Egzamin na instruktora po 19 stycznia

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Egzamin na instruktora po 19 stycznia

Postprzez kumanprx » czwartek 07 lutego 2013, 16:43

witam,
z dniem 30.12.2012 ukonczylem szkolenie dodatkowe w kursie kwalifikacyjnym na instruktora nauki jazdy (rozszerzam uprawnienia o kat A oraz BE). Z osrodka szkolenia w ktorym konczylem kurs dostalem dokumenty do reki i niestety sam musze zorganizowac sobie egzamin. W momencie kiedy zadzwonilem do WORD Gorzow dowiedzialem sie ze nastapila w tym zakresie rejonizacja oraz ze wg zasad po 19 stycznia musze zaczac od zlozenia dokumentow w starostwie. Czy to prawda? Jesli tak to prosze podajcie mi podstawe prawna oraz gdzie szukac informacji na ten temat. Przelecialem dziennik ustaw ale na szybko nic nie znalazlem.
kumanprx
 
Posty: 26
Dołączył(a): środa 20 kwietnia 2011, 20:55

Re: Egzamin na instruktora po 19 stycznia

Postprzez kadziunt » czwartek 07 lutego 2013, 18:29

Tak, to prawda;p UOKP;p Ja zrobiłem w zeszłym roku kurs A,C w listopadie dokumenty były we Wrocławskim urzędzie i w odpowiedzi otrzymałem list że w tym (2012) r juz nie mam miejsc i teraz oni będą odsyłać dokumenty do starostwa celem weryfikacji i starostwo kieruje Cię na egzamin dopiero :eek2: Nigdy tego egzminu nie zrobię;p jeszcze opłaty do góry poszły :?
kadziunt
 
Posty: 159
Dołączył(a): środa 31 października 2012, 18:27

Re: Egzamin na instruktora po 19 stycznia

Postprzez lindor » czwartek 07 lutego 2013, 18:55

Sporo nauki, drogie egzaminy, podnoszenia kwalifikacji... a w zamian latanie z duszą na ramieniu za motocyklistą za 8-12 zł - szaleństwo :)
lindor
 
Posty: 106
Dołączył(a): niedziela 13 marca 2011, 23:21

Re: Egzamin na instruktora po 19 stycznia

Postprzez kumanprx » czwartek 07 lutego 2013, 19:48

zgadza sie, interes marny. Kurs mam odbyty, dlatego egzamin chce zdac, czy bede to robil to inna sprawa. Ile egzamin instruktorski ma kosztowac po nowemu? podajcie link z informacjami na ten temat jesli mozna prosić
kumanprx
 
Posty: 26
Dołączył(a): środa 20 kwietnia 2011, 20:55

Re: Egzamin na instruktora po 19 stycznia

Postprzez oskbelfer » piątek 08 lutego 2013, 00:25

a do tego dodać coroczne szkolenie -podobnie jak egzaminatr - jelsi nie pracuesz to z własnej kieszeni musisz pokryć...
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Egzamin na instruktora po 19 stycznia

Postprzez lindor » piątek 08 lutego 2013, 01:14

no tak, te kursy to smiech na sali... ale mysle, ze kieszeni szkolenie dla instruktorow nie wysuszy :) co innego szkolenie w instytucji gdzie wiedza i blask specjalistow promienieje ;) jeden z dyr. takiej instytucji zakomunikowal mi, ze to bedzie bardzo droga impreza.... :)
lindor
 
Posty: 106
Dołączył(a): niedziela 13 marca 2011, 23:21

Re: Egzamin na instruktora po 19 stycznia

Postprzez kadziunt » piątek 08 lutego 2013, 13:00

http://word.olsztyn.pl/egzaminy/egzamin ... torow.html
masz taki na szybko, bo cos ISAP dzisiaj się wiesza więc do całego rozporządzenia linka Ci nie wkleję. Jak będzie już chodzić to sobie pobierz rozporządzenie nr 93 z 2013 roku :thumb2:
kadziunt
 
Posty: 159
Dołączył(a): środa 31 października 2012, 18:27

Re: Egzamin na instruktora po 19 stycznia

Postprzez lindor » piątek 08 lutego 2013, 13:40

No dobra i co w tym dziwnego? droższy egzamin i tyle. Z tego co pamiętam jak składałem dokumenty o wpis do ewidencji instruktorów to też były takie wymagania.
lindor
 
Posty: 106
Dołączył(a): niedziela 13 marca 2011, 23:21

Re: Egzamin na instruktora po 19 stycznia

Postprzez kadziunt » piątek 08 lutego 2013, 15:58

Teraz nie tylko egzamin będzie droższy ale też inny. bedzie test tak jak był, poźniej prezentacja tematów- można będzie wylosować pierwszą pomoc a tego nie było a na końcu największe zmiany czyli praktyka- Egzaminowany losuje 2 zadania nie tak jak teraz robi łuk tylko na końcu rozporządzenia jest tabela z zadaniami i mogą to być zadania z placu ale też i na mieście należy zaprezentować umiejętność wykonania zgodnie z nowym rozporządzeniem w sprawie szkolenia
kadziunt
 
Posty: 159
Dołączył(a): środa 31 października 2012, 18:27


Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości