nad zakupem kasy fiskalnej i niech się cieszą z mojej informacji?

Coś tu chyba jest nie tak :evil:
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Następna strona

Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości