Powstaną nowe ośrodki egzaminacyjne?

Temat ten służy wymianie spostrzeżeń i doświadczeń pomiędzy instruktorami i egzaminatorami.

Moderatorzy: ella, klebek

Powstaną nowe ośrodki egzaminacyjne?

Postprzez lindor » poniedziałek 11 lutego 2013, 16:21

Kolejne podejście do zwiekszenia luczby miejsc do egzaminowania kierowców. Teraz jest popracie koalicji rządzącej. Myślicie, że WORDy "pałacowe" zgodzą się na to?

http://www.szkola-jazdy.pl/aktualnosci/single/id/1814
lindor
 
Posty: 106
Dołączył(a): niedziela 13 marca 2011, 23:21

Re: Powstaną nowe ośrodki egzaminacyjne?

Postprzez szerszon » wtorek 12 lutego 2013, 00:56

Po co i kto za to zapłaci ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Powstaną nowe ośrodki egzaminacyjne?

Postprzez ks-rider » wtorek 12 lutego 2013, 01:06

lindor napisał(a): Myślicie, że WORDy "pałacowe" zgodzą się na to?
Pytanie tylko czy mimo, ze Ty sie z czyms nie zgadzasz to dana ustawa nie zostaje wdrazona w zycie ?

Mysle, ze nikt ich nie bedzie o to pytal.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3793
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Powstaną nowe ośrodki egzaminacyjne?

Postprzez kadziunt » wtorek 12 lutego 2013, 13:17

No pytać pewnie nie będą - ale bez lobbowania się nie obejdzie :lol: obecne WORD'y wierz mi mają z polityką "odrobinkę" wspólnego a przecież wszystko rozegra się w kuluarach :spoko:
Co do pytania kto za to zapłaci - to WORD jest w sumie stosunkowo niedrogą inwestycją ponieważ po wybudowaniu i urządzeniu w statucie ma że utrzymuje się sam a nawet później z nadwyżek działa na skutek poprawy BRD więc napewno dla chcącego nic trudnego :spoko:
Ja natomiast uważam że to nie przejdzie bo stare wygi nie odpuszczą żeby kasa uciekała do "nowych" WORD'ów zwłaszcza że okres prosperity minął i najbliższe kilka lat to głównie pieniądze ze szkoleń a nie z egzaminów :wink:
kadziunt
 
Posty: 159
Dołączył(a): środa 31 października 2012, 18:27

Re: Powstaną nowe ośrodki egzaminacyjne?

Postprzez JAKUB » wtorek 12 lutego 2013, 23:50

JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Powstaną nowe ośrodki egzaminacyjne?

Postprzez lindor » środa 13 lutego 2013, 10:51

Juz "pałace" płaczą. Ja bym zadał pytanie czy ktoś się pytał drobnych sklepikarzy jak otwierają im się biedronki pod oknami? ktoś się intereuje tym, że takie sklepiki w niewielkiej odległości od biedronki, tesco itp upadają?
lindor
 
Posty: 106
Dołączył(a): niedziela 13 marca 2011, 23:21

Re: Powstaną nowe ośrodki egzaminacyjne?

Postprzez kadziunt » środa 13 lutego 2013, 11:12

No piękne lanie wody :roll: najbardziej zabawne jest wyliczanie kosztów związanych z rozporządzeniem
- pomieszczenie do przechowywania dokumentacji...
- toaleta zlokalizowana blisko sali egzaminacyjnej - kupa kasy :lol:
jak coś to ja chętnie taki WORD sam wybuduję i poprowadzę bo jakoś tych kosztów nie widzę :hmm:
Najdroższe wg mnie jest oprogramowanie i to jest największy koszt
kadziunt
 
Posty: 159
Dołączył(a): środa 31 października 2012, 18:27

Re: Powstaną nowe ośrodki egzaminacyjne?

Postprzez lindor » środa 13 lutego 2013, 11:40

Kadziunt również chętnie podjąłbym się organizacji takiego ośrodka egzaminacyjnego. Na swój koszt, zatrudniłbym niezbędny personel. 6 aut jeden motocykl, na początek trzech egzaminatorów z A i B i 3 z B. Gwarancuję, że wyszedłbym na swoje.
lindor
 
Posty: 106
Dołączył(a): niedziela 13 marca 2011, 23:21

Re: Powstaną nowe ośrodki egzaminacyjne?

Postprzez oskbelfer » środa 13 lutego 2013, 19:06

wordy które zainwestowały w budowe filii i nie tylko - już pluja sobie w brodę ze poszly w koszty a kasy coraz mniej ....
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Powstaną nowe ośrodki egzaminacyjne?

Postprzez lindor » środa 13 lutego 2013, 19:34

Niektóre WORDy przypominają mi ZUS. Płaczą a pałace budują. Marszałek Mazowiecki mówił o małej rentowności jednego z oddziałów. Jak patrzę na czas oczekiwania na egzamin to widzę co innego. Wolne terminy na egzamin praktyczny w Warszawie - Odlewnicza 11.03; Bemowo 20.03; Okęcie 04.03...
lindor
 
Posty: 106
Dołączył(a): niedziela 13 marca 2011, 23:21

Re: Powstaną nowe ośrodki egzaminacyjne?

Postprzez kadziunt » czwartek 14 lutego 2013, 16:23

oskbelfer- płaczą ponieważ nadal patrzą na zyski przez perspektywę okresu prosperity dla tej działalności. Teraz jedna wiemy że ludzi jest mniej i koszty są wyższe, ale to nie zmienia faktu iż ośrodek swoje zarobi- tylko mniej niż dawniej, zwłaszcza jeżeli nadal dyrektorzy będą starali się utrzymywać tą samą liczebność kadry.
kadziunt
 
Posty: 159
Dołączył(a): środa 31 października 2012, 18:27

Re: Powstaną nowe ośrodki egzaminacyjne?

Postprzez lindor » czwartek 14 lutego 2013, 17:21

Zważywszy na fakt, że zdecydowana większośc egzaminatorów pracująca w zawodzie więcej niż dwa lata mają uprawnienia na wszystkie kategorie... przez większą część miesiąca trzaskają B a mają podstawy nie mniej niż 4 zamiast 2,5 tys.

Ja bym rozwiązał problem umowami terminowymi na rok i ładnie zasugerował, że potrzebni mi są egzaminatorzy tylko z B... Ktoś by przyniósł mi kwitek, że zdobył dodatkową kategorię to ja bym mu serdecznie pogratulował i nie przedłużył umowy na kolejny rok. Po co mi sztab "specjalistów" którzy pochłaniają zyski przedsiębiorstwa.
lindor
 
Posty: 106
Dołączył(a): niedziela 13 marca 2011, 23:21

Re: Powstaną nowe ośrodki egzaminacyjne?

Postprzez szerszon » czwartek 14 lutego 2013, 17:25

Zaczynają mi sie podobać twoje posty... :D
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Powstaną nowe ośrodki egzaminacyjne?

Postprzez MEL » czwartek 14 lutego 2013, 20:03

skądinąd wiem, że egzaminatorzy mają umowy raczej na 3 m-c - szczególnie Ci do 2 lat stażu. Potem nowa rotacja. Mało jest takich, którzy są zatrudnieni na pełen etat i ze wszystkimi kategoriami.

A to nie jest tak przypadkiem, że WORD tak kreuje umowę, np. zatrudni egzaminatora na kat. A, B w umowie a to, że on ma ABCD do ich gó*** obchodzi i płaci mu tylko za te dwie... ?
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: Powstaną nowe ośrodki egzaminacyjne?

Postprzez lindor » czwartek 14 lutego 2013, 20:25

Egzaminator nawet jak egzaminuje tylko na kat B a jest egzaminatorem I stopnia (ABCD) to ma podstawy co najmniej 4 tyś plus co najmniej 1000 dodatku zadaniowego. Dodatkowo 100zł za to, że posiada prawko na kat E. Czyli taki egzaminator zarobi nie mniej niż 5100 brutto.

A egzaminator IV kategorii egzaminujący tylko na B ma podstawy 2500 plus nie mniej niż 1000 dodatku zadaniowego - daje nam to sume 3500 brutto

jeden i drugi robią dokładnie to samo a wynagrodzenie jak widać różne..

Czyli jakby nie licząc to word dostaje po dupie conajmniej 1600zł na jednym etacie. Pomnożyć to przez powiedzmy 10 etatów. To daje 16000 misięcznie oszczędności a rocznie 192 tysiące.
lindor
 
Posty: 106
Dołączył(a): niedziela 13 marca 2011, 23:21

Następna strona

Powrót do Dyskusje szkoleniowców i egzaminatorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości