program szkolenia - nowości

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: program szkolenia - nowości

Postprzez oskinstruktor » piątek 15 lutego 2013, 20:02

Kończysz jazdy, podjeżdżasz pod ośrodek i tam karty podpisujecie.

A co do opisania auta. Koleżance dziś diagnosta nie chciał podbić przeglądu bo nie miała opisanego samochodu. W jakimś ich rozporządzeniu jest podobno taki zapis. Jak będę wiedział coś więcej to napiszę.
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: program szkolenia - nowości

Postprzez toyotka » piątek 15 lutego 2013, 20:17

oskinstruktor napisał(a):A co do opisania auta. Koleżance dziś diagnosta nie chciał podbić przeglądu bo nie miała opisanego samochodu. W jakimś ich rozporządzeniu jest podobno taki zapis. Jak będę wiedział coś więcej to napiszę.

ciekawe :hmm: daj znać jak coś znajdziesz, u nas pojawiły się już samochody-widmo, czyli bez informacji czyje to auto, dla mnie to głupie, bo kto chce rezygnować z darmowej reklamy na aucie? chyba ci co chcą coś ukryć :wink: tylko na razie oni najbardziej rzucają się w oczy :lol:

na szybko przejrzałam rozporządzenie z 7 września w sprawie badań i jest tam tylko informacja o obowiązkowym oznaczeniu pojazdu do nauki jazdy - ale jakie to mają być oznaczenia to nie jest wymienione
toyotka
 
Posty: 40
Dołączył(a): poniedziałek 28 stycznia 2013, 15:23

Re: program szkolenia - nowości

Postprzez oskinstruktor » piątek 15 lutego 2013, 21:20

§ 16. Po zakończeniu lub przerwaniu szkolenia przez osobę szkoloną do książki ewidencji osób szkolonych wpisuje się:
1) liczbę godzin zajęć w zakresie części teoretycznej lub praktycznej szkolenia przeprowadzonych w danym ośrodku szkolenia kierowców lub innym podmiocie prowadzącym szkolenie;
2) datę zakończenia lub przerwania szkolenia;
3) numer instruktora prowadzącego szkolenie, o którym mowa w § 12;
4) numer identyfikujący profil kandydata na kierowcę.


Albo ja mam zły wzór książki w rozporządzeniu, albo ktoś zapomniał dodać rubryki na wpisanie numeru. Możecie to sprawdzić?
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: program szkolenia - nowości

Postprzez MEL » piątek 15 lutego 2013, 21:23

Też to zauważyłem. Nie ma miejsca, zenua:D
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: program szkolenia - nowości

Postprzez oskinstruktor » piątek 15 lutego 2013, 21:36

aha i kolejne pytanie.....

2. Ośrodek szkolenia kierowców może prowadzić przedsiębiorca, który:
1) posiada infrastrukturę odpowiednią do zakresu prowadzonego szkolenia:
a) salę wykładową,
b) pomieszczenie biurowe,
c) plac manewrowy oraz
d) pojazd przeznaczony do nauki jazdy;
2) zatrudnia w ośrodku szkolenia kierowców co najmniej jednego instruktora posiadającego uprawnienia oraz udokumentowaną 3-letnią praktykę w szko-leniu kandydatów na kierowców pozwalającą na prowadzenie szkolenia w zakresie uzyskiwania uprawnienia do kierowania pojazdami silnikowymi kategorii prawa jazdy określonej we wniosku, o którym mowa w ust. 4, lub sam jest instruktorem spełniającym te wymagania;

Dotyczy nowych ośrodków czy jak?
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: program szkolenia - nowości

Postprzez szerszon » piątek 15 lutego 2013, 23:46

Jak masz problem możesz zatrudnić mnie. 4 lata juz mam. Udokumentowane. :mrgreen:
Podejrzewam,ze może to być okazja do próby zamknięcia tych "świeżych"
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: program szkolenia - nowości

Postprzez x098 » sobota 16 lutego 2013, 08:38

dla prowadzących OSK przed 19.01 problem będzie aktywny za dwa lata
tj. otworzłeś osk we wrześniu 12r a uprawnienia masz od marca 12r więc masz dwa lata na zdobycie 3 letniego doświatczenia lub zatrudnienie instruktora z doświatczeniem

Uwaga rzecz dotyczy również tych którzy nie mając doświatczenia w zakresie np. C.
A rozszerzyli działalność o tą kat, czyli mają uprawnienia na kat C od 5 lat, ale jakoś dotej pory nigdy nie szkolili na tą kat (więc nie mają doświatczenia) w czerwcu 12r. rozpoczeli szkolić więc mają od19.01 dwa lata na zdobycie trzyletniego doświadczenia lub zatrudnienie osoby z doświadczeniem
Nie mówię czego nie myślę, mówię co myślę.
x098
 
Posty: 324
Dołączył(a): wtorek 25 sierpnia 2009, 14:43

Re: program szkolenia - nowości

Postprzez szydlaczek » sobota 16 lutego 2013, 15:39

Z tym 2 letnim okresem przejściowym dla ośrodka szkolenia to chodzi o infrastrukturę raczej:

2. Ośrodek szkolenia kierowców może prowadzić przedsiębiorca, który:
1) posiada infrastrukturę odpowiednią do zakresu prowadzonego szkolenia:
a) salę wykładową,
b) pomieszczenie biurowe,
c) plac manewrowy oraz
d) pojazd przeznaczony do nauki jazdy;
2) zatrudnia w ośrodku szkolenia kierowców co najmniej jednego instruktora posiadającego uprawnienia oraz udokumentowaną 3-letnią praktykę w szkoleniu kandydatów na kierowców pozwalającą na prowadzenie szkolenia w zakresie uzyskiwania uprawnienia do kierowania pojazdami silnikowymi kategorii prawa jazdy określonej we wniosku, o którym mowa w ust. 4, lub sam jest instruktorem spełniającym te wymagania;


O infrastrukturze jest mowa w podpunkcie pierwszym.
Więc jeśli ktoś otworzył ośrodek szkolenia we wrześniu i nie ma udokumentowanej praktyki 3-letniej w szkoleniu to przy pierwszej kontroli lipa.
Jest wyraźny zapis: 2 lata na dostosowanie infrastruktury.

3. Przedsiębiorca wpisany przed dniem wejścia w życie ustawy do rejestru, o którym mowa w art. 103 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym, jest obowiązany:
1) przedłożyć staroście informację w zakresie danych, o których mowa w art. 28 ust. 4 pkt 5, 8 i 9 - w terminie 3 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy;
2) dostosować infrastrukturę ośrodka szkolenia kierowców do wymagań, o których mowa w art. 28 ust. 2, i przedłożyć staroście informację, o której mowa w art. 28 ust. 4 pkt 6 - w terminie 2 lat od dnia wejścia w życie ustawy
szydlaczek
 
Posty: 191
Dołączył(a): czwartek 24 stycznia 2013, 23:37

Re: program szkolenia - nowości

Postprzez Marrta79 » sobota 16 lutego 2013, 19:46

Troche dziwna sprawa...
A jak bedzie wyglądała sytuacja gdy ośrodek otworzyłam w styczniu 2010r a uprawnienia do szkolenia na kat. C zdobyłam w lutym 2012r ?
Czy będę musiała zatrudniac instruktora na C z większym doświadczeniem?
Marrta79
 
Posty: 41
Dołączył(a): czwartek 17 stycznia 2013, 21:53

Re: program szkolenia - nowości

Postprzez szydlaczek » sobota 16 lutego 2013, 20:03

No tak jak jest napisane 3 lata udokumentowane. Myślę że to się tyczy wszystkich kategorii
szydlaczek
 
Posty: 191
Dołączył(a): czwartek 24 stycznia 2013, 23:37

Re: program szkolenia - nowości

Postprzez czepiacz » sobota 16 lutego 2013, 20:36

Mnie przeraża zapis o warunkach technicznych pojazdów, precyzujący wymagania wobec motocykli szkoleniowych. Z przepisu wynika wprost, że od pierwszej lekcji mam kursanta wsadzać na sześćsetkę...
Pomijając moc, bo tę można okiełznać w prosty sposób, taka maszyna waży 200 kg.
Jak zaczynać szkolenie praktyczne z takim motocyklu? Trochę strach...
czepiacz
 
Posty: 273
Dołączył(a): niedziela 04 marca 2012, 20:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: program szkolenia - nowości

Postprzez x098 » niedziela 17 lutego 2013, 08:16

czepiacz napisał(a):Pomijając moc, bo tę można okiełznać w prosty sposób, taka maszyna waży 200 kg.
Jak zaczynać szkolenie praktyczne z takim motocyklu? Trochę strach...


Pierwsze co, samemu nauczyć się jeździć i zdobywać doświadczenie jako kierowca na A
Ponieważ możesz nauczyć tylko tyle ile sam umiesz i co ważniejsze ucząc jesteś szczególnie zobowiązany do przekazywania swojego doświadczenia.


PS. Z perspektywy czasu, też całkiem niedawno wydawało mi się że, takie wygibasy jak są teraz na egzaminie to jest jakiś kosmos. A obecnie robię rekreacyjnie ok. 20000 km rocznie i staram się brać udział w imprezach typu gymkhana
Nie mówię czego nie myślę, mówię co myślę.
x098
 
Posty: 324
Dołączył(a): wtorek 25 sierpnia 2009, 14:43

Re: program szkolenia - nowości

Postprzez czepiacz » niedziela 17 lutego 2013, 11:50

x098 napisał(a):
czepiacz napisał(a):Pomijając moc, bo tę można okiełznać w prosty sposób, taka maszyna waży 200 kg.
Jak zaczynać szkolenie praktyczne z takim motocyklu? Trochę strach...


Pierwsze co, samemu nauczyć się jeździć i zdobywać doświadczenie jako kierowca na A
Ponieważ możesz nauczyć tylko tyle ile sam umiesz i co ważniejsze ucząc jesteś szczególnie zobowiązany do przekazywania swojego doświadczenia.


PS. Z perspektywy czasu, też całkiem niedawno wydawało mi się że, takie wygibasy jak są teraz na egzaminie to jest jakiś kosmos. A obecnie robię rekreacyjnie ok. 20000 km rocznie i staram się brać udział w imprezach typu gymkhana

To bardzo ważne, co napisałeś. Czy szkolisz motocyklistów?
czepiacz
 
Posty: 273
Dołączył(a): niedziela 04 marca 2012, 20:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: program szkolenia - nowości

Postprzez x098 » niedziela 17 lutego 2013, 13:35

Do tej pory uczyłem.
Czy będę to robił?
Jak będą chętni za 1600zł ze świadomością że, te 1600 to może być za mało bo to tyle kosztuje tylko 20h.
Jak uczyłem do tej pory?
Ano tak jak teraz trzeba będzie (tak mała gymkhana była i świetny fan)
Nie mówię czego nie myślę, mówię co myślę.
x098
 
Posty: 324
Dołączył(a): wtorek 25 sierpnia 2009, 14:43

Re: program szkolenia - nowości

Postprzez czepiacz » niedziela 17 lutego 2013, 15:28

Jak przekonywałeś kursantów do przeciwskrętu?
czepiacz
 
Posty: 273
Dołączył(a): niedziela 04 marca 2012, 20:56
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości